آیا آمار فروش در سایت‌های فروش کتاب معتبر و قابل قبول است؟

دسته‌بندی: اخبار کنکور
تاریخ: 30 دسامبر 2019
آیا آمار فروش در سایت‌های فروش کتاب معتبر و قابل قبول است؟

نظر یک مشتری در خصوص خرید اینترنتی کتاب

حمیدرضا غنی آبادی مشتری ثابت بانک کتاب پایتخت، در گفت‌وگو با تیم سایت پایتخت کتاب، با اشاره به اینکه می‌توان به فروش اینترنتی سایت‌های فروش کتاب در فضای مجازی امروز اعتماد کرد، گفت: دو بحث در فروش اینترنتی کتاب مطرح می‌شود؛ یکی کتاب‌های ای بوک که در سایت‌های خرید کتاب فروخته می‌شود و دیگری کتاب‌های چاپی که از طریق این سایت‌ها به فروش می‌رسد. در هر دو مورد می‌توان به آمار فروش اعلام شده اعتماد کرد. این مسئله به خصوص درباره کتاب‌های ای بوک بیشتر مطرح است؛ چون در این زمینه حساب و کتابی میان ناشر و سایت‌های فروش کتاب وجود دارد.

وی افزود: تعداد بازدید از کتاب‌های عرضه شده در سایت‌های فروش کتاب مشخص است. از طرف دیگر، چون حساب و کتاب مالی میان ناشر و سایت‌های فروش کتاب وجود دارد، این سایت‌ها آمارشان را درست اعلام می‌کنند.

فروش اینترنتی کتاب در میزان فروش ناشران بی تاثیر نیست. خودمان در انتشارات هزاره ققنوس کتاب‌ها را به صورت اینترنتی می‌فروشیم و حتی به سمت فروش کتاب‌های صوتی رفته ایم. ما با دید تبلیغی به فروش کتاب‌های ایبوک نگاه می‌کنیم. فروش این نوع کتاب‌ها بیشتر برایمان جنبه تبلیغاتی دارد؛ کتاب در قالب ایبوک در فضای مجازی دیده می‌شود و سپس کتاب به صورت فیزیکی در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد؛ چون هنوز فرهنگ استفاده از کتاب ایبوک در میان مردم ما جانیفتاده است.

تعداد شرکت‌هایی که در زمینه ارایه کتاب ای بوک و فروش آن فعال هستند، افزایش یافته است. خود ناشران بزرگ هم به سمت فروش اینترنتی کتاب هایشان رفتند. در این بخش مخاطب خارج از کشور هم به کتاب دسترسی پیدا می‌کند و در آینده درصد فروش کتاب‌های ایبوک در بازار بیشتر از کتاب‌های چاپی می‌شود و شاهد فروش بیشتر این نوع کتاب‌ها خواهیم بود.

دیدگاه‌ها

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فروشگاه اینترنتی بانک کتاب پایتخت، مرکز خرید انواع کتاب های کمک درسی، درسی، دی وی دی های آموزشی.

Copyright © 2020 paytakhteketab.com