آشنایی با انواع کتاب های نشرالگو

بررسی و تحلیل کتاب‌ها
4 هفته پیش
پایتخت کتاب
آشنایی با انواع کتاب های نشرالگو

یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر به دغدغه بسیاری از والدین و دانش‌آموزان تبدیل شده است انتخاب کتاب‌های کمک‌ درسی و آموزشی مناسب است. از سوی دیگر معرفی و کمک گرفتن از کتاب‌های کمک درسی به عنوان یکی از اصول آموزشی در مدارس شناخته می‌شود.

در این میان وجود بازار داغ چاپ و نشر کتاب‌های کمک درسی مختلف، و نام‌های متفاوت ومتنوع از انتشارات، دانش‌آموزان را برای یک انتخاب درست با مشکل مواجه کرده است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از کاربردی‌ترین و اصولی‌ترین کتاب‌های کمک درسی و آموزشی تدوین شده برای همه مقاطع تحصیلی آشنا کنیم. وجود نام انتشارات معتبر می‌تواند تا حد زیادی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های آموزشی دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها را برطرف کند.

با توجه به مطالب گفته شده بهتر است هنگام خرید کتاب‌های کمک آموزشی، از میان نام‌های آشنا موجود دربازار کتاب، دست به انتخاب بزنیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم. از میان تمامی انتشارات موجود در بازار، بدون شک انتشارات نشر الگو یکی از کامل‌ترین منابع کتاب‌های کمک درسی وآموزشی برای همه مقاطع تحصیلی و کنکور است.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با انواع کتاب‌های نشر الگو در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

  • آشنایی با انتشارات نشر الگو
  • آشنایی با انواع کتاب‌های نشر الگو
  • معرفی مجموعه های مختلف کتاب‌ های نشر الگو

آشنایی با انتشارات نشرالگو

انتشارات نشر الگو در سال 1384 با مدیریت آقای محمدحسین متولی کار خود را آغاز کرد و با تلاش مستمر و همراهی تیمی حرفه‌ای توانست به جایگاهی شایسته میان انتشارات آموزشی دست یابد. مهمترین هدفی که انتشارات نشر الگو دنبال میکند برقراری عدالت آموزشی است.

عدالت در بهره‌مندی از محتوای آموزشی که شایسته دانش آموزان کوشا باشد. هدف دیگر این مجموعه انتشار کتاب‌هایی در کمترین حجم ممکن است که بتواند به شکلی بهینه مطالب مورد نیاز دانش‌آموزان را پوشش دهد .نکته قابل توجه درباره نشر الگو پوشش همه پایه‌های تحصیلی از ابتدایی تا کنکور توسط این انتشارات است. انتشارات الگو علاوه بر کتاب‌های کمک آموزشی برای دانش‌آموزان، کتاب‌هایی در زمینه المپیاد وتیزهوشان نیز به نگارش درآورده و همچنین مجموعه کتاب‌های متفاوتی را با طرح درس‌های مختلف وباتوجه به نیاز دانش‌آموزان به بازار روانه می‌کند.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که کتاب‌های آموزشی هرساله و با توجه به کوچکترین تغییرات کتاب‌های درسی به ویرایش احتیاج دارند وارتباط سازنده این ناشر با کادر آموزشی و معلمان باعث شده تا نکات آموزشی آن کاملا دقیق و بر پایه‌ی آخرین نسخه آموزش و کتاب درسی باشد.

آشنایی با انواع کتاب های نشرالگو

به طور کلی کتاب‌های نشر الگو به ۹ گروه:

 تقسیم می‌شوند که در ادامه به اختصار به توضیح هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

معرفی گروه‌های مختلف کتاب‌های نشر الگو

انتشارات نشر الگو کتاب‌های خود را در دسته‌بندی‌های متفاوتی به چاپ رسانده است که در ادامه هر یک از این دسته‌بندی‌ها را با مختصری توضیحات معرفی خواهیم کرد.

کتاب‌های تست جامع نشر الگو

این گروه از کتاب‌های نشر الگو معمولاً یک درس از یک پایه و یا جامع کنکور برای یک درس است. این سری از کتاب‌های نشر الگو شامل درسنامه مختصر؛ اما کامل، تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی در سطوح مختلف به همراه پاسخ‌نامه تشریحی هستند. کتاب‌های فیزیک یازدهم الگو و فیزیک دوازدهم الگو از پرفروش‌ترین کتاب‌های تست جامع نشر الگو هستند.

