بهترین کتاب های کمک درسی ریاضی دوم دبستان

بررسی و تحلیل کتاب‌ها
4 ماه پیش
پایتخت کتاب
بهترین کتاب های کمک درسی ریاضی دوم دبستان

آیا با کتاب‌های کمک آموزشی ریاضی پایه دوم آشنایی دارید؟ دانش‌آموزان پس از طی یک سال تحصیلی اکنون شناخت بیشتری از محیط آموزشی و قوانین و مقررات موجود در آن دارند. شناخت کافی موجب می‌شود تا در مدرسه احساس راحتی بیشتری کنند. همچنین جذابیت‌هایی نظیر دوستان جدید هم می‌تواند علاقه آن‌ها به مدرسه را بیشتر کند. اگر والدین نیز با استفاده از دنده کمک یا همان کتاب‌های تقویتی به اشتیاق آن‌ها پر و بال دهند بی‌شک پایه دوم مقطع دبستان سال رشد و شکوفایی دانش‌آموز خواهد شد.

بهترین کتاب های کمک درسی ریاضی دوم دبستان و سر فصل‌های کتاب درسی ریاضی پایه دوم دبستان

در مقطع دوم دبستان دروسی مانند ریاضی، علوم تجربی، فارسی، نگارش، هدیه‌های آسمان و قرآن تدریس می‌گردد. استفاده از کتب کمک آموزشی در مورد تمامی دروس فوق مانند یک دنده کمک به فرزندان شما برای فتح قله‌های موفقیت کمک خواهد کرد.

کتاب درسی ریاضی پایه دوم دبستان شامل 8 فصل می‌باشد. هر فصل از چهار واحد درسی و یک واحد حل مساله تشکیل شده است. در پایان هر فصل معماهایی برای دانش‌آموزان کنجکاو و علاقه‌مند قرار گرفته است و حل آن برای همه دانش‌آموزان الزامی نیست.

بهترین کتاب های علوم دوم دبستان

حتما بخوانید: بهترین کتاب های علوم دوم دبستان

سرفصل‌های کتاب درسی ریاضی پایه دوم بر این اساس است:

 • فصل اول: عدد و رقم
 • فصل دوم: تفریق و جمع اعداد دو رقمی
 • فصل سوم: اشکال هندسی
 • فصل چهارم: عددهای سه رقمی
 • فصل پنجم: اندازه‌گیری
 • فصل ششم: تفریق و جمع اعداد سه رقمی
 • فصل هفتم: کسر و احتمال
 • فصل هشتم: آمار و نمودار
نحوه انتخاب بهترین منابع کمک درسی

حتما بخوانید: نحوه انتخاب بهترین منابع کمک درسی

بهترین‌‌ کتاب کمک آموزشی ریاضی پایه دوم دبستان

در ادامه این مطلب از پایتخت کتاب قصد داریم تا شما را با بهترین‌‌ کتاب کمک آموزشی ریاضی پایه دوم دبستان آشنا نمائیم، اگر فرزند دوم دبستان دارید حتما این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید:

سیر تا پیاز ریاضی دوم ابتدایی گاج

سیر تا پیاز ریاضی دوم ابتدایی گاج

اشاره به عنوان کتاب (سیر تا پیاز) از انتشارات گاج کافی‌ است تا به این مساله پی ببریم که با کتابی جامع روبه‌رو هستیم. با خرید کتاب سیر تا پیاز ریاضی دوم دبستان می‌توانید به طور کامل نیازهای درسی دانش‌آموز در درس ریاضی پایه دوم را برطرف کنید. کتاب سیر تا پیاز ریاضی دوم ابتدایی گاج شامل سه بخش کلی است: در قدم اول دانش‌آموز بایستی درسنامۀ مفید و جامعی را مطالعه کند، بعد با حل نمونه سوالات امتحانی، یادگیری خود را می‌آزماید. در قدم آخر تست‌های متنوعی برای محک مهارت تست‌زنی دانش‌آموز طراحی شده است. مؤلفین کتاب ریاضی دوم سیر تا پیاز گاج خانم‌ها مینا رضائی و نرجس تیمناک هستند.

کتاب کار خیلی سبز ریاضی دوم دبستان

کتاب کار ریاضی دوم دبستان خیلی سبز

کتاب کار ریاضی دوم دبستان خیلی سبز منبع بسیار مناسبی برای تقویت پایه درسی ریاضی دانش‌آموز است. در این کتاب دانش‌آموز پس از یادگیری مطلب درسی توسط درسنامه‌ها، به حل تمرین و مسائل مختلف داخل کتاب خواهد پرداخت. این کتاب کمک آموزشی ریاضی پایه دوم توسط گروهی از نویسندگان از جمله فریبا رئیسی، شهلا رئیسی و میترا محفوظی نوشته شده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب ریاضی دوم ابتدایی مامان باباها خیلی سبز

از آنجایی که والدین حساسیت بسیاری به آموزش فرزندان خود دارند معمولاً در شروع مقطع دبستان (به ویژه پایه اول تا سوم) شاهد راهنمایی‌های بیش از حد والدین هستیم. گاهی معلمان و مربیان از نا آشنا بودن والدین با سبک آموزشی ابراز ناراحتی و نگرانی می‌کنند و اعلام می‌کنند شما دخالت نکنید، روش‌ها عوض شده است و ….

