بهترین منابع کنکور رشته هنر

بهترین منابع کنکور رشته هنر

card-date 4 هفته پیش
card-cat بررسی و تحلیل کتاب‌ها مشاوره
card-user تیم تحریریه

همه ما این را می‌دانیم که تمامی داوطلبانی که قصد پیروز شدن و موفق شدن در بزرگ‌ترین رقابت علمی کشور را دارند، می‌بایست تمامی عوامل تاثیرگذار در موفقیت و پیروزی خود را در نظر بگیرند. یکی از عوامل مهم، تاثیرگذار و سرنوشت‌ساز، برخوردار بودن از یک برنامه‌ریزی اصولی و تهیه کردن بهترین منابع و همچنین کتاب‌های کمک آموزشی می‌باشد.

رشته هنر نیز مانند بقیه رشته‌ها دارای دو مجموعه سوال عمومی و اختصاصی برای کنکور سراسری است که دروس عمومی در 4 گروه آزمایشی دیگر یعنی رشته ریاضی، تجربی، انسانی و زبان‌های خارجی منابع یکسانی دارند. شاید برای شما این سوال به کرار پیش بیاید که بهترین منابع دروس تخصصی کنکور هنر چه کتاب‌هایی هستند؟ باید در پاسخ گفت منابعی که دارای آموزش مطالب درسی، سوالات 4 گزینه‌ای آموزشی و سراسری به همراه پاسخنامه تشریحی باشند.

برای آشنایی بیشتر با این منابع، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله از سایت بانک کتاب پایتخت با ما همراه باشید.

بهترین منابع کنکور رشته هنر

گروه آزمایشی هنر که باید گفت هر ساله متقاضیان بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد به عنوان گروه آزمایشی شناور نیز شناخته می‌شود. شما دانش آموزانی که در شرف رویارویی با کنکور هستید، با نزدیک‌تر شدن به ایام کنکور باید بیش‌تر از پیش، کتاب‌های مورد مطالعه این آزمون چالش برانگیز را مورد مطالعه و ارزیابی قرار دهید.

باید گفت منابع اصلی کنکور سراسری، کتاب‌های درسی مقطع متوسطه دوم هستند. به این نکته توجه داشته باشید که اسامی این کتاب‌ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرند.

علاوه بر دروس عمومی، داوطلبان این آزمون می‌بایست به مطالعه دروس اختصاصی نیز یپردازند. توجه داشته باشید که منابع مشخصی طی اطلاعیه‌ جداگانه اعلام نشده است. اما در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری برخی از کتاب‌های متوسطه دوم برای آزمون هنر معرفی شده است که می‌توان اسامی تمامی آن‌ها را به همراه کد کتاب به راحتی مشاهده کرد.

برای راهنمایی بیشتر شما میتوانید مقاله ی زیر رو برای رشته هنر مطالعه کنید.

منابع کنکور 1402

حتما بخوانید: منابع کنکور 1402

بهترین منابع برای دروس عمومی کنکور هنر

فقط کافی است که شما از نحوه مطالعه دروس عمومی کنکور آگاهی داشته باشید. در این صورت می‌توانید در آزمون سراسری بخش بسیار قابل توجهی از سوالات این بخش را پاسخ دهید. این را هم در نظر داشته باشید که دروس عمومی در بین تمام 5 گروه آزمایشی کنکور، یکسان هستند و از منابع مشترک و یکسانی می‌توان برای آن‌ها استفاده کرد که در این مقاله ما به معرفی چند کتاب مهم کمک آموزشی به عنوان بهترین منابع کنکور هنر،  پرداخته‌ایم.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس فارسی

آرایه‌های ادبی انتشارات نشر الگو، آرایه‌های ادبی جامع نشر الگو، قرابت معنایی انتشارات نشر الگو، قرابت معنایی جامع نشر الگو، لغت و املاء انتشارات نشر الگو، لغت و املاء جامع نشر الگو، دستور زبان فارسی، انتشارات نشر الگو، دستور زبان فارسی جامع نشر الگو، تاریخ ادبیات، انتشارات نشر الگو که همه این کتاب‌ها شامل درسنامه، تست و همچنین پاسخنامه تشریحی هستند.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس عربی

