معرفی بهترین منابع برای ارتقای معدل 📚️

مشاوره
25 مرداد 1401
پایتخت کتاب
زمان مطالعه : 24 دقیقه
معرفی بهترین منابع برای ارتقای معدل 📚️

ارتقا معدل

یکی از اخبار داغ این روزها موضوع حذف دروس عمومی از دفترچه کنکور سراسری و تاثیر مستقیم معدل پایه دوازدهم در نتیجه کنکور است. از آنجایی که تعداد دانش‌آموزان با معدل 20 در کشور خیلی زیاد نیست، برای قبولی در رشته‌های پرطرفدار علاوه بر تمرکز روی نتیجه کنکور، باید معدل امتحانات نهایی پایه دوازدهم شما بالا باشد.

برخی از دانش‌آموزان به هر دلیلی در سال‌های گذشته در امتحانات نهایی پایه دوازدهم عملکرد خوبی نداشته‌اند و از این بابت نگران هستند.

طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی هر دانش‌آموز اجازه دارد به تعداد محدود (هنوز از سمت سازمان سنجش تعداد دقیق اطلاع رسانی نشده است) در امتحانات ترمیم معدل شرکت کند و به این ترتیب نمرات خود را اصلاح کند.

اگر شما هم قصد دارید در امتحانات ترمیم معدل شرکت کنید، باید در انتخاب منابع کمک درسی‌تان دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا نتیجه این امتحانات معادل 40 درصد از نتیجه کل شما برای پذیرش در دانشگاه است. در این مقاله قصد داریم بهترین منابع ترمیم معدل برای سه رشته ریاضی، تجربی و انسانی را معرفی کنیم.

صفر تا صد چگونگی ترمیم معدل

حتما بخوانید: صفر تا صد چگونگی ترمیم معدل

معرفی بهترین منابع برای ارتقای معدل ویژه دروس تخصصی

سوالات امتحانات ترمیم معدل به صورت تشریحی است؛ پس لازم است بعد از مطالعه کتاب درسی، برای هر درس یک منبع کمک آموزشی با درسنامه قوی داشته باشید که در این منبع به تعداد کافی به سوالات تشریحی مشابه امتحانات سال‌های گذشته پرداخته شده باشد.

بهترین منابع درس فیزیک پایه دوازدهم(رشته ریاضی)

ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز

ماجراهای من و درسام فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز

اگر معلم شما در مدرسه تدریس خوبی نداشته است یا تصور می‌کنید بخش زیادی از مطالب را فراموش کرده‌اید، مطالعه این کتاب فواید زیادی برای شما خواهد داشت. درسنامه کتاب ماجراهای من و درسام، جامع و کامل است و در هر قسمت مولف برای آموزش بیشتر مطالب از مثال‌های متعددی کمک گرفته است. در ادامه برای آماده کردن دانش‌آموزان به انواع نمونه سوال‌های امتحانی پرداخته شده است و علاوه بر آن، آزمون‌های نیم سال اول و دوم برای آمادگی بیشتر دانش‌آموزان جهت شرکت در امتحانات ارائه شده است. با خرید این کتاب علاوه بر نمونه سوالات تشریحی، می‌توانید به تعداد زیادی سوال تستی به همراه پاسخ‌نامه تشریحی آنها دسترسی پیدا کنید.

آموزش شگفت انگیز فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز

آموزش شگفت انگیز فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خیلی سبز

با تهیه این کتاب می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید؛ زیرا در این کتاب علاوه بر ارائه نمونه سوالات تشریحی و امتحانی، به یک بانک تست هم دسترسی پیدا می‌کنید و می‌توانید خودتان را برای کنکور سراسری آماده کنید. این کتاب شامل یک درسنامه کامل است که لحنی بسیار ساده و قابل فهم دارد. مولف برای پاسخنامه این کتاب عنوان ابر تشریحی را انتخاب کرده است؛ زیرا در پاسخنامه این کتاب، سوالات و نکات مبهم از دیدگاه یک دانش‌آموز مطرح شده و به آنها پاسخ داده می‌شود.