در واقع دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از این کتابها صفر تا صد درس‌های خود را بخوانند، یاد بگیرند، تست بزنند و تحلیل کنند.

کتاب‌های تست نشر الگو جهت تسلط بر مطالب وافزایش مهارت تست زدن تالیف شده‌اند و با ارائه تست‌های متنوع و مفهومی دانش‌آموزان و داوطلبان را برای پاسخگویی به سوالات کنکورسراسری  وآزمون‌های آزمایشی آماده می‌کند.

کتاب‌های سه بعدی نشر الگو

کتاب‌های سه بعدی نشر الگو جنبه آموزشی دارند و برای درک عمیق مطالب تالیف شده‌اند. ویژگی بارز این سری از کتاب‌های نشر الگو درسنامه خود آموز و کاملی است که در این کتاب‌ها وجود دارد.

کتاب‌های سه بعدی در مقایسه با کتاب‌های تست جامع از درس‌نامه‌های مفصل‌تر و خودآموزتری بهره می‌برند.

بنابراین دانش‌آموزانی که احساس ضعف در یکی از درس‌ها دارند بهتر است از کتاب‌های سه بعدی نشر الگو استفاده کنند.

در کتاب‌های سه بعدی نشر الگو پاسخنامه‌های تشریحی برای سوالات تشریحی ارائه شده است، همچنین این کتاب‌ها حاوی تست‌هایی هستند که پاسخنامه تشریحی کاملی دارند.

 البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سطح تست‌ها در کتاب‌های سه بعدی پایین‌تر از کتاب‌های تست جامع است.

در پایان کتاب‌های سه بعدی نشر الگو تعدادی آزمون نیز برای سنجش دانش‌آموزان طراحی شده است. از پرفروش‌ترین کتاب‌های سه بعدی نشر الگو می‌توان به ریاضی دهم، ریاضی یازدهم تجربی، فیزیک دهم و فیزیک یازدهم  اشاره کرد.

کتاب‌های موج آزمون نشر الگو

از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین  کتاب‌های انتشارات الگو مجموعه کتاب‌های موج آزمون هستند. کتاب‌های موج آزمون برای جمع‌بندی و مرور نهایی مطالب تالیف شده‌اند که زمان استفاده از این کتاب‌ها از شروع سال تحصیلی پایه دوازدهم  تا یک روز مانده به کنکور سراسری است؛ اما بسیاری از داوطلبان به اشتباه در زمان‌های نزدیک به کنکور این کتاب‌ها را تهیه میکنند.

 این کتاب از تعداد زیادی آزمون تشکیل شده است که این آزمون‌ها بر اساس سرفصل‌های کتاب درسی طبقه‌بندی شده‌اند. هر قسمت از هر فصل کتاب درسی دارای آزمون جداگانه است و علاوه بر آن آزمون‌های جامع برای هر فصل نیز در نظر گرفته شده است.

کتاب‌های موج آزمون برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کنند بسیار مفید است؛ زیرا می‌توانند قبل از هر آزمون خود را در همان محتوای مورد آزمون بسنجند.

اکثر کتاب‌های موج آزمون فاقد درسنامه هستند؛ اما پاسخنامه تشریحی کاملی دارند که می‌توانند به خوبی جوابگوی سوالات دانش آموزان باشند.کتا‌ب‌های شیمی پایه، شیمی دوازدهم، فیزیک پایه و زیست از پرفروش‌ترین کتابهای موج آزمون نشر الگو هستند.

کتاب‌های موضوعی و مبحثی نشر الگو

در کتابهای مبحثی نشر الگو فقط یک موضوع خاص مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. مهمترین کتابهای مبحثی نشر الگو کتاب‌های ادبیات است که به صورت ۵ کتاب مجزا موضوعات زیر را مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب‌های المپیاد نشر الگو

نشر الگو علاوه بر ارائه کتاب‌های مفید و کاربردی در زمینه آموزشی، کنکور و مدارس، در زمینه المپیاد نیز موفق به چاپ کتاب‌های ارزشمندی شده است که از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین آنها می‌توان به کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد اشاره کرد.

کتاب آنالیز ترکیبی المپیاد الگو بهترین منبع برای المپیادی‌های عزیز می‌باشد.آنالیز ترکیبی پایه‌ی یکی از چهار مبحث اصلی در المپیاد ریاضی و همچنین پایه‌ی نیمی از مباحث المپیاد کامپیوتر است.

این کتاب با توجه به همین اهمیت تالیف شده است.