تست جامع عربی انتشارات خیلی سبز که شامل درسنامه، سوالات 4 گزینه‌ای به همراه پاسخنامه است. عربی جامع کنکور میکرو طبقه‌بندی انتشارات گاج که دارای درسنامه، تست و همچنین آزمون‌های جمع‌بندی است‌. فنون ترجمه عربی کنکور + قواعد سری مینی میکرو طلایی از انتشارات گاج، این کتاب شامل نکات فنون ترجمه به همراه روش‌های کنکوری و همچنین تست‌های ترجمه و قواعد عربی می‌شود.

عربی جامع کنکور خیلی سبز

عربی جامع کنکور خیلی سبز

درس عربی از نظر تعداد زیادی از دانش آموزان کنکوری سخت ترین درس دفترچه عمومی میباشد چرا که در فهم و آموزش درست این درس دچار مشکل هستند, این درس یکی از سرنوشت ساز ترین درس های کنکور میباشد و زدن درصد بالا در آن, به طور قابل توجهی تراز شما رو بالا میبرد.

روند طبقه بندی این کتاب بر پایه ی کتاب درسی میباشد و به سه بخش دهم, یازدهم و دوازهم تقسیم شده و در هر بخش, هر فصل مطابق کتاب درسی میباشد و به دو بخش درسنامه و پرسش های چهار گزینه ای تقسیم شده است.

عربی جامع کنکور میکرو گاج

عربی جامع کنکور میکرو گاج

کتاب عربی جامع میکرو از انتشارات گاج با پوشش تمام مباحث مربوط به عربی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم یک راهنمای عالی برای داوطلبان کنکور سراسری محسوب می‌شود.

مباحث این کتاب به صورت موضوعی طراحی نشده‌اند و در واقع به صورت درس به درس و پایه به پایه آورده شده‌اند. و ترتیب قرار گیری مطالب به این شکل است که ابتدا درسنامه‌ها و نکات آموزشی مهم و ضروری با هدف تفهیم و تثبیت مباحث آمده سپس واژه‌ها و اصطلاحات جدید، کلمات متضاد و مترادف، انواع جمع مکسر و…آمده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

فنون ترجمه ی عربی کنکور همراه با قواعد مینی میکرو طلایی گاج

فنون ترجمه ی عربی کنکور همراه با قواعد مینی میکرو طلایی گاج

در این کتاب بخش مهم نکات ترجمه، بیان شده زیرا همان‌طور که می‌دانید فنون ترجمه در تست‌های درس زبان عربی بسیار کاربردی است و با دانستن این فنون و نکات به‌راحتی می‌توانید به بخش زیادی از سؤالات عربی کنکور پاسخ دهید. هم‌چنین مولف در این اثر نکات قواعد عربی دهم تا دوازدهم مشترک همه‌ی رشته‌ها، همراه با تمرین و تست محدود را جمع‌بندی کرده‌ است.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس فرهنگ و معارف اسلامی

کتاب دین و زندگی پایه کنکور دهم و یازدهم بهمن آبادی، کتاب دین و زندگی دوازدهم بهمن آبادی که این دو کتاب دارای درسنامه نکته به نکته و همچنین سوالات پر تکرار کنکور است. کتاب آیات و روایات موضوعی از انتشارات خیلی سبز که شامل تمامی نکات آیات، ابیات و روایات و ارتباط آن‌ها با هم است.

آیات و روایات دین و زندگی موضوعی خیلی سبز

آیات و روایات دین و زندگی موضوعی خیلی سبز

کتاب آیات و روایات موضوعی انتشارات خیلی سبز، شامل دین و زندگی مقاطع تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم ویژه کنکور کلیه رشته ها (رشته تجربی ، رشته ریاضی و رشته انسانی و فنی و حرفه ای ) از سری کتاب‌های موضوعی خیلی سبز به چاپ رسیده است. شما پس از پاسخ به این تست ها، آیات و احادیث را از همه جهات یاد خواهید گرفت.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس زبان انگلیسی

زبان انگلیسی جامع کنکور انتشارات مبتکران که شامل آموزش واژگان، گرامر درس به درس، تست و پاسخنامه می‌شود. سیر تا پیاز گرامر زبان کنکور انتشارات گاج که شامل آموزش، تست و همچنین پاسخ تشریحی می‌شود. نردبام زبان جامع انتشارات خیلی سبز که این کتاب دارای تست‌های گرامر، واژگان و همچنین کلوز متن است.