پرتکرار فیزیک دوازدهم رشته ریاضی قلم چی

پرتکرار فیزیک دوازدهم رشته ریاضی قلم چی

این کتاب به منظور پوشش کامل مطالب مربوط به امتحانات نهایی پایه دوازدهم طراحی شده است و در کنار درسنامه‌های کاربردی که با محوریت حل مساله طراحی شده‌اند، شامل 400 سوال شناسنامه‌دار تشریحی، 28 پیمانه ده سوالی طبقه‌بندی شده، دو آزمون جامع 20 نمره‌ای نیم سال اول و پنج برگه امتحانی 20 نمره‌ای پایان سال است.

فیزیک دوازدهم رشته ریاضی انتشارات خوشخوان

فیزیک دوازدهم رشته ریاضی خوشخوان

این کتاب مخصوص دانش‌آموزان قوی و ممتاز تالیف شده است و به همین دلیل درسنامه مفصلی ندارد و درسنامه آن به صورت مختصر و مفید ارائه می‌شود. توصیه می‌کنیم حتما بعد از تسلط روی کتاب درسی و جزوه معلم به این کتاب مراجعه کنید. در این کتاب برای آموزش مطالب از حل مثال استفاده شده است و تمامی مثال‌های این کتاب تألیفی هستند؛ اما با این حال تمامی مثال‌ها بر اساس سوالات شناسنامه‌دار طرح شده‌اند و از مسیر کتاب درسی پیروی می‌کنند.

بهترین منابع درس ریاضی پایه دوازدهم (رشته ریاضی)

کتاب‌های هندسه 3، حسابان 3 و ریاضیات گسسته در مجموع کتاب‌های مربوط به درس ریاضی دانش‌آموزان رشته ریاضی را تشکیل می‌دهند.

500 سوال تشریحی ریاضی گسسته دوازدهم قلم چی

500 سوال تشریحی ریاضی گسسته دوازدهم قلم چی

این کتاب قسمت‌های مختلف کتاب درسی(متن، فعالیت، کار در کلاس و تمرین‌‌ها) را پوشش می‌دهد و در آن به سوالات پرتکرار امتحانات نهایی سال‌های گذشته و مدارس سراسر کشور پرداخته شده است. سوالات تالیفی این کتاب کاملا مرتبط با مطالب کتاب درسی طراحی شده‌اند و مکمل آن هستند. نقطه قوت این کتاب، شناسنامه‌دار بودن تمامی سوالات آن است؛ یعنی در کنار هر سوال منبع آن و صفحه مربوطه از کتاب درسی قید شده است.

500 سوال تشریحی هندسه دوازدهم قلم چی

کتاب 500 سوال تشریحی هندسه دوازدهم قلم چی همان ویژگی‌هایی را دارد که برای کتاب 500 سوال تشریحی ریاضی گسسته دوازدهم قلم چی ذکر کردیم.

کتاب‌های آموزش شگفت انگیز برای حسابان دوازدهم خیلی سبز

آموزش شگفت انگیز حسابان دوازدهم خیلی سبز

اگر به دنبال یک کتاب آموزش محور و خودخوان با درسنامه مفصل و قوی هستید، این کتاب گزینه بسیار خوبی برای شما خواهد بود. البته اکثر سوالات این کتاب به صورت تستی هستند و مولف سوالات تشریحی را به صورت جداگانه و در قالب آزمون تشریحی ارائه نمی‌دهد؛ بلکه در خلال هر درسنامه به منظور یادگیری بیشتر مطالب، چند سوال تشریحی آورده شده است که این سوالات پاسخنامه مفصل و کاملی دارند. به جرات می‌توان گفت درسنامه این کتاب می‌تواند جایگزین یک معلم خبره و باتجربه باشد.

از دیگر کتاب های مفید برای ترمیم معدل میتوان به کتاب های زیر اشاره نمود:

پرتکرار حسابان دوازدهم قلم چی

پرتکرار حسابان دوازدهم قلم چی

این کتاب شامل مجموعه سوال‌های پرتکرار امتحانی است و مطالب آن به صورت پیمانه‌ای ارائه شده‌اند. قبلا در قسمت بهترین منابع درس فیزیک پایه دوازدهم، در مورد ویژگی‌های سری کتاب‌های پرتکرار قلم‌چی صحبت کرده‌ایم.