ریاضی دوم دبستان مامان باباها خیلی سبز

در کتاب ریاضی دوم دبستان مامان باباها از انتشارات خیلی سبز صرفاً توضیحی در مورد چگونگی توضیح و راهنمایی بیشتر دانش‌آموز مطابق آخرین روش‌های آموزشی ارائه شده است. پدید‌آورنده این کتاب کمک آموزشی استاد خسرو داوودی میباشد.

کتاب آموزش و آزمون ریاضی دوم دبستان رشادت مبتکران

آموزش و آزمون ریاضی دوم دبستان رشادت مبتکران (جلد اول)

جلد اول کتاب آموزش و آزمون ریاضی دوم دبستان رشادت مبتکران شامل آموزش و تمرین، جلد دوم آن دربردارنده پاسخ‌نامه‌ تشریحی تمام سؤالات است. این کتاب مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی نظام جدید می‌باشد. هدف اصلی این کتاب کمک آموزشی ریاضی پایه دوم علاوه بر آموزش نحوه‌ صحیح جواب دادن به سؤالات، آموزش روش‌های خلاقانه نیز است. هر دو جلد کتاب در قطع رحلی با طراحی رنگی توسط انتشارات مبتکران به چاپ رسیده است و نویسندگان آن آقای محمد برجی اصفهانی و  خانم مریم برجی اصفهانی هستند.

کتاب کارپوچینو ریاضی دوم ابتدایی گاج

کارپوچینو ریاضی دوم ابتدایی گاج

دانش‌آموز در کتاب‌های کارپوچینو با انواع مختلف سؤال از قبیل چهار‌گزینه‌ای، درست یا نادرست، جای خالی، انتخاب کنید، تکمیل جدول، پرسش‌های مفهومی و سؤالات تشریحی آشنا خواهد شد. سؤالات در این سری از کتاب‌های  کمک آموزشی به صورت آسان به دشوار طراحی شده است. توصیه‌ می‌شود دانش‌آموز پس از اتمام تدریس هر فصل در مدرسه، جهت تسلط و تمرین بیشتر، همان روز به سراغ کتاب‌های کارپوچینو  برود تا فرآیند تثبیت مطالب تدریس شده در ذهن او انجام شود. کتاب کارپوچینو ریاضی دوم ابتدایی گاج توسط خانم نادره معدنی گردآوری شده و در انتهای کتاب جدول اعداد نیز پیوست شده است.

کتاب شاهکار ریاضی دوم ابتدایی کلاغ سپید

شاهکار ریاضی دوم دبستان کلاغ سپید

این مجموعه کتاب صرفا با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای موفقیت در امتحانات کلاسی گردآوری شده است. هر فصل از کتاب شاهکار ریاضی دوم ابتدایی کلاغ سپید دارای سؤالات گوناگون و متنوع با سطوح آموزشی ساده به دشوار است. در پایان هر فصل برای مرور مباحث، آزمون «خودسنجی» طراحی شده است. در پایان کتاب نیز «آزمون‌های دوره‌ای» به منظور یادآوری و جمع‌بندی نهایی مطالب کل کتاب ریاضی دوم دبستان وجود دارد. این کتاب، محصول مشترک خانم عشرت بالغ و خانم طاهره نقی‌نژادیان است.

کتاب پیشتاز ریاضی دوم ابتدایی انتشارات خیلی سبز

ریاضی دوم دبستان پیشتاز خیلی سبز

در کتاب ریاضی دوم دبستان پیشتاز خیلی سبز علاوه بر درسنامه کامل و کاربردی، نمونه سوالات امتحانی نیز ارائه شده است. مهمترین ویژگی پیشتاز خیلی سبز، استفاده از سبک و قالب مختلف برای طراحی نمونه سوالات امتحانی است. این سوالات به صورت پرسش چهارگزینه‌ای، جای خالی، درست یا نادرست و … مطرح شده است.

جمع بندی

علاوه بر کتاب‌هایی که به شما معرفی کردیم می‌توان از دفاتر ریاضی کمک آموزشی که توسط انتشارات‌ مختلف از جمله گاج و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است نیز استفاده نمود. هدف از طراحی این دفاتر بهبود نظام آموزشی و کمک به شکوفایی و بروز توانایی‌های دانش‌آموزان است. در پایان بایستی به این نکته اشاره کنیم که استفاده از کتب کمک آموزشی ریاضی پایه دوم بدون تلاش فراوان و منظم دانش‌آموزان نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و این مهم تنها با پشتکار و علاقه دانش‌آموز قابل دستیابی است. در این مطلب از سایت پایتخت کتاب شما را با دنده کمک زیادی پایه دوم آشنا نمودیم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

 1. ثنا گفت:

  سلام شما معلم خصوصی هم دارید یا کسی رو میتونید به ما پیشنهاد بدین؟

 2. سیمین گفت:

  سلام من خودم خدود 10 سال پیش دانش آموز بودم الان که میخوام به بچم یاد بدم کتاب درسی رو که میبینم همه چی عوض شده کتابی هست که من خودم آموزش ببینم و بعد به بچم یاد بدم

آخرین مقالات پایتخت کتاب