سیر تا پیاز گرامر زبان انگلیسی کنکور گاج

با توجه به اهمیت زبان انگلیسی در کنکور و این که این درس یکی از ترازآورترین دروس کنکور به شمار می‌آید. دقیقا به همین دلیل است که حتی داوطلبانی که در زبان انگلیسی مشکل پایه‌ای دارند نیز تلاش می‌کنند حتما به تست‌های کمتر چالشی این درس پاسخ دهند. یکی از قابل‌پیش‌بینی‌ترین و به اصطلاح آسان‌ترین بخش‌های زبان انگلیسی، گرامر است که با در نظر گرفتن تست‌های گرامری بخش کلوزتست، معمولا ۶ تا ۸ تست (۲۴ تا ۳۲ درصد) از این درس را به خود اختصاص می‌دهد.

بهترین منابع برای دروس اختصاصی کنکور هنر

همان‌طور که گفتیم دروس تخصصی رشته هنر عبارت‌ از درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی و فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی و خواص مواد هستند. الزامی است شما برای تسلط پیدا کردن بر تمامی آن‌ها از منابع بسیار مفید و یاری‌دهنده آموزشی و همچنین کتاب‌هایی که روش‌های تست‌زنی را به درستی آموزش می‌دهند، بهره ببرید.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس درک عمومی

زمانی که به جدول ضرایب زیر گروه‌های مختلف کنکور هنر رجوع می‌کنید، به خوبی متوجه می‌شوید که این درس در تمامی زیر گروه‌ها ضریب بسیار بالایی دارد یعنی۳ یا ۴ است. این درس در کنکور شامل ۳۰ سوال از مباحث تاریخ هنر ایران و جهان است و شما باید برای تسلط پیدا کردن بیشتر بر روی این درس، قبل از مطالعه کردن کتاب‌های منابع آزاد یا کمک درسی، حتما پیشنهاد می‌شود که روی کتب هنرستانی درک عمومی هنر زمان قابل توجهی گذاشته و ابتدا روی آن‌ها کاملا مسلط شوید. زیرا باید بتوانید در این درس به تست‌هایی که در زمینه‌های مختلف هنری از تاریخی گرفته تا تکنیک‌ها و همچنین اشخاص مشهور و سبک‌های گوناگون پاسخگو باشید. اکنون به معرفی منابعی که شما را در این درس یاری کند، می‌پردازیم.

درک عمومی هنر آبی قلم چی

درک عمومی هنر آبی قلم چی

كتابي كه اكنون پيش رو داريد، به قصد آشنایی و تسلط شما بر انواع سوالات چهارگزينـه ای مربـوط بـه درس درک عمومی هنر طراحی شده است.
سوالات اين كتاب بر اساس كتاب هاي درسي معرفي شـده از سوی سازمان سنجش و كتاب هایی كه در كنكور هنر مورد سوال قرار می گيرند، می باشد.

اين مجموعه به شما كمک ميكند كه با تمرين سوالات مولفين، بخش قابل توجه از مباحث ايـن درس را ساده تر بياموزيد.

درک عمومی هنر تاریخ هنر ایران و جهان هنگام هنر

درک عمومی هنر تاریخ هنر ایران و جهان هنگام هنر

کتاب درک عمومی هنر (تاریخ هنر جهان و ایران) تألیف رضا عباسی (عضو هیأت علمی دانشگاه) و داور آزمون عملی کنکور هنر است که منبعی کامل برای کنکور هنر و آزمون دبیری هنر استخدامی آموزش و پرورش است، چرا که این کتاب، دربرگیرنده تمام منابع هنرستان است و طراحان سئوال هر دو آزمون هم بیشتر سئوالات را از همین کتب مطرح می کنند.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس درک عمومی ریاضی و فیزیک

این درس، دومین درس در دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. اگر شما به جدول ضرایب دروس در زیرگروه‌ها مراجعه کنید، متوجه این می‌شوید که این درس تنها در زیر گروه ۲ یعنی زیر گروه طراحی صنعتی دارای ضریب ۳ است.