کتاب‌ حسابان دوازدهم سه بعدی الگو

حسابان دوازدهم سه بعدی الگو

سه بعدی بودن این کتاب یعنی با خواندن کتاب حسابان سه بعدی نشر الگو، آموزش کامل و صحیحی از مطالب این درس خواهید داشت، با حل تمرینات تشریحی برای شرکت در امتحانات نهایی آماده می‌شوید و با حل تست مطالب را به صورت کنکوری کار می‌کنید. درسنامه‌های این کتاب بیشتر به صورت مقدمه‌های کوتاه با لحنی ساده و روان بیان می‌شوند که بعد از آنها برای یادگیری عمیق مفاهیم تعداد زیادی سوال تشریحی و تستی ارائه شده است؛ به عبارت دیگر نکات در قالب مثال آموزش داده می‌شوند.

دانلود بخشی از کتاب
99

از دیگر کتاب های مفید برای ترمیم معدل میتوان به کتاب های زیر اشاره نمود:

کتاب‌ حسابان دوازدهم سیر تا پیاز گاج

حسابان دوازدهم سیر تا پیاز گاج

این کتاب هم یکی از کامل‌ترین کتاب‌هایی است که با تهیه آن می‌توانید به جنگ سوالات امتحانات نهایی و کنکور سراسری بروید. درسنامه این کتاب جامع است و خط به خط مطالب کتاب درسی را پوشش می‌دهد. علاوه بر درسنامه، این کتاب شامل بیش از 300 مثال آموزشی با پاسخ، بیش از 1000 تست طبقه بندی شده، سوالات تشریحی و امتحانی متنوع و 17 ساعت فیلم آموزشی رایگان به صورت QR کد است.

دانلود بخشی از کتاب
99

بهترین منابع درس شیمی پایه دوازدهم (مشترک ریاضی و تجربی)

میکرو نهایی شیمی دوازدهم گاج

میکرو نهایی شیمی دوازدهم گاج

این کتاب خوراک شرکت در آزمون‌های مدرسه و امتحانات نهایی است! این کتاب آموزش کاملی برای تمامی مطالب کتاب درسی ارئه می‌دهد و بهتر است در کنار کتاب درسی و به موازات آن مطالعه شود. تمام سوالات این کتاب پاسخنامه تشریحی کاملی دارند و یک کتابچه‌ رایگان شامل 10 دوره امتحانات نهایی، ضمیمه این کتاب است.

آموزش شگفت انگیز شیمی دوازدهم خیلی سبز

آموزش شگفت انگیز شیمی دوازدهم خیلی سبز

همان طور که قبلا در مورد سری کتاب‌های آموزش شگفت انگیز صحبت کردیم، این کتاب‌ها هم به درد امتحانات نهایی و هم کنکور سراسری شما می‌خورند؛ زیرا این کتاب از سه قسمت درسنامه، نمونه سوالات امتحانی و تشریحی و سوالات تستی تشکیل شده است. درسنامه این کتاب طوری طراحی شده است که حتی دانش‌آموزان ضعیف هم می‌توانند از آن استفاده کنند، البته به یاد داشته باشید که مطالعه کتاب درسی در کنار درسنامه الزامی است.

500 سوال تشریحی شیمی دوازدهم قلم چی

پرتکرار شیمی دوازدهم قلم چی

این کتاب یک منبع بسیار خوب برای دسترسی به تمامی سوالات امتحانات نهایی چند سال گذشته است و شامل 23 بسته مطالعاتی، 18 پیمانه 20 سوالی، 14 پیمانه 10 سوالی، دو آزمون جامع نیمسال اول و دو آزمون جامع پایان سال است. سوالات این کتاب شناسنامه‌دار هستند و تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش می‌دهند.

شیمی دوازدهم سیر تا پیاز گاج

شیمی دوازدهم سیر تا پیاز گاج

سری کتاب‌های سیر تا پیاز به حدی خوشنام هستند که نیازی به معرفی ندارند؛ در ابتدای هر بخش یک درسنامه با هدف آموزش اصولی و پوشش کامل مطالب کتاب درسی آمده است و در ادامه تدریس نکات و مطالب با ذکر مثال‌های تشریحی و تستی متنوع، تکمیل می‌شود. بعد از مطالعه این کتاب نه تنها برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل آمادگی پیدا می‌کنید بلکه به تسلط خوبی روی تست‌های کنکور سراسری می‌رسید.