کتاب‌های تیزهوشان(کرک و دیل) نشر الگو

یکی دیگر از انواع کتاب‌های نشر الگو کتاب‌های کرک و دیل است.این دسته از کتاب‌های نشر الگو جهت آمادگی حضور در آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و مدارس برتر به بازار کتاب ارائه شده‌اند که شامل کتاب‌های علوم و فارسی پایه‌های پنجم تا نهم می‌شوند و شامل درسنامه، تمرین‌های تشریحی و تست‌های چهارگزینه‌ای هستند.

کتاب‌های نسل جدید نشر الگو

کتاب‌های نسل جدید نشر الگو فقط شامل جدیدترین نسخه از کتاب‌های زیست شناسی هستند. مجموعه کتاب‌های زیست شناسی نسل جدید نشر الگو با تغییرات مهم و کاربردی مطابق با آخرین تغییرات کتاب‌های درسی و نحوه طراحی سوالات کنکور، به روز رسانی شده و دراختیار دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور قرار گرفته است. این کتاب‌ها حاوی درسنامه کامل، نکات تستی، آزمون‌های جمع بندی و تالیفی، آزمون از تست‌های قلم‌چی و تست‌های کنکوری هستند.

کتاب‌های الگوی کار و تمرین

مجموعه کتاب‌های آموزشی مربوط به مقطع ابتدایی با عنوان مدرسه غول‌ها توسط انتشارات الگو چاپ می‌شوند. این کتاب‌ها شامل درسنامه‌های آموزشی و تمرین‌های تشریحی متنوعی هستند که در تعداد محدودی از عناوین، برای درس‌های ریاضی و فارسی به چاپ رسیده‌اند.

دفترچه الگوی کنکور نشرالگو

این سری محصول دارای ویژگی های زیر میباشد:

  • سوالات آزمون کنکور سراسری نظام جدید مطابق با آخرین تغییرات مربوط به کتاب‌ های درسی
  • سوالات آزمون کنکور سراسری نظام قدیم، تغییر یافته بر اساس کنکور نظام جدید
  • سوالات آزمون تألیفی شبیه‌ سازی شده با کنکور سراسری
  • پاسخ‌ های کاملاً تشریحی همراه با خط فکری، نکته، تست شبیه‌ ساز، میانبر، شکل‌ نامه، ایستگاه یادگیری، تله‌ های تستی و یادآوری مطالب مهم

کتاب‌های جمع‌بندی نشر الگو

همانطور که از نام کتاب مشخص است این دسته از کتاب‌های نشر الگو مناسب ایام جمع‌بندی بخصوص روزهای بعد از عید هستند. این کتاب‌ها شامل درس‌نامه‌های خلاصه و مفید هستند که مهمترین مطالب درسی و آموزشی را مرور و طبقه‌بندی می‌کنند.

در انتهای کتاب‌ تست‌های آزمون محور برای ارزشیابی دانش آموزان در نظر گرفته شده است. کتاب‌های زیپ دین و زندگی و شیمی دهم از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های جمع‌بندی از انتشارات نشر الگو هستند.

آشنایی با انواع کتاب های خیلی سبز

حتما بخوانید: آشنایی با انواع کتاب های خیلی سبز

کلام پایانی

کتاب‌های کمک درسی همیشه از جمله مکمل‌های مهم وتاثیرگذار دانش‌آموزان برای یادگیری هرچه بهتر وسریع‌تر درس‌های کتاب درسی است. در مقاله ارائه شده به معرفی و بررسی انواع کتاب‌های نشر الگو برای شما عزیزان پرداختیم. کتاب‌های نشر الگو از تنوع زیادی در بازار برخوردار هستند که شما دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور می‌توانید با توجه به نیاز خود نسبت به خرید هر یک از این کتاب‌ها اقدام کنید.

خوشبختانه انتشارات الگو در سال‌های اخیر به دلیل نگارش کتاب‌های متنوع و مفید توانسته است رضایت خاطر دانش آموزان و داوطلبان کنکور را تا حد بسیار زیادی به دست آورد.

با توجه به اینکه داوطلبان کنکور سراسری برای رسیدن به موفقیت در این آزمون  بزرگ باید از کتاب‌های مختلف کمک آموزشی استفاده کنند، امیدواریم با ارائه این مقاله و معرفی انواع کتاب‌های نشر الگو گامی کوچک در مسیر این موفقیت برداریم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. امیرمحمد بابایی گفت:

    سلام الان زیست دوازدهم جدیدترین ویرایش همونیه که با انتشارات قلم چی با هم چاپ شده؟

آخرین مقالات پایتخت کتاب