فقط این نکته مهم را در نظر داشته باشید که درک عمومی ریاضی و فیزیک تنها برای علاقه‌مندان به رشته طراحی صنعتی از اهمیت برخوردار نیست. بلکه با قطعیت می‌توان گفت که حتی اگر شما رشته‌ دیگری را هم جز طراحی صنعتی بخواهید، باید درصد بسیار خوبی از درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر بزنید. زیرا باید این را در نظر داشته باشید که در روز کنکور هنر، داوطلبین رشته‌های ریاضی و تجربی و انسانی هم شرکت می‌کنند و همین مسئله باعث می‌شود تا میانگین کشوری این درس بالا بیاید و اگر شما بخواهید که از تمام سوالات این درس صرف نظر کنید، شکست خواهید خورد!

درک عمومی ریاضی و فیزیک از انتشارات کارنامه کتاب که این کتاب شامل آموزش و تست به همراه پاسخ تشریحی است.

درک عمومی ریاضی و فیزیک کارنامه کتاب

کتاب حاضر شامل سه بخش ریاضیات (جبر)، هندسه و فیزیک بوده که متناسب با میزان اهمیت و تأثیرگذاری بخش های مذکور بر میزان موفقیت داوطلبان کنکور سراسری هنر، تهیه و تدوین گردیده و در این راستا، مطالب کتب درسی و نوع سوالات طرح شده در کنکور سال‌های گذشته نیز مد نظر قرار گرفته است.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس ترسیم فنی

سومین درس در دفترچه اختصاصی کنکور هنر ترسیم فنی است. با توجه کردن به جدول ضرایب زیرگروه‌ها در کنکور هنر می‌بینید که این درس در زیر گروه ۲ یعنی طراحی صنعتی دارای ضریب ۲ است. این درس از دروس بسیار ساده کنکور هنر است که با گذراندن وقت اندک می‌توان به راحتی درصد بسیار  بالایی از آن گرفت. چیزی که باعث می‌شود تا این درس حتی به نظر بسیاری از داوطلبین هنرستانی سخت و پیچیده به نظر برسد، شیوه نادرست تدریس آن در تمام هنرستان‌ها است. اما این را در نظر داشته باشید که با یک شیوه صحیح آموزشی و مطالعاتی به راحتی شما می‌توانید درصد بسیار بالایی از این درس بگیرید و با اختلاف گرفتن از داوطلبین دیگر، رتبه‌ خود را بهبود بخشید.

برای ترسیم فنی ۲۰ سوال از مباحث مهم مانند هندسه، ترسیمات هندسی، اشکال هندسی یعنی مثلث، چند ضلعی‌ها، دایره، بیضی، تقارن، گراف‌ها، گراف اویلری و نیمه اویلری، ابزارها و تجهیزات نقشه‌کشی، مقياس اندازه کاغذها، اندازه‌گیری، شناخت سه نمای احجام طرح می‌شود.

ترسیم فنی راه اندیشه

کتاب حاضر با توجه به مفاهیم اولیه وحائز اهمیت در درس ترسیم فنی ویژه رشته هنر و معماری نگاشته شده است. در تدوین آن باتوجه به آخرین تغییرات صورت گرفته در کتاب های درسی و شیوه طرح سوالات در کنکور سعی شده تا با پاسخ مسائل ، ارتباطی صحیح و روان برای مخاطب بوجود آید.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس خلاقیت تصویری و تجسمی

این درس برای داوطلبین بسیار جذاب است و چهارمین درس در دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. می‌توان گفت غیرقابل پیش‌بینی‌ترین درس این کنکور است. اگر به جدول ضرایب زیرگروه‌ها در کنکور هنر مراجعه کنید می‌بینید که این درس در اکثر زیر گروه‌ها، دقیقا مانند درک عمومی، از ضریب بسیار بالایی برخوردار است. نکته دیگری که در مورد این درس وجود دارد این است که به طور معمول سوالات هر سال با سال قبل متفاوت است و نکته اینجا است که منبع بسیار مشخصی نیز برای این درس وجود ندارد. به همین دلیل اگر شما بتوانید درصد خوب و بالایی از این درس به دست آورید، باید گفت که تأثیر آن بر روی رتبه شما بسیار شگفت‌انگیز خواهد بود.

برای این درس، ۲۰ سوال طرح می‌شود که شامل عناصر بصری یعنی انرژی بصری، نقطه، خط، سطح، حجم، اصول جهان‌شناختی در هنرهای تجسمی یعنی شکل، فرم، بافت، حرکت، ریتم، زمان، رنگ یعنی رنگ‌شناسی، تاثیرات رنگ، تضاد رنگ‌ها، اثراث فضایی رنگ، روان‌شناسی رنگ، کیفیات بصری یعنی ترکیب، تعادل، تناسب، کنتراست و انواع ترکیب است.

خلاقیت تصویری و تجسمی اتود

کتاب تست خلاقیت تصویری و تجسمی از انتشارات اتود این کتاب شامل تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر به همراه پاسخ تشریحی و کامل است.

 تست ها طی فرآیندی بسیار تخصصی یک به یک مبحث شناسی شدند و با دقت بسیار زیادی به همان تربیتی که در اکثر منابع آموزشی و مرجع وجود دارد طبقه بندی شده اند تا داوطلبانی که نیاز به مطالعه ی تست های بخش مشخصی از یک درس دارند به راحتی بتوانند صرفا همان فصل را مطالعه داشته باشند.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس خلاقیت نمایشی

پنجمین درس اختصاصی در دفترچه کنکور هنر است. در جدول ضرایب، این درس تنها در زیر گروه ۴ یعنی زیرگروه هنرهای نمایشی و سینما دارای ضریب ۴ است. اگر شما به رشته‌های زیر گروه ۴ علاقه‌مند هستید، لازم و ضروری است که در این درس، درصد خوب و مناسبی را کسب کنید.

می‌توان گفت که خلاقیت نمایشی از دروس نسبتا سخت کنکور است که هر سال با تنوع سوالات خود، تمام داوطلبین را شگفت‌زده می‌کند. لازم است این را بدانید که خلاقیت نمایشی هم مانند دروس دیگر شیوه مطالعاتی مخصوص خود را دارد تا شما بتوانید از این درس درصد مناسب و مطلوبی را به دست آورید.

در کنکور هنر از این درس ۲۰ سوال در ۴ حوزه تاتر، سینما، تلویزیون، انیمیشن یا پویانمایی مطرح می‌شود.

خلاقیت نمایشی شباهنگ

کتاب خلاقیت نمایشی توسط حامد امرایی تالیف و در انتشارات شباهنگ منتشر شده است ، این کتاب حاصل بیش از 14 سال سابقه تدریس و سوابق تألیفی و پژوهشی در این زمینه است. ضمن بررسی سوالات 30 سال کنکور اختصاصی هنر و آزمون های آزمایشی سازمان سنجش و همچنین بررسی مهم‌ ترین منابع مطالعاتی در زمینه سینما و تئاتر مجموعه‌ای کامل و مفید در اختیار داوطلبان و دانشجویان قرار دارد.

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس خلاقیت موسیقی

این درس، ششمین درس دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب زیرگروه‌های کنکور هنر مراجعه کنید متوجه خواهید شد که این درس در زیر گروه ۵ یعنی زیر گروه رشته‌های مربوط به نوازندگی و آهنگسازی، دارای ضریب ۴ است. این به این معنا است که داوطلبینی که به رشته‌های زیر گروه موسیقی علاقه‌مند هستند برای قبولی در رشته‌ خود باید بتوانند درصد نسبتا بالایی از این درس جذاب را بدست بیاورند. نکته جالب درباره خلاقیت موسیقی اینجا است که در اکثر سال‌ها میانگین کشوری این درس، متاسفانه منفی بوده است و این به آن معنی است که اگر شما بتوانید حتی درصد کمی از این درس را به دست آورید، با گرفتن اختلاف از میانگین کشوری، به راحتی می‌توانید رتبه  خود را بهبود ببخشید و بالا ببرید.