دانلود بخشی از کتاب
99

بهترین منابع درس زیست پایه دوازدهم (رشته تجربی)

جزوه زیست شناسی دوازدهم نیما ابوالحسنی

جزوه زیست شناسی دوازدهم نیما ابوالحسنی

اگر فهم کتاب درسی برایتان دشوار است و امکان شرکت در کلاس رفع اشکال را ندارید، توصیه می‌کنیم جزوه زیست شناسی دوازدهم نیما ابوالحسنی را تهیه کرده و به موازات کتاب درسی آن را مطالعه کنید. مولف این کتاب هر نکته‌ای که برای پاسخ دادن به سوالات درس زیست لازم باشد را بیان کرده و برای این کار از روش‌هایی مانند رسم جدول‌های مقایسه‌ای کمک گرفته است. البته این کتاب بیشتر درسنامه محور است و برای دسترسی به سوالات امتحانی و تشریحی باید منبع دیگری را هم تهیه کنید.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب سیر تا پیاز زیست شناسی دوازدهم گاج

سیر تا پیاز زیست شناسی دوازدهم گاج

این کتاب یکی از کامل‌ترین کتاب‌های کمک آموزشی زیست است که صفر تا صد مطالب درسی را پوشش می‌دهد. از جمله ویژگی‌های این کتاب می‌توان به آموزش کامل مفاهیم درسی، ارائه سوالات تشریحی و امتحانی همراه با پاسخنامه تشریحی، ارائه پرسش‌های چهارگزینه‌‌ای با پاسخ‌نامه تشریحی و فیلم‌های آموزشی رایگان اشاره کرد.

زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

زیست شناسی دوازدهم تست خیلی سبز

در این کتاب خبری از سوالات تشریحی و نمونه سوالات امتحانی نیست و سوالات این کتاب به صورت تستی هستند؛ اما از آنجایی که درسنامه این کتاب بسیار کامل و مفصل است و لحن روان و جذابی دارد، ترجیح دادیم آن را به شما معرفی کنیم. اگر در درس زیست شناسی ضعف دارید و فهم کتاب درسی برای شما سخت است، با مطالعه درسنامه کتاب خیلی سبز در کنار کتاب درسی می‌توانید به پیشرفت چشم‌گیری برسید و طبیعتا بعد از این پاسخگویی به نمونه سوالات امتحانات نهایی برای شما راحت می‌شود.

دانلود بخشی از کتاب
99

ماجراهای من و درسام زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

ماجراهای من و درسام زیست شناسی دوازدهم خیلی سبز

با مطالعه دقیق این کتاب به همراه کتاب درسی، گرفتن نمره 20 در امتحان ترمیم معدل درس زیست شناسی را تضمین کنید. فرق این کتاب با سایر کتاب‌های مشابه این است که علاوه بر درسنامه در انتهای هر قسمت، یک چکیده مطالب وجود دارد که در آن مطالب اصلی درسنامه به کمک نمودارهایی نمایش داده شده است؛ از این قسمت برای مرور سریع در روز قبل از امتحان می‌توانید استفاده کنید. با تهیه این کتاب به انواع نمونه سوال‌های امتحانی و آزمون‌های تشریحی نیم‌سال اول و دوم دسترسی پیدا می‌کنید.

500 سوال تشریحی زیست شناسی دوازدهم قلم چی

پرتکرار زیست شناسی دوازدهم قلم چی

اگرچه درسنامه این کتاب مفید و کاربردی است؛ اما نقطه قوت آن درسنامه نیست بلکه جمع‌آوری انواع سوالات تشریحی امتحانات نهایی سال‌های گذشته و مدارس برتر کشور است. قسمت آموزش و درسنامه این کتاب شامل بیش از 20 خلاصه درس است که برای مرور سریع نکات در شب امتحان مفید هستند. در کنار بررسی 500 سوال تشریحی، در این کتاب چهار آزمون تشریحی از مباحث نیم‌سال اول و 6  سری امتحان هماهنگ کشوری ارائه شده است.

