پايتخت کتاب

به‌روزترين فروشگاه اينترنتي کتاب

  • دسته بندي محصولات
فروشگاه

بررسی برترین کتاب عربی کنکور

تاریخ: 6 دی 1399
بازدید:
بررسی برترین کتاب عربی کنکور

بررسی برترین کتاب عربی کنکور

عربی جامع کنکور خیلی سبز

در این مقاله به تحلیل و بررسی کتاب عربی جامع کنکور | انتشارات خیلی سبز نوشته بهروز حیدربکیغزال موسویکاظم غلامیمحسن آهویی میپردازیم. این کتاب به شکل جامع میباشد و تمام مطالب پایه دهم, یازدهم و دوازدهم عربی مخصوص رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک را پوشش میدهد .

درس عربی از نظر تعداد زیادی از دانش آموزان کنکوری سخت ترین درس دفترچه عمومی میباشد چرا که در فهم و آموزش درست این درس دچار مشکل هستند, این درس یکی از سرنوشت ساز ترین درس های کنکور میباشد و زدن درصد بالا در آن, به طور قابل توجهی تراز شما رو بالا میبرد.

روند طبقه بندی این کتاب بر پایه ی کتاب درسی میباشد و به سه بخش دهم, یازدهم و دوازهم تقسیم شده و در هر بخش, هر فصل مطابق کتاب درسی میباشد و به دو بخش درسنامه و پرسش های چهار گزینه ای تقسیم شده است.

درسنامه ی کتاب عربی جامع خیلی سبز

درسنامه ها با آموزش قواعد شروع میشوند و روند این درسنامه ها از آسان به سخت و مولفین سعی کرده اند آموزش را از ابتدا شروع کرده و به طور کامل تمامی مطالب را پوشش دهند. درسنامه ها شامل مثال های مختلف حل شده و تست های آموزشی برای یادگیری بهتر دانش آموزان میباشند.

درسنامه به نحوی نوشته شده که دانش آموز با هر سطحی که باشد بتواند به خوبی متوجه مطلب بشود و با آن ارتباط برقرار کند, درسنامه به زبان ساده بیاد شده است و مطالب به صورت جدول وچارت طبقه بندی شده است.

در بخش واژگان تمام کلمات اعم از واژگان جدید و مترادف ها و متضاد ها بطور کامل در قالب جدول طبقه بندی شده اند, در ادامه تمامی جملات و عبارات هر درس و همینطور جملات مهم تمرین های کتاب درسی ترجمه و تحلیل شده است و نکات مهم آن بیان شده است.

بانک تست کتاب عربی جامع خیلی سبز

بعد از درسنامه تست های قرار دارند که به چهار بخش کلی تقسیم میشوند:

1- تست واژگان : روندی از ساده به سخت دارند, مولفان با در نظر گرفتن سطح همه نوع دانش آموز ( ضعیف, متوسط, قوی) تست ها را تالیف کرده اند. و اما تعداد تست های واژگان به گونه ای میباشد که از نظر کارشناسان ما این تعداد, برای حرفه ای شدن در این زمینه مناسب میباشد.

2- تست ترجمه تعریب و مفهوم : تست های این بخش اکثرا تالیفی میباشد و تعداد سوالات بیشتری را به خود اختصاص داده است.

3- تست قواعد : این بخش بیشترین تعداد تست ها و گلچینی از سوالات تالیفی استاندارد و سوالات کنکور های سراسری اخیر و همچین آزمون های آزمایشی قلم چی را در برگرفته است.

4- تحلیل صرفی و ضبط الحرکات : معمولا از این قسمت یک تا دو سوال در کنکور سراسری سوال توسط طراح کنکور طرح میشود.

در قسمت آخر این کتاب برای شما تعداد 43 درک مطلب تدارک دیده شده که اکثرا از کنکور های سراسری اخیر و تعداد محدودی از درک مطلب ها, تالیفی هستند.

همانطور که میدانید طراح های سوالات کنکور نظام جدید علاقه ی عجیبی به متن و تمرین های کتاب درسی دارند و در هر دو کنکور سال 98 و 99 دیده ایم که تعداد زیادی از سوالات کنکور در همه ی درسها از تمارین کتاب درسی انتخاب شده بودند.

فهرست تست های مقطع دهم :
نام درستعداد تست
الدرس الاول150
الدرس الثانی151
الدرس الثالث و الرابع189
الدرس الخامس163
الدرس السادس159
الدرس السابع137
الدرس الثامن123
فهرست تست های مقطع یازدهم :
نام درستعداد تست
الدرس الاول157
الدرس الثانی156
الدرس الثالت و الرابع287
الدرس الخامس171
الدرس السادس161
الدرس السابع168
فهرست تست های مقطع دوازدهم :
نام درستعداد تست
الدرس الاول268
الدرس الثانی152
الدرس الثالث و الرابع317
درک مطلب :
43 درک مطلب295 تست
مجموع تست ها :
مجموع کل3112 تست

پاسخ نامه های تشریحی این کتاب نکات ارزشمندی دارد که خواندن دقیق آنها مانند درسنامه به شدت توصیه میشود.

برای دانلود قسمتی از این کتاب جامع از سایت بانک کتاب پایتخت برو روی لینک زیر کلیک کنید.

برای خرید و بررسی برترین کتاب عربی کنکور ” عربی جامع کنکور خیلی سبز ” از بروزترین سایت فروش اینترنتی کتاب بر روی لینک زیر کلیک کنید .

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

هدف ما، تبدیل این وبسایت به یک مرکز خرید اینترنتی کتاب و ایجاد تجربه لذت بخش برای شما است. به صورت 24 ساعته و در تمامی لحظات توان و تلاش مان را در جهت بهبود خدمات مان بکار می گیریم تا خیال شما همواره آسوده باشد. اطمینان داریم با هنر کار تیمی و قدرت تیم حرفه ای متخصصان پایتخت کتاب، این امر محقق میگردد.

فروشگاه اینترنتی بانک کتاب پایتخت، مرکز خرید انواع کتاب های کمک درسی، درسی، دی وی دی های آموزشی.

Copyright © 2021 paytakhteketab.com