خلاقیت موسیقی از انتشارات راه اندیشه که این کتاب دارای آموزش مطالب با مختصات کنکور، سوالات کنکورهای سراسری چند سال اخیر به همراه پاسخنامه می‌باشد.

خلاقیت موسیقی راه اندیشه

خلاقیت موسیقی راه اندیشه

دارای مطالبی که با مختصات کنکور هنر تنظیم شده است. بخش ‌های چون «میزان»، «آکور» و «تاریخ موسیقی کلاسیک» به طور کامل مورد بحث قرار گرفته است. این کتاب شامل فصل های تئوری موسیقی ، اصطلاحات موسیقی، تئوری موسیقی ایران، تاریخ موسیقی ایران، تاریخ موسیقی کلاسیک، سازشناسی و چند آزمون که انتهای این کتاب آمده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

منابع کمک آموزشی کنکور هنر در درس خواص مواد

هفتمین و می‌توان گفت آخرین درس در دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب، این درس در تمامی زیر گروه‌ها دارای ضریب 1 است. مسئله مهمی که وجود دارد این است که از آن جایی که خواص مواد آخرین درس کنکور هنر است، داوطلبین زمانی که به این درس می‌رسند معمولا ذهنشان خسته می‌شود و دیگر نمی‌توانند به تست‌ها با تمرکز و دقت کافی پاسخ دهند. از طرف دیگر گسترده بودن مطالبی که از آن‌ها در طی این سال‌ها سوال طرح شده است، باعث شده است که بسیاری از داوطلبین این درس را بدون جواب بگذراند. اما باید گفت که خواص مواد را می‌توان سخت‌ترین درس کنکور هنر دانست. به این دلیل که منابع تست‌ها به هیچ وجه مشخص نیستند.

خواص مواد سبز قلم چی

این کتاب از 50 عنوان کتاب درسی هنرستان و غیر درسی در زمینه‌ی مواد و مباحث مرتبط با کنکور هنر در درس خواص مواد تالیف شده است. 31 فصل دارد، در انتهای هر فصل تعدادی تست برای تسلط بیشتر داوطلبان آورده شده است. مبحث درس صنایع دستی در این کتاب به طور کامل آورده شده که شما می‌توانید از آن برای درس درک عمومی هنر نیز استفاده کنید.این کتاب قابلیت این را دارد که دانشجویان برای کارشناسی ارشد هم از آن بهره ببرند.

در انتها چند کتاب جامع رو به شما معرفی میکنیم که سوالات کنکور های اخیر برای دانش آموزان رشته هنر رو توی یک جلد جمع آوری کرده اند:

چرا از پایتخت کتاب خرید کنم؟

حتما بخوانید: چرا از پایتخت کتاب خرید کنم؟

همچنین شما دانش آموزان گرامی از طریق برگه خرید کتاب درسی در سایت پایتخت کتاب میتوانید بصورت آنلاین اقدام به خرید کتاب های درسی خود نمایید.

صحبت پایانی

بر خلاف تصور عده بسیار زیادی از عامه مردم و همچنین خود داوطلبان، کسب رتبه قبولی کنکور در رشته هنر اصلا کار راحت و ساده‌ای نیست زیرا برای موفقیت در این آزمون و پیروز شدن و همچنین داشتن آینده‌ای روشن، در این رشته می‌بایست از مرتبه علمی بسیار خوبی برخوردار باشید.

استفاده از بهترین منابع کنکور و برنامه‌ریزی درسی در این راه به شما کمک بسیار شایانی می‌کند. به این نکته توجه داشته باشید که پذیرش در بسیاری از رشته‌های هنر دارای دو مرحله است و این بدین معنا است که بعد از شرکت کردن در آزمون کتبی و کسب کردن رتبه مطلوب و رتبه قبولی، برای راه یافتن به دانشگاه باید در آزمون عملی کنکور هنر هم، نمره حدنصاب را به دست آورید و این مرحله را هم با قبولی پشت سر بگذارید.

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. سیمین گفت:

    سلام شما لوازم التحریر هم دارید؟