بهترین منابع درس ریاضی پایه دوازدهم (رشته تجربی)

دی وی دی آموزش ریاضی دوازدهم تجربی رهپویان دانش

دی وی دی آموزش جامع ریاضی دوازدهم رشته تجربی رهپویان دانش و اندیشه

درس ریاضی یکی از چالش‌های اکثر دانش‌آموزان رشته تجربی است و دلیل این موضوع یادگیری ناقص این درس در سال‌های گذشته است. برای آموزش صحیح و پایه‌ای این درس می‌توانید از دی وی دی آموزش ریاضی دوازدهم تجربی رهپویان دانش استفاده کنید. این محصول شامل 45 جلسه آموزشی است که در پنج حلقه دی وی دی گنجانده شده است. بعد از آموزش مفاهیم، توصیه می‌کنیم به سراغ حل سوالات امتحانی سال‌های گذشته بروید.

آموزش شگفت انگیز ریاضی دوازدهم رشته تجربی خیلی سبز

آموزش شگفت انگیز ریاضی دوازدهم رشته تجربی خیلی سبز

قبلا در مورد این سری از کتاب‌ها صحبت کردیم و گفتیم که از سه قسمت اصلی یعنی آموزش، تست و نمونه سوالات امتحانات نهایی تشکیل شده‌اند. این کتاب یک منبع خودآموز محسوب می‌شود زیرا درسنامه‌های آن طولانی و جامع هستند و مولف در آنها تک تک نکات کتاب درسی و تمرینات آن را مورد بررسی قرار داده‌ است. در هر درسنامه ابتدا توضیح کاملی از مطلب مورد نظر ارائه می‌شود سپس مولف سعی می‌کند با ارائه سوالات تشریحی متنوع مطلب را بهتر توضیح دهد و در انتهای درسنامه با حل تست می‌توانید به تسلط صد‌درصدی روی مطالب برسید.

پرتکرار ریاضی دوازدهم رشته تجربی قلم چی

پرتکرار ریاضی دوازدهم رشته تجربی قلم چی

در همین مقاله در مورد سری کتاب‌های پرتکرار انتشارات قلم‌چی صحبت کردیم و همان طور که از نام این کتاب‌ها مشخص است، انواع سوالات تشریحی پر تکرار سال‌های گذشته در این کتاب جمع‌آوری شده است؛ با این حال درسنامه این کتاب کامل نیست و باید در کنار آن از یک منبع با درسنامه قوی استفاده کنید.

ریاضی دوازدهم رشته تجربی سیر تا پیاز گاج

ریاضی دوازدهم رشته تجربی سیر تا پیاز گاج

اگر می‌خواهید از سیر تا پیاز درس ریاضی را مسلط شوید، خرید این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم. ویژگی مثبت این کتاب‌ها این است که با مطالعه آنها می‌توانید خودتان را برای هر مدل امتحان و آزمونی (تستی یا تشریحی) آماده کنید. یعنی شما یک بار هزینه می‌کنید و گویی دو مدل کتاب خریداری می‌کنید.

دانلود بخشی از کتاب
99

ریاضی دوازدهم رشته تجربی سه بعدی الگو

ریاضی دوازدهم رشته تجربی سه بعدی الگو

این کتاب سه بعدی است و سه بعد آن شامل درسنامه، سوالات تشریحی و سوالات تستی است؛ درسنامه این کتاب به صورت مفصل و کامل است و لحنی ساده و صمیمانه دارد که اکثر دانش‌آموزان می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. این کتاب یکی از کتاب‌های کاربردی برای ترمیم معدل است؛ زیرا شامل تعداد زیادی مثال‌های تشریحی است و در واقع تعداد سوالات تشریحی و امتحانی آن از تعداد تست‌های این کتاب بیشتر است.

