محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تخفیف فقط در صورت خرید آنلاین از سایت

پايتخت کتاب

به‌روزترين فروشگاه اينترنتي کتاب

  • دسته بندي محصولات
فروشگاه

بررسی مجموعه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

تاریخ: 9 آذر 1400

بررسی مجموعه کتاب‌های انتشارات خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز که در ابتدا با نام انتشارات سبز فعالیت خود را شروع کرد، اولین کتاب خود را در سال ۱۳۸۱ در بازار به انتشار رساند‌. وجه تمایز این نشر، المان‌های گرافیکی متنوع و جذابیت‌های بصری کتاب‌ها بود تا دانش‌آموزان به مطالعه دروس خود علاقه‌مند شوند. این روش به‌تدریج بازخوردهای مثبتی دریافت کرد، به‌گونه‌ای که اکنون این انتشارات از برترین‌های عرصه کتب کمک‌درسی به حساب می‌آید و سهم بالایی در زمینه رفع نیاز درسی دانش‌آموزان دارد.

در صورتی که تمایل دارید کتاب موردنیاز خود را از میان کتاب‌های انتشارات خیلی سبز خریداری کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب از بانک کتاب پایتخت با ما همراه باشید.

سری کتاب‌های پیشتاز

مجموعه کتاب‌های پیشتاز شامل کتاب‌های آموزشی برای مقاطع دبستان و متوسطه اول است. این کتاب‌ها نقش مکملی برای کتاب درسی دارند؛ به این صورت که علاوه بر درسنامه‌های کتاب درسی، به توضیح و تشریح نکات سخت پرداخته شده و پاسخ تمام تمرین‌ها و پرسش‌های کتاب نیز در سری‌های پیشتاز داده شده است. علاوه بر این، کتاب دارای تست‌های تالیفی با پاسخ‌نامه کامل بوده و بر آموزش و تست‌زنی تاکید دارد.

سری کتاب‌های جامع

کتاب‌های جامع خیلی سبز شامل دروس هر سه پایه مقطع متوسطه دوم هستند و به‌عنوان بانک تست عظیمی به شمار می‌روند. در ابتدا، تنها زیست‌شناسی جامع خیلی سبز شناخته شده بود اما نحوه تالیف کتاب‌ها و کیفیت آن‌ها، سبب شده تا امروز، مجموعه‌های جامع خیلی سبز در زمره پرطرفدارترین کتاب‌های حوزه کمک‌درسی باشند. این کتاب‌ها درسنامه‌های روان و نکته‌ای دارند و در پس این درس‌گفتارها، تست‌های تالیفی، کنکوری و آزمون‌های قلمچی به چشم می‌خورند.

پاسخ‌نامه تست‌ها هم به‌شیوه کلیدی و هم تشریحی تالیف شده است و در صورت لزوم نیز تمامی نکات درون‌مایه تست‌ها بررسی شده‌اند. افزون بر این موارد، در پاسخ‌نامه سری جامع انتشارات خیلی سبز نکات تستی، مفهومی و جزئی که ممکن است از نگاه دانش‌آموزان دور مانده باشد، مطرح شده‌اند و همچون یک یادآور عمل می‌کنند.

سری کتاب‌های چندکنکور

کتاب‌های چند کنکور خیلی سبز، از سری کتاب‌هایی به شمار می‌روند که کنکور سراسری و شرایط آن را برای داوطلبان تداعی می‌کنند. این کتاب‌ها در رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و چند کنکور جامع عمومی وجود دارند. در هر یک از این مجموعه‌ها، ۱۲ کنکور سراسری اخیر گنجانده شده‌اند و در یک جلد مجزا، پاسخ‌نامه تشریحی در نظر گرفته شده است. این کتاب‌ها درسنامه یا گرافیک به‌خصوصی ندارند و کاملا شبیه به دفترچه‌های کنکور سراسری طراحی شده‌اند.

سری کتاب‌های جمع‌بندی

از معروف‌ترین کتاب‌های انتشارات خیلی سبز، مجموعه‌ کتاب های جمع‌ بندی هستند. این سری کتاب‌ها برای دانش‌آموزان کنکوری رشته‌های ریاضی و تجربی تالیف شده‌اند. در هر کتاب جمع‌بندی، تمام مطالب هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم جمع‌آوری شده و در قالب مطالب مهم، جزئی و کنکوری به تالیف رسیده است. علاوه بر این، این سری کتب دارای آزمون‌های جامعی هستند که سوالات آن‌ها مشابه آزمون سراسری تالیف یافته‌اند.

در کنار آزمون‌ها، پاسخ‌نامه آن‌ها نیز تشریحی است. در لابه‌لای پاسخ‌ها سعی شده تا مهم‌ترین نکات کنکوری که احتمال سوال از آن‌ها در آزمون سراسری بسیار است، مطرح شوند. در مجموعه جمع‌بندی، نمودارها و جدول‌های خلاصه شده و مقایسه‌ای به‌مراتب وجود دارد و اشکال پرتکرار و مهم نیز در خلال متن‌ها یافت می‌شوند.

سری کتاب‌های موضوعی خیلی سبز

مجموعه کتاب‌های موضوعی سری باکیفیتی از کتاب‌های انتشارات خیلی سبز به شمار می‌روند که در ابتدا با عنوان هفت خان و برای بخش‌های مختلف ادبیات فارسی تالیف شدند. تالیف این کتاب‌ها از آرایه‌های ادبی، دستور زبان، تاریخ ادبیات و املا و لغت آغاز شد، به آیات و روایات درس دین ‌و ‌زندگی و ترجمه و تعریب عربی رسید و اکنون با مجموعه‌های جدیدی شامل زیست گیاهی، مسائل شیمی و زیست تصویری در این کتاب‌ها روبه‌رو هستیم.

هدف از این سری، یادآوری و مرور آسان‌تر مباحثی هستند که بهتر است به‌طور مداوم دوره شوند؛ این کتاب‌ها با سایز کوچکی که دارند، این فرصت را به‌آسانی برای شما فراهم می‌کنند. کتاب‌های موضوعی یا هفت خان افزون‌ بر درسنامه‌های خود، از تست‌های ترکیبی نیز برخوردارند و برخی از سوالات خود را نیز از پرسش‌های کنکور سراسری وام گرفته‌اند. این مجموعه برای دانش‌آموزان کنکوری و جهت مطالعه و مرور کوتاه از ماه‌های ابتدایی توصیه می‌شود.

سری کتاب‌های فصل آزمون خیلی سبز

همانطور که از نام کتاب‌های فصل آزمون پیداست، این سری تنها شامل آزمون‌های فصل‌به‌فصل و ریزبه‌ریز هستند و در پایان هر فصل نیز در آن آزمون‌های استانداردی قرار گرفته است. تعداد پرسش‌های هر آزمون ۱۰ الی ۱۵ سوال بوده و سطح سوالات از آسان به سخت طراحی شده است. کتاب‌های فصل آزمون انتشارات خیلی سبز به افرادی توصیه می‌شود که کتاب‌های درسی هر سه پایه خود را مطالعه کرده‌اند و اکنون به‌دنبال جمع‌بندی و ارزیابی کلی خود هستند.

سری کتاب‌های نردبام خیلی سبز

نردبام مجموعه‌ای جدید از کتاب‌های انتشارات خیلی سبز است که به‌عنوان نردبام موفقیت به حساب می‌آیند. در سری کتاب‌های نردبام با سوالاتی مواجه هستیم که کمتر در کنکور مشاهده شده‌اند یا احتمال طرح آن‌ها در آزمون سراسری نسبت به سایر سوالات کمتر است. سطح پرسش‌های این مجموعه بالا هستند و بدون آنکه درسنامه‌ای داشته باشند، مرجع سوال‌های چهارگزینه‌ای به شمار می روند.

مجموعه‌های نردبام به کسانی پیشنهاد می‌شود که که سطح بالایی دارند و یا در کنار این کتاب‌ها، از یک کتاب کمک‌درسی اصلی نیز استفاده می‌کنند. سری نردبام به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد تا با انواع تیپ‌بندی پرسش‌های چهارگزینه‌ای آشنا شوند و در صورت طرح هر گونه سوال در کنکور سراسری از آمادگی قبلی برخوردار باشند.

سری کتاب‌های شگفت‌انگیز خیلی سبز

کتاب‌های شگفت‌انگیز خیلی سبز با مجموعه‌های سیر تا پیاز انتشارات گاج و سری سه بعدی نشر الگو قرابت بسیاری دارند. سری شگفت‌انگیز کتاب‌هایی با درسنامه‌های کامل و همراه با سوالات تشریحی و تستی هستند که دانش‌آموز را برای امتحانات نهایی و آشنایی اولیه با آزمون سراسری آماده می‌کنند. این کتاب‌ها دارای درس‌گفتارهایی هستند که از چارچوب کتاب درسی خارج نخواهند شد و پس از آن، سوال‌های تشریحی مختلفی را برای داوطلبان مطرح می‌کنند.

در سری‌ شگفت‌انگیز به پرسش‌ها و تمرین‌های کتاب درسی نیز پاسخ داده شده است. این کتاب‌ها پس از تاکید بر روی مطالب درسی، به سراغ تست‌هایی تالیفی که در آزمون‌های آزمایشی و حتی کنکورهای سراسری مطرح شده‌اند، می‌روند و بعد از تست‌ها نیز، پاسخ‌نامه‌ای تشریحی در خود دارند. کتاب‌های شگفت‌انگیز مخصوص دانش‌آموزان ضعیف و یا متوسطی است که قصد دارند خود را از آموزش‌های معلم بی‌نیاز بکنند.

 سری کتاب‌های شب امتحان خیلی سبز

مجموعه شب امتحان خیلی سبز شامل کتاب‌هایی مختلف می‌شوند که بدون هیچ تست یا درسنامه کاملی، تنها به قصد طرح سوالات امتحانات پایانی تالیف شده‌اند. این کتاب‌ها پرسش‌های متنوع امتحانی را در خود جای داده‌اند و عملکردی مشابه مجموعه سوالات بنی‌هاشم یا گلواژه دارند. در هر فصل نیز گفتارهایی مختصر از خلاصه درس تالیف شده‌اند که در صورت مطالعه کامل کتاب درسی، این خلاصه‌ها مانند جزوه‌هایی مفید و کامل، معجزه خواهند کرد.

 سری کتاب‌های ماجراهای منو درسام خیلی سبز

«ماجراهای من و درسام برای ۲۰ گرفتن» از مجموعه کتاب‌های بسیار جالب انتشارات خیلی سبز به حساب می‌آیند که تصمیم دارند دانش‌آموزان را به گرفتن نمره ۲۰ در امتحانات نهایی برسانند‌. این کتاب‌ها دارای درسنامه هستند و پس از هر درسنامه نیز، تعدادی سوال تشریحی را شامل می‌شوند که تیپ‌بندی شده‌اند و داوطلب را برای پرسش‌های پایان‌ترم آماده خواهند کرد. مجموعه‌های منو درسام تست‌های چندانی ندارند و عمدتا بر روی آموزش و سپس پرسش تشریحی تاکید کرده‌اند.

 سری کتاب‌های مشاوره خیلی سبز

کتاب‌های مشاوره از سری‌های انگیزشی انتشارات خیلی سبز محسوب می‌شوند که در بازه کنکور و بعد از آن همراه دانش‌آموز خواهند بود. این کتاب‌ها در سه جلد زیر تالیف شده‌اند:

هر یک از سه جلد در پی آن هستند تا به دانش‌آموز بگویند که چگونه در طول مطالعه برای کنکور بازدهی بیشتری داشته باشد، چگونه امید خود را از دست ندهد و در پایان، پس از اعلام نتایج چگونه انتخاب رشته مناسبی انجام دهند.

 سری کتاب‌های کار خیلی سبز

کتاب‌های کار خیلی سبز شامل یک سری کتاب از مقاطع ابتدایی تا متوسطه هستند که بانک سوالات تشریحی به شمار می‌روند. این کتاب‌ها هیچ‌گونه پاسخ‌نامه‌ای ندارند و دانش‌آموز برای پاسخ‌دهی به آن‌ها باید از کمک یک راهنما مانند معلمان مدرسه بهره‌مند شود. تنوع پرسش‌های مجموعه کتاب‌های کار خیلی سبز به حدی بالا است که با حل آن‌ها سر کلاس مدرسه، معلم می‌تواند نکات و توضیحات را به دانش‌آموزان خود توضیح دهد.

این کتاب‌ها برای افرادی مناسب هستند که به یادگیری علاقه زیادی دارند و از سطح متوسطی نیز برخوردارند؛ در آن صورت از طریق مجموعه کتاب‌های کار می‌توانند خود را تا سطح قوی و ممتاز بالا بکشند.

 سری کتاب‌های تیزهوشان خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز با انتشار سری کتاب‌های تیزهوشان به نیاز دانش‌آموزان مقطع دبستان و متوسطه اول نیز پاسخ می‌دهد. مجموعه کتب تیزهوشان شامل کتاب‌هایی با درسنامه‌های خلاصه و تست‌های متنوع هستند. این کتاب‌ها تست‌های خود را به‌صورت طبقه‌بندی قرار داده‌اند تا شیوه پرسش‌ها نیز در ذهن داوطلبان دسته‌بندی شود.

از نکات مهم درباره سری تیزهوشان خیلی سبز می‌توان به این مورد اشاره کرد که در تست‌ها از سوالات امتحانات مدارس برتر داخلی مانند انرژی اتمی، تیزهوشان، البرز و… و پرسش‌های آزمون‌های خارجی مانند سوالات کشورهای آمریکایی، آفریقایی و آسیایی بهره گرفته شده است.

نتیجه‌گیری

انتشارات خیلی سبز همواره تلاش می‌کند تا کتاب‌هایی را متناسب با تمام سنین و اغلب برای پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان در تمام مقاطع تالیف کند. وجود کتاب‌های متنوع و جامع و کامل این فرصت را به دانش‌آموز می‌دهد تا آنچه را که مدنظر اوست، برگزیند. به همین علت، در صورتی که قصد تهیه کتب کمک‌درسی نشر خیلی سبز را دارید، می‌توانید از لیست فوق استفاده کنید و کتاب‌های موردنیاز خود را بیابید.

برچسب‌ها:

ادمین پایتخت کتاب

ما بروزترین سایت فروش اینترنتی کتاب هستیم

دیدگاه‌ها

میترا در 6 دی 1400 گفته:

انتشارات خیلی سبز ❤️

پاسخ

رفتن به بالای صفحه

هدف ما، تبدیل این وبسایت به یک بانک کتاب اینترنتی و ایجاد تجربه لذت بخش برای شما است. به صورت 24 ساعته و در تمامی لحظات توان و تلاش مان را در جهت بهبود خدمات مان بکار می گیریم تا خیال شما همواره آسوده باشد. اطمینان داریم با هنر کار تیمی و قدرت تیم حرفه ای متخصصان پایتخت کتاب، این امر محقق میگردد.

فروشگاه اینترنتی پایتخت کتاب، مرکز خرید انواع کتاب های کمک درسی

Copyright © 2022 paytakhteketab.com