بهترین کتاب های پیش دبستانی

بررسی و تحلیل کتاب‌ها مشاوره
3 ماه پیش
پایتخت کتاب
بهترین کتاب های پیش دبستانی

تحصیل و پیشرفت تحصیلی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها برای فرزندان بوده‌ است. در سیستم آموزشی کشور، دختران و پسران این سرزمین باید در طول 12 سال، تحصیل در مقاطع مختلف آموزشی را تجربه کنند. بدون‌ شک تمامی این مقاطع از اهمیت خاص خود برخوردار هستند اما برخی از آن‌ها اهمیت بیشتری دارند. ازجمله مهم‌ترین مقاطع آموزشی، مقطع پیش‌دبستانی است.

همان‌طور که می‌دانید در گذشته نه‌ چندان دور برخی از خانواده‌ها کودکان را به مهد کودک می‌فرستادند و برخی دیگر اعتقادی به انجام این کار نداشتند. در حال حاضر، گذراندن مقطع پیش‌دبستانی یک امر اجباری در آموزش کودکان بوده و پیش‌زمینه‌ای مهم برای ورود به مقطع دبستان محسوب می‌شود.

بهترین کتاب های کودکان پیش دبستان

 دوره پیش دبستان را می‌توان به‌ عنوان نخستین قدم که از اهمیت زیادی هم برخوردار است، برای شروع یادگیری و مطالعه کودک دانست. در این سن معمولا سرعت یادگیری بیشتر بوده و کودکان می‌توانند برخی از مفاهیم را به خوبی فرا بگیرند. نحوه برقراری ارتباط با دیگران، آشنا شدن با اعداد و شکل‌های گوناگون و یادگیری برخی از مهارت‌ها از مهم‌ترین اهداف این دوره آموزشی محسوب می‌شوند. یکی از مهم‌ترین کارهایی که خانواده‌ها و مربیان باید انجام دهند، فراهم کردن بهترین منابع پیش ‌دبستانی است.

در این مطلب از پایتخت کتاب به بررسی موضوعات مهمی چون اهمیت کتاب‌های پیش‌ دبستانی و معرفی بهترین منابع پیش ‌دبستانی پرداخته خواهد شد. همراه ما باشید.

10 مهارتی که کودک در دوره پیش‌ دبستانی می آموزد

بین 3 تا 5 سالگی بهترین زمان برای آموزش مهارت‌های اولیه به کودک است. آموزش درست و به موقع مهارت‌های زیر می‌تواند آینده فرزند شما را تغییر دهد:

 1. مهارت‌های اجتماعی: جدا شدن از والدین برای چند ساعت و شرکت در بازی‌های گروهی می‌تواند به رشد مهارت‌های اجتماعی کودک کمک کند.
 2. مهارت‌های حرکتی: در این دوره علاوه بر افزایش مهارت‌های حرکتی دست‌ها و پاها، باید عضلات و انگشتان دست نیز به خوبی تقویت شوند تا آمادگی در دست گرفتن مداد را داشته باشند.
 3. توانایی‌های زبانی: کودک در این سن به توانایی‌های خوبی از نظر زبانی می‌رسد به طور مثال به طور واضح و قابل درک سخن می‌گویند. یاد می‌گیرد تا از زبان خود برای ارتباط با دیگران استفاده کند و مؤدبانه سخن بگوید.
 4. مهارت خواندن: در این سن کودک کتاب را به درستی نگه می‌دارد و ورق می‌زند. همچنین قادر است از روی تصاویر به داستان کتاب پی ببرد.
 5. مهارت نوشتن: در این سن قلم را به خوبی در دست می‌گیرد و خط ‌خطی می‌کند یا نقاشی می‌کشد.
 6. آشنایی با ریاضی: در این سن قادر است تا حدودی اعداد را بشمارد. با مفهوم کم و زیاد آشنا است و پر و خالی را درک می‌کند.
 7. آشنایی با مفاهیم اولیه علوم: باید کودک در این سن به اشیا و حیوانات اطراف خود با دقت نگاه کند. با مفاهیم اولیه زبر یا نرم، خیس یا خشک، گرم یا سرد آشنایی داشته باشد.
 8. خلاقیت و موسیقی: کودک باید علاوه بر خلاقیت در بازی با اسباب‌بازی‌هایش به ریتم و آهنگ نیز واکنش نشان دهد.
 9. مطالعات اجتماعی: در این سن کودک می‌تواند بین آشنایان و افراد بیگانه تمایز قائل شود. همچنین با مشاغل مختلف آشنا شود.
 10. مهارت‌های شنیداری: سخنان بزرگ‌ترها را با دقت بشنود و درک نماید.