بهترین منابع درس فیزیک پایه دوازدهم (رشته تجربی)

درس فیزیک یکی از درس‌های مشترک بین رشته تجربی و ریاضی است؛ البته کتاب‌های فیزیک این دو رشته در کنار مطالب مشترک فراوان، در بعضی بخش‌ها با هم تفاوت دارد و به همین دلیل هر دانش‌آموز باید کتاب فیزیک مخصوص رشته خودش را تهیه کند. در ابتدای مقاله در مورد منابع فیزیک دوازدهم رشته ریاضی صحبت کردیم و هر کتاب را به صورت جداگانه معرفی کردیم. در ادامه بهترین منابع فیزیک دوازدهم رشته تجربی را فقط نام می‌بریم؛ برای مطالعه توضیحات بیشتر هر کتاب می‌توانید به قسمت بهترین منابع درس فیزیک پایه دوازدهم(رشته ریاضی) مراجعه کنید.

بهترین منابع درس‌های اختصاصی رشته انسانی برای ترمیم معدل

درس‌های اختصاصی رشته انسانی با درس‌های اختصاصی رشته‌های تجربی و ریاضی تفاوت‌های اساسی دارند به همین دلیل این درس‌ها را در یک قسمت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

بهترین منابع درس علوم و فنون ادبی پایه دوازدهم

علوم و فنون ادبی آسان دوازدهم تیرگان:

علوم و فنون ادبی آسان دوازدهم تیرگان

مولف این کتاب تلاش کرده است که مطالب درسی را با بیانی ساده و روان و با کمک گرفتن از نمونه‌های جذاب شرح دهد. اگرچه این کتاب حجم معقولی دارد و برخلاف بسیاری از نمونه‌های مشابهش از زیاده گویی و حاشیه پردازی به دور است؛ اما کتاب کاملی است. زیرا هم درسنامه کاملی دارد و هم شامل سوالات تستی و تشریحی می‌شود.

آزمونکده علوم و فنون ادبی دوازدهم تیرگان:

آزمونکده علوم و فنون ادبی دوازدهم تیرگان

بیشتر حجم این کتاب به بررسی نمونه سوالات امتحانی و پاسخ تشریحی آنها اختصاص دارد و یک منبع بسیار خوب برای دسترسی به سوالات تشریحی و امتحانی محسوب می‌شود.

ماجراهای من و درسام علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز:

ماجراهای من و درسام علوم و فنون ادبی دوازدهم خیلی سبز

سری کتاب‌های ماجراهای من و درسام به هدف کسب نمره 20 در امتحانات نهایی طراحی شده‌اند و کتاب‌های کامل و استانداردی محسوب می‌شوند. در این کتاب در پایان هر درس سوال‌های امتحانی مربوط به همان درس آورده شده است و در پایان هر فصل (هر فصل شامل چند درس است) کارگاه تحلیل آن فصل ارائه می‌شود. در انتهای کتاب آیتم‌های بسیار مفیدی مانند خلاصه درس‌ها، مشاوره شب امتحان و نمونه سوالات امتحانی قرار دارد.

بهترین منابع درس عربی اختصاصی پایه دوازدهم

صفر تا صد عربی کنکور کوله پشتی:

صفر تا صد عربی کنکور کوله پشتی

همان طور که از نام کتاب مشخص است، در این کتاب مولف به صفر تا صد موضوعات مربوط به درس عربی رشته انسانی مانند مفهوم، متن، ضبط کلمات، اصول تعریب و ترجمه عربی و… پرداخته است. توصیه می‌کنیم در کنار این کتاب حتما به صورت جداگانه نمونه سوالات امتحانی سال‌های گذشته را هم تهیه کرده و کار کنید.

ماجراهای من و درسام عربی دوازدهم رشته انسانی خیلی سبز:

ماجراهای من و درسام عربی دوازدهم رشته انسانی خیلی سبز

همان طور که می‌دانید یکی از کامل‌ترین و پرطرفدارترین سری کتاب‌های مربوط به امتحانات نهایی، کتاب‌های ماجراهای من و درسام هستند. در کتاب عربی رشته انسانی از این مجموعه، بعد از تدریس هر درس ابتدا قواعد مربوط به آن بیان شده و در ادامه به نکات ترجمه مربوط به آن درس پرداخته شده است. در پایان هر درس سوال‌های امتحانی به همراه پاسخ تشریحی دقیق و کامل آنها ارائه می‌شود. در انتهای کتاب و بعد از تدریس همه درس‌ها، خلاصه درس‌ها، مشاوره شب امتحان، نمونه امتحان‌های نیم‌سال اول و نمونه امتحان‌های نیم‌سال دوم به همراه پاسخنامه آنها آورده شده است.

