برگزاری امتحانات دانش آموزان ابتدایی در روزهای کرونا

سایر مطالب
2 سال پیش
پایتخت کتاب
برگزاری امتحانات دانش آموزان ابتدایی در روزهای کرونا

برگزاری امتحانات دانش آموزان ابتدایی در روزهای کرونا

به گزارش بانک کتاب پایتخت, به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی درباره چگونگی برگزاری امتحانات نوبت اول در دوره ابتدایی بیان کرد: دستورالعمل ارزشیابی دانش‌آموزان مطابق با شرایط کرونا را ابلاغ کردیم و با توجه به این‌که امتحانات دوره ابتدایی به طور کیفی-توصیفی است از ابتدا تاکید داشتیم که روند آموزش و ارزشیابی به طور فرایندی پیش برود.

او ادامه داد: انجام تدریجی تکالیف و عملکرد دانش‌آموزان در این دوران مبنای ارزشیابی پایانی قرار خواهد گرفت که امیدواریم این استراتژی بازخورد‌های مناسبی هم داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی ارزشیابی به طور حضوری با ایجاد گروه‌های کوچک ۴-۵ نفره داشته باشیم.

حکیم زاده افزود: در این روش در نظر داریم دانش‌آموزان به طور گروه‌های ٣ تا ۴ نفره در مدرسه حضور پیدا کرده و معلم درباره بخش‌های مختلف دروس از دانش‌آموزان ارزشیابی لازم را به عمل آورد.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا شرایط کرونا و آموزش مجازی تاثیری بر تکرار پایه دانش‌آموزان در سال تحصیلی گذشته یا تضعیف عملکرد آن‌ها داشته است یا خیر، بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته همانند سال‌های قبل‌تر تعدادی از دانش‌آموزان با تکرار پایه یا نمره توصیفی نیاز به تلاش مواجه شدند، اما این روند افزایش قابل ملاحظه‌ای نداشت و در ارزیابی‌ها جهش نشان نمی‌دهد.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

ااااا دیدی چی شد؟ هیچ کس نظر نذاشته :(
آخرین مقالات پایتخت کتاب