کتاب های پیش‌ دبستانی و اهمیت آن ها

همان‌طور که گفته ‌شد، در سال‌های اخیر مقطع پیش‌ دبستانی به یکی از مقاطع مهم تحصیلی در سیستم آموزشی کشور تبدیل شده است. به دلیل اهمیت این مقطع لازم است تا کتاب‌هایی که برای آن در نظر گرفته می‌شوند از استانداردهای لازم برخوردار باشند.

 در انتخاب بهترین منابع پیش دبستانی باید دقت لازم را به عمل آورد چرا که این کتاب‌ها از اولین کتاب‌های درسی هستند که کودک با آن‌ها مواجه می‌شود. مطالب درسی موجود در این منابع و شیوه تدریس آن‌ها از عوامل تاثیرگذار بر نگرش کودک در رابطه با تحصیل هستند. به ‌طوریکه آن‌ها را باید از عوامل مهم در آینده تحصیلی کودک و علاقه‌مندی به درس و مدرسه و یا فرار از تحصیل دانست.

کتاب مهارت‌های زندگی پیش‌ دبستانی

ازجمله کتاب‌هایی که در مقطع پیش‌ دبستانی به کودکان آموزش داده می‌شود، کتاب مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی است. این کتاب را می‌توان یک کتاب کاربردی و مهم به‌ شمار آورد. همان‌طور که قبلا اشاره شد، بیشتر کتاب‌های پیش دبستانی به گونه‌ای تالیف شده‌اند که به‌طور غیرمستقیم و ناخودآگاه به آموزش مطالب لازم می‌پردازند. در کتاب فوق با استفاده از برخی شیوه‌های آموزشی مانند نمایشی، نقاشی، طراحی کاردستی و … سعی شده‌ است به آموزش مفاهیمی چون روابط اجتماعی، نظم، تبعیت از قانون و … پرداخته شوند.

کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات پیش ‌دبستانی

یکی دیگر از کتاب‌هایی که در مقطع پیش ‌دبستانی آموزش داده می‌شود، کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات پیش ‌دبستانی است. در این کتاب مفاهیمی چون شمارش اعداد، آشنایی با چهار عمل اصلی ریاضی یعنی جمع، ضرب، تفریق و تقسیم، آشنا شدن با دست چپ و راست، خواندن ساعت و … مورد آموزش قرار گرفته است. منابع زیادی برای این کتاب وجود دارند که برخی از آن‌ها را می‌توان جزء بهترین منابع پیش‌ دبستانی محسوب کرد. علاوه بر آموزش‌ برخی از مفاهیم ریاضی، بعضی از مفاهیم اولیه علوم نیز در این کتاب مورد آموزش قرار گرفته است.

آشنایی با انواع گیاهان و جانوران، انجام برخی از آزمایش‌های علمی ساده، کاشتن گیاهان و … ازجمله مفاهیمی هستند که در رابطه با علوم در این کتاب آورده شده است. نحوه تدریس این کتاب می‌تواند تاثیر زیادی بر علاقه‌مندی کودک به مباحث علمی ایجاد نماید.

کتاب کوچولوی کنجکاو علوم پیش دبستانی پرستو قلم چی

کوچولوی کنجکاو علوم پیش دبستانی پرستو قلم چی

سری کتاب های مدرسه ی کوچولو ها  به منظور تقویت توانمندی های کودک شما در دوره ی پیش دبستانی ( سنین 3 تا 6 سال ) به شکل کتاب کار یا داستان با اقتباس از مجموعه های معتبر جهانی تولید شده است.

در مدرسه ی کوچولوها شما اولین و مهم ترین معلم کودک خود هستید .کتاب های این مجموعه را دنبال کنید و اولین مدرسه ی کودک خود را در خانه بسازید .

کتاب مهارت های علوم پیش دبستانی دکتر شاکری نشر تیزهوشان

مهارت های علوم پیش دبستانی دکتر شاکری نشر تیزهوشان

کتاب مهارت های علوم تجربی پیش دبستان زیر نظر دکتر شاکری توسط انتشارات تیزهوشان دکتر شاکری به چاپ رسیده است.

آشنایی با مفاهیم ابتدایی درس علوم تجربی و ایجاد جذابیت برای علاقه مند نمودن کودکان به یادگیری مفاهیم این درس از مهم ترین اهداف تیم تالیف این کتاب است.

کتاب کار علوم پیش دبستانی خیلی سبز

کار علوم پیش دبستانی خیلی سبز

فهرست فصل های کتاب علوم پیش دبستان انتشارات خیلی سبز به شکل زیر است:

 • گیاهان
 • حیوانات
 • آشنایی با بدن
 • آشنایی با جهان

کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی پیش ‌‌دبستانی

یادگیری الفبا، آشنایی با اشکال آن‌ها و آمادگی برای نوشتن حروف ازجمله اهداف آموزشی کودکان در مقطع پیش ‌دبستانی هستند. با یادگیری موارد فوق، کودکان با آرامش خاطر بیشتری به مدرسه و مقطع دبستان وارد می‌شوند. با استفاده از این کتاب، کودکان قادر خواهند بود تا با حروف و صوت آن‌ها آشنا شده و حروف الفبا را بیاموزند.

بهترین منابع پیش ‌دبستانی برای کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی آن‌هایی هستند که مطالب آموزشی را طبقه‌بندی کرده و آن‌ها را از سطح آسان به پیچیده به کودک آموزش دهند. درحال حاضر کتاب‌های بسیاری در این زمینه به چاپ رسیده است که می‌توان با یافتن و خرید بهترین آن‌ها، ضمن سرگرم کردن کودک سعی شود به آن‌ها مطالب آموزشی را با استفاده از روش‌های خلاقانه تدریس کرد.

بهترین منابع پیش‌ دبستانی

در حال حاضر، بیشتر از 500 عنوان کتاب در بازار موجود هستند که همگی آن‌ها با هدف آموزش به کودکان در دوره پیش ‌دبستانی تالیف و چاپ شده‌اند. از میان 500 کتاب موجود، بهترین منابع پیش دبستانی کتاب‌هایی هستند که از دو ویژگی مهم بالا بودن کیفیت آموزشی و نزدیک بودن به استانداردهای آموزشی در این مقطع برخوردار باشند. از آن‌جائی‌ که آموزش در مقطع پیش‌ دبستانی برای کودکان جنبه سرگرمی دارد لذا کتاب‌های آموزشی باید به گونه‌ای تالیف ‌شده باشند که ضمن توجه به سرگرمی‌های کودکانه بتوانند مهارت‌ها و مفاهیم کاربردی را نیز به آن‌ها آموزش دهند.

 در ادامه به بررسی بهترین منابع پیش‌ دبستانی برای کتاب‌های مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی، کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات پیش ‌دبستانی و کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی پیش ‌دبستانی پرداخته خواهد شد.

بهترین منابع برای کتاب مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی

همان‌طور که گفته ‌شد، کتاب مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی یکی از کتاب‌هایی است که در دوره پیش دبستانی آموزش داده می‌شود. برای این کتاب منابع مختلفی وجود دارند اما موارد زیر را می‌توان جزء بهترین منابع پیش ‌دبستانی برای کتاب فوق ذکر کرد:

کتاب مهارت‌های زندگی پیش‌ دبستانی خیلی‌سبز

کار مهارت های زندگی پیش دبستانی خیلی سبز

در کتاب مهارت زندگی انتشارات خیلی سبز سعی شده دانش آموز خود درست و نادرست را تشخیص دهد. تینا و سینا شخصیت های دانای داستان میباشند و خرسی ناآگاه شخصیت سوم داستان است که به طور اتفاقی با سینا و تینا آشنا می شود و آن ها به او رفتار صحیح را آموزش میدهند.

کتاب مهارت‌های زندگی پیش‌ دبستانی خیلی‌سبز که توسط خانم ثنا حسین‌پور نوشته‌ شده است، ازجمله کتاب‌های آموزشی و از بهترین منابع پیش ‌دبستانی است که توسط انتشارات خیلی‌سبز منتشر شده است.

 کتاب فوق با فراهم آوردن فضایی جذاب و سرگرم‌کننده توانسته است تا مبانی ساده مهارت‌های زندگی را به کودکان آموزش دهد. یکی از ویژگی‌های قابل ‌توجه این کتاب، انتخاب و آموزش مفاهیم منطبق بر دستور‌العمل‌های گروه پیش ‌دبستانی آموزش و پرورش است. در کتاب مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی خیلی‌سبز، سوالات مختلفی طراحی شده ‌است که کودکان می‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند. داشتن درسنامه و پاسخنامه از دیگر ویژگی‌های کتاب فوق است.

کتاب مهارت‌های زندگی پیش دبستانی پویش

مهارت های زندگی پیش دبستانی پویش اندیشه خوارزمی

یکی دیگر از بهترین منابع پیش‌ دبستانی برای درس مهارت‌های زندگی، کتاب مهارت‌های زندگی پیش ‌دبستانی پویش است. این کتاب توسط انتشارات اندیشه خوارزمی به چاپ رسیده است. نویسنده این کتاب خانم فریده اسدی بوده که تلاش کرده‌اند تا مربیان و والدین دانش‌آموزان را با روش‌های آموزش مهارت‌های زندگی آشنا کنند.

دانلود بخشی از کتاب
99

 زبان کتاب فوق روان و شیرین بوده که با بهره‌گیری از داستان‌های مختلف سعی‌ شده است تا مفاهیم مورد آموزش به آسانی انتقال یابند. مفاهیمی چون احساس امنیت، گفتن حقیقت، مهارت نه گفتن، محافظت از بدن خود و … در این کتاب آموزش داده ‌شده است.

بهترین منابع برای کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات پیش ‌دبستانی

 کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات پیش ‌دبستانی یکی دیگر از دروسی است که در مقطع پیش ‌دبستانی آموزش داده می‌شود. برای کتاب فوق نیز منابع متعددی وجود دارند که موارد زیر را می‌توان جزء بهترین منابع پیش ‌دبستانی برای کتاب مفاهیم علوم و ریاضیات در این مقطع دانست.

کتاب علوم و ریاضیات پیش دبستانی شاپرک

شاپرک پنج جلدی پیش دبستان شباهنگ

کتاب شاپرک ازجمله بهترین منابع پیش ‌دبستانی موجود در بازار است که در آن به آموزش مفاهیم درس ریاضی برای کودکان پیش ‌دبستانی پرداخته شده است. در این کتاب، کودکان می‌توانند مفاهیم دروس را با انجام بازی‌ها و سرگرمی‌های مختلف یاد بگیرند. ایجاد خلاقیت ذهنی و نظم فکری در کودکان از مهم‌ترین اهداف کتاب فوق هستند.

مجموعه کتاب‌های آموزشی پیش دبستانی شاپرک به ‌منظور ایجاد آمادگی برای خواندن و نوشتن اعداد ریاضی و آشنایی با مفاهیم علوم برای کودکانی که در بازه سنی 4 تا 6 سال هستند، منتشر شده‌اند.

کتاب کارپوچینو ریاضی و هوش پیش دبستان گاج

کارپوچینو ریاضی و هوش پیش دبستان گاج

کتاب ریاضی و هوش پیش ‌دبستانی کاپوچینو از بهترین منابع پیش‌ دبستانی است که خانواده‌ها و مربیان می‌توانند در بازار پیدا کرده و خریداری نمایند. کتاب فوق با ایجاد یک فضایی شاد و سرگرم‌کننده برای کودک، اقدام به آموزش مبانی ساده ریاضی کرده است. این کتاب با برخورداری از ویژگی‌هایی مانند تصاویر کارتونی جذاب، بازی و ریاضی‌های سرگرم‌کننده توانسته است تا کودک را در یادگیری آموزش‌های ریاضی، یاری نماید.

با مطالعه و آموزش مفاهیم آن کودکان با موضوعاتی چون خطوط و انواع آن‌ها، اعداد، اندازه‌ها، جهت راست و چپ، تشابه و تفاوت، بزرگتر و کوچکتر بودن اعداد، دور و نزدیک بودن و … آشنا شده و آن‌ها را یاد می‌گیرند.

 این کتاب توسط خانم پرستو محمو عربی تالیف شده است. نویسنده با استفاده از رنگ‌ها، تصاویر و ترفندهای نوین آموزشی سعی کرده است تا قوه تخیل و کنجکاوی کودک را تحریک کرده تا کودک بتواند مبانی ریاضی را یاد بگیرد. در این کتاب الگوهایی آورده شده که هدف از آن‌ها تقویت عضلات کوچک دست کودک و تمرینی برای درست‌نویسی می‌باشند. کتاب فوق توسط انتشارات بین‌المللی گاج به چاپ رسیده است که در انتهای آن استیکرهایی برچسب‌دار پیوست شده تا با استفاده از آن‌ها بتوان برخی از تمارین را حل کرد.

کتاب ریاضی و هوش دبستانی خیلی‌سبز

اگر به دنبال آشنایی با بهترین منابع پیش دبستانی هستید، کتاب ریاضی و هوش دبستانی خیلی سبز را نباید از دست داد.

کار ریاضی و هوش پیش دبستانی خیلی سبز

کتاب ریاضی و هوش توسط انتشارات خیلی‌سبز بهترین کتاب‌های ریاضی و هوش دبستانی در بازار است که برای دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی تالیف شده است. کتاب فوق توسط خانم ثنا حسین‌پور گردآوری شده‌ است.

برخورداری از تمرین‌های متنوع ریاضی که دربردارنده مفاهیمی چون کوتاه و بلند، زیاد و کم، بالا و پایین، بزرگ و کوچک، جهت‌ها، مکان‌یابی، روابط منطقی و … هستند که از ویژگی‌های کتاب ریاضی و هوش دبستانی خیلی‌سبز محسوب می‌شوند. پرسش‌های این کتاب به صورت حل‌ کردنی، رنگ ‌کردنی، انتخاب کردنی و … طراحی شده ‌است. استاندارد بودن و خلاقانه بودن سوالات این کتاب از ویژگی‌های بارز آن است.

بهترین منابع برای کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی پیش دبستانی

یکی از سه کتابی که در دوره پیش دبستانی به کودکان آموزش داده می‌شود، کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی است. همان‌طور که گفپیش شد، هدف از این کتاب، آموزش حروف الفبا و صوت آن‌ها، نوشتن و خواندن حروف است. در بازار کتب درسی، منابع بسیاری برای این درس فراهم شده است که برخی از آن‌ها را می‌توان از بهترین منابع پیش دبستانی محسوب کرد. به‌طور کلی موارد زیر را می‌توان جزء بهترین منابع برای این درس محسوب کرد.

کتاب آموزش الفبا کاپوچینو

شاید بتوان گفت که آموزش الفبای فارسی به کودکان و آشنا شدن آن‌ها با شکل حروف و نحوه خواندن حروف از مهم‌ترین اهداف آموزشی در مقطع پیش ‌دبستانی باشد. ازجمله کتاب‌هایی که به آموزش حروف الفبا می‌پردازد و می‌توان آن را جزء بهترین منابع پیش دبستانی محسوب کرد، کتاب آموزش الفبا کاپوچینو است. این کتاب توسط خانم‌ها زینب رستم‌زاده و فاطمه رستم‌زاده تالیف شده و توسط انتشارات گاج به چاپ رسیده است.

کارپوچینو آموزش الفبا پیش دبستان گاج

کتاب آموزش الفبا کاپوچینو انتشارات گاج از ویژگی‌های زیادی برخوردار است که باعث شده بتوان آن را جزء بهترین‌ها محسوب کرد. در این کتاب از تصاویر ساده استفاده شده است چرا که نویسندگان معتقدند تصاویر ساده در مقایسه با تصاویر پیچیده در ذهن کودکان بیشتر حفظ می‌شوند. از آنجائی ‌که حیوانات برای کودکان از جذابیت زیادی برخوردارند لذا مولفان تلاش کرده‌اند تا در انتخاب واژه‌ها از حیوانات استفاده کنند. کتاب فوق در 88 صفحه گردآوری‌ شده است.

کتاب آموزش الفبا تک رقمی ها

آموزش الفبا تک رقمی ها

این کتاب توسط انتشارات تک رقمی ها به چاپ رسیده است. در این کتاب الفبا به روش شعر خوانی همراه با رنگ آمیزی مناسب جهت کودکان پیش دبستانی و دبستانی آموزش داده میشود.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب کار آمادگی برای نوشتن خیلی‌سبز

سومین کتاب از بهترین منابع پیش‌ دبستانی برای کتاب آشنایی با حروف الفبا و نگارش فارسی، کتاب کار آمادگی برای نوشتن خیلی سبز است.

کار آمادگی برای نوشتن پیش دبستانی خیلی سبز

کتاب کار آمادگی برای نوشتن توسط خانم ثنا حسین‌پور تالیف شده و توسط انتشارات خیلی‌سبز به چاپ رسیده است. کتاب فوق با استفاده از تمرین‌هایی سعی دارد تا حافظه بصری کودک را درگیر کرده و مهارت‌های لازم برای رنگ‌آمیزی به او آموزش داده ‌شود. نویسنده کتاب فوق سعی کرده است تا با به‌کارگیری تکنیک‌های جذاب، آموزش را برای کودک شیرین و دلچسب کند.

توجه به سن دانش‌آموز و مهارت او در خرید بهترین منابع پیش دبستانی

تمامی کتاب‌های آموزشی مقطع پیش دبستانی باید به‌گونه‌ای باشند که بر روی مهارت‌های دانش‌آموز توجه کرده باشند. لذا یکی از معیارهای مورد نظر در انتخاب بهترین منابع پیش ‌دبستانی، میزان تمرکز آن‌ها بر مهارت دانش‌آموزان است. مهارت در مطالعه کردن، مهارت در گفتن حروف و کلمه‌ها، مهارت در ریاضی، مهارت‌های قرآنی، انسانی و … ازجمله مهارت‌هایی هستند که در کتب پیش دبستانی می‌توان به آن‌ها پرداخت.

 یکی از نکات مهم در خرید بهترین منابع پیش‌ دبستانی، توجه داشتن به سن و مهارت کودک است. باید میان مطالب آموزشی به خصوص تکالیف مطرح شده در این کتاب‌ها و میزان مهارت یادگیری کودکان تناسب برقرار باشد. تکالیف آموزشی در کتاب‌های پیش دبستانی باید به‌گونه‌ای باشند تا اعتماد به نفس کودک را افزایش داده و به او کمک کنند تا با قدرت بیشتری وارد مقاطع بالاتر شود.

سری کتاب جامع پیش دبستانی

از کتاب های زیر هم میتوانید به عنوان مرجع کامل استفاده بکنید چون تمامی کتاب های مورد نیاز کودک شما داخل یک کتاب جمع آوری شده است.

کتاب جامع پیش دبستان به روش کانگورو گامی تا فرزانگان

کتاب جامع پیش دبستان به روش کانگورو گامی تا فرزانگان

کتاب جامع پیش از دبستان انتشارات گامی تا فرزانگان از مجموعه کتاب آلبالو بر اساس سرفصل های مورد تایید وزارت آموزش و پرورش میباشد.

این کتاب به همراه استیکر و مولف این کتاب فروغ تاجیک هستش. مجموعه کتاب های آلبالو تنها یک کتاب نیست بلکه نقطه آغازی است برای ورود به مجموعه ای که با دانش و تجربه خود تلاش می کند که فرزند شما چگونه باهوش تر شود.

کتاب کار جامع پیش دبستانی 4 و 5 سال تربچه خیلی سبز

کار جامع پیش دبستانی 4 و 5 سال تربچه خیلی سبز

کتاب جامع پیش دبستانی، از سری کتاب های تربچه ویژه دانش آموزان مقطع پیش دبستانی به قلم سارا زمانیان و فروغ فیلبان زاده تالیف و در انتشارات خیلی سبز تولید و منتشر شده است. این کتاب کمک آموزشی ویژه کودکان 4 و 5 سال تولید شده و شامل تمرین‌های متنوع به صورت تمام رنگی از مباحث آمادگی برای نوشتن، هوش و ریاضی و علوم می باشد.

کتاب کار جامع پیش دبستانی خیلی سبز

کار جامع پیش دبستانی خیلی سبز

با شروع سال تحصیلی مفاهیمی از ریاضیات، هوش، علوم، زبان‌آموزی، قرآن، شعر، بازی، نقاشی و ارزشیابی را در هفته‌های متوالی با نونهالان کار می‌کنند. این کتاب با این هدف تنظیم گردیده است که بتواند نیاز مربیان گرامی را در بخش‌های لوحه‌نویسی، زبان‌آموزی، ریاضی و هوش و علوم به بهترین نحو برآورده سازد.

کتاب کار و تمرین جامع پیش دبستانی منتشران

کار و تمرین جامع پیش دبستانی منتشران

کتاب‌ های کار پیش‌ دبستانی می‌ توانند کودکان را با تمرین‌ های کاربردی و ساده آماده‌ ی دوران سرنوشت‌ ساز تحصیل کنند. کتاب حاضر مهارت‌ های متفاوتی مثل زبان‌ آموزی، آمادگی برای نوشتن، ریاضی، هوش و زبان انگلیسی را قدم به قدم به کودکان ما آموزش می‌ دهد.

آموزش حرفه‌ ای با تمرین‌ های متنوع و کارشناسی شده، همراه با تصویر سازی جذاب که با آخرین و جدید ترین متدهای آموزشی منطبق شده‌ اند.

دانلود بخشی از کتاب
99

بسته ی جامع پیش دبستانی کلاغ سپید

بسته ی جامع پیش دبستانی کلاغ سپید

بسته جامع پیش‌دبستانی کلاغ سپید دربردارنده‌ی 4 کتاب ریاضی و هوش، علوم، زبان‌آموزی (خواندن) و آمادگی برای نوشتن پیش‌دبستانی همراه با یک حلقه DVD شامل بیش از 2 ساعت فیلم آموزشی بوده که با همکاری مشترک امیر زندی، الهام قلعه‌قوند، فروغ بسطامی و جواد ابراهیم‌خانی گردآوری شده است.

کتاب کار جامع پیش دبستانی مبتکران

کار جامع پیش دبستانی مبتکران

کتاب کار جامع پیش دبستانی انتشارات مبتکران به پنج مقوله می پردازد: سه درس اصلی (زبان فارسی)، (ریاضی) و (دانش و بهداشت) (علوم) و سپس (دست‌ورزی) و (هوش). این کتاب دارای کتابچه‌ی راهنما است که در آن راهنمای تدریس هر یک از 5 عنوان به همراه هدف‌های آموزشی هر مبحث، به صورت جداگانه آمده است.

کتاب کارپوچینو جامع پیش دبستان گاج

کارپوچینو جامع پیش دبستان گاج

این کتاب شامل مفاهیم زیر میباشد:

 • ریاضیات
 • هوش
 • علوم
 • زبان آموزی، قرآن، شعر، نقاشی و بازی
 • تمرین های خلاق و پویا جهت کار نوآموز منطبق با سرفصل های ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش در کلاس پیش دبستانی
 • تصاویر زیبا و جذاب جهت تفهیم هرچه بیشتر نوآموزان
دانلود بخشی از کتاب
99

صحبت پایانی

همان‌طور که از مطالعه این مطلب متوجه شدید، مقطع پیش ‌دبستانی یکی از مقاطع تحصیلی مهم برای هر کودکی است. درگذشته خانواده‌ها اصرار زیادی به تحصیل کودک در این مقطع نداشتند اما به دلیل آنکه در پایه تحصیلی پیش‌ دبستانی، مطالب مهمی چون حروف الفبا، اعداد ریاضی، مفاهیم علوم و … آموزش داده می‌شوند و اجباری بودن تحصیل در این پایه در چند سال اخیر، سبب شده است تا خانواده‌ها ضمن موافقت با تحصیل کودکانشان در این مقطع به خرید بهترین منابع پیش ‌دبستانی نیز روی بیاورند. در این مطلب از پایتخت کتاب ضمن معرفی دروس این پایه به معرفی برخی از بهترین منابع درسی نیز پرداخته ‌شد.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

 1. مهدی گفت:

  سلام شاپرک 5 جلدی شباهنگ رو موجود میکنید تا خرید کنیم؟

  • سلام
   بزودی مجددا موجود میشه. میتونید شماره موبایل تون رو ثبت کنید تا به محض اینکه موجود شد براتون از طریق پیامک اطلاع رسانی بشه

آخرین مقالات پایتخت کتاب