بهترین منابع درس فلسفه پایه دوازدهم

فرمول بیست فلسفه دوازدهم گاج:

فرمول بیست فلسفه دوازدهم گاج

اگر به دنبال یک کتاب کامل برای مطالعه درس فلسفه پایه دوازدهم و گرفتن نمره 20 در امتحان این درس هستید، توصیه ما به شما کتاب فرمول بیست انتشارات گاج است. این کتاب چهار قسمت اصلی دارد، اولین بخش آن درسنامه‌های کامل و جامعی است که با لحنی روان و قابل فهم نوشته شده اند. در قسمت دوم بیش از 1000پرسش تشریحی و نمونه سوال امتحانی مطرح می‌شود، بخش سوم آن شامل چهار ساعت فیلم‌ آموزشی رایگان است و سرانجام در قسمت چهارم این کتاب پاسخنامه کاملا تشریحی قرار دارد. در انتهای این کتاب سه آزمون جامع نوبت اول و دوم همراه با بارم‌بندی امتحانی ارائه شده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

ماجراهای من و درسام فلسفه دوازدهم خیلی سبز:

در مورد مجموعه کتاب‌های ماجراهای من و درسام، در قسمت معرفی درس‌های علوم و فنون ادبی و عربی تخصصی صحبت کردیم.

بهترین منابع درس ریاضی و آمار پایه دوازدهم

ریاضی و آمار دوازدهم سیر تا پیاز گاج:

ریاضی و آمار دوازدهم سیر تا پیاز گاج

درس ریاضی یکی از درس‌هایی است که دانش‌آموزان رشته انسانی رابطه خوبی با آن ندارند و معمولا در آن ضعف دارند؛ اگر شما هم این مشکل را دارید نگران نباشید زیرا کتاب ریاضی و آمار دوازدهم سیر تا پیاز گاج این مشکل را حل کرده است. درسنامه این کتاب کامل اما جمع و جور است و از زیاده گویی یا اثبات فرمول‌ها در آن خبری نیست. مولف سعی کرده در حین تدریس از حل سوالات تشریحی و تستی کمک بگیرد؛ یعنی در این کتاب هم سوال امتحانی و  تشریحی وجود دارد و هم به سوالات تستی پرداخته شده است. توصیه می‌کنیم که در کنار مطالعه این کتاب حتما از جزوه معلم یا کتاب درسی استفاده کنید.

ماجراهای من و درسام ریاضی و آمار دوازدهم خیلی سبز:

در مورد مجموعه کتاب‌های ماجراهای من و درسام، در قسمت معرفی درس‌های علوم و فنون ادبی و عربی تخصصی صحبت کردیم.

بهترین منابع درس تاریخ پایه دوازدهم

ماجراهای من و درسام تاریخ دوازدهم خیلی سبز:

ماجراهای من و درسام تاریخ دوازدهم خیلی سبز

این کتاب مکمل بسیار خوبی برای کتاب درسی محسوب می‌شود و با مطالعه آن به موازات کتاب درسی، می‌توانید به کسب نمره 20 در درس تاریخ امیدوار باشید. درسنامه کتاب به صورت خلاصه نوشته شده است؛ اما بسیار جامع و کامل بوده و مولف در آن به همه نکات کتاب درسی پرداخته است. بعد از درسنامه‌ها سوالاتی طراحی شده است که سبک آنها مشابه سبک امتحانات نهایی است. در انتهای این کتاب نمونه سوالات امتحانی نیم‌سال اول و دوم به همراه پاسخنامه تشریحی آنها ارائه شده است.

بهترین منابع درس جغرافیا پایه دوازدهم

جغرافیا دوازدهم گذرنامه مبتکران:

جغرافیا دوازدهم گذرنامه مبتکران

این کتاب یک کتاب جامع برای درس جغرافیای پایه دوازدهم محسوب می‌شود و شامل درسنامه کامل و منطبق با مطالب کتاب درسی، نمونه سوالات تشریحی و امتحانی و نمونه سوالات تستی و کنکوری است. توصیه می‌کنیم حتما این کتاب را در کنار کتاب درسی و به موازات آن مطالعه کنید.

فرمول بیست جغرافیا دوازدهم گاج:

فرمول بیست جغرافیا دوازدهم گاج

هدف اصلی از تالیف این کتاب آمادگی برای شرکت در امتحان نهایی و ترمیم معدل است. این کتاب در کنار درسنامه کامل و کاربردی به بررسی و تحلیل دقیق نمونه سوالات تشریحی و امتحانی پرداخته است. به علاوه با اسکن کردن QR کدهای موجود در کتاب، می‌توانید به صورت رایگان به فیلم‌های تدریس درس جغرافیا دسترسی پیدا کنید. نکته جالب دیگر در مورد کتاب فرمول بیست جغرافیا این است که مولف در قسمت مشاوره، میزان اهمیت هر درس در امتحان نهایی و بارم‌بندی مربوط به هر درس را بیان کرده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

بهترین منابع درس جامعه شناسی پایه دوازدهم

ماجراهای من و درسام جامعه شناسی دوازدهم خیلی سبز:

ماجراهای من و درسام جامعه شناسی دوازدهم خیلی سبز

اگر بتوانید روی مطالب کتاب درسی جامعه شناسی به یک تسلط نسبی برسید و کتاب ماجراهای من و درسام جامعه شناسی خیلی سبز را نیز به دقت مطالعه کنید، کسب نمره 20 در امتحان ترمیم معدل این درس برای شما تضمین شده است. در این مقاله در مورد ویژگی‌های سری کتاب‌های ماجراهای من و درسام صحبت کردیم؛ پس آن توضیحات را دیگر تکرار نمی‌کنیم.

بهترین منابع درس‌های عمومی برای ترمیم معدل

امتحان ترمیم معدل برای درس‌های عمومی بسیار حساس و مهم است؛ زیرا هیچ سوالی از درس‌های عمومی در کنکور سراسری مطرح نمی‌شود و تنها نمره امتحان نهایی پایه دوازدهم برای این درس‌ها اهمیت دارد؛ پس در انتخاب منابع کمک آموزشی درس‌های عمومی پایه دوازدهم باید حساسیت زیادی به خرج بدهید.

بهترین منابع درس فارسی پایه دوازدهم

میکرو نهایی فارسی دوازدهم گاج:

میکرو نهایی فارسی دوازدهم گاج

مولف در قسمت درسنامه این کتاب خط به خط کتاب درسی را بررسی کرده است و هیچ نکته‌ای را نادیده نگرفته است. خبر خوش اینکه کتاب میکرو نهایی فارسی دوازدهم گاج مخصوص امتحانات تشریحی و نهایی طراحی شده است و تعداد سوالات تشریحی آن بسیار بیشتر از سوالات تستی است. این کتاب یک منبع کامل برای تسلط روی درس فارسی دوازدهم است و صرفا جنبه تشریحی دارد.

آموزش شگفت انگیز ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز:

آموزش شگفت انگیز ادبیات فارسی دوازدهم خیلی سبز

سری کتاب‌های آموزش شگفت انگیز، کامل‌ترین و جذاب‌ترین درسنامه‌ها را دارند. در درسنامه کتاب فارسی آموزش شگفت انگیز ابتدا متن کتاب درسی با یک فونت جذاب و رنگی آورده شده است؛ سپس خط به خط مطالب و حتی تمرینات کتاب درسی، مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرند. هر چند این کتاب تعدادی سوال تستی هم دارد؛ اما طراحی آن بیشتر جهت آمادگی برای شرکت در امتحانات نهایی است.

ادبیات فارسی دوازدهم سیر تا پیاز گاج:

ادبیات فارسی دوازدهم سیر تا پیاز گاج

مولفان در قسمت درسنامه این کتاب تمام زوایا و خفایای کتاب درسی را مورد بررسی قرار داده‌اند و سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری را آموزش داده‌اند؛ به همین دلیل دانش‌آموزان ضعیف می‌توانند با تهیه این کتاب همه مشکلات خود را در درس فارسی دوازدهم مرتفع کنند. در این کتاب انواع نمونه سوالات تشریحی برای شرکت در امتحانات نهایی و تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر و سوالات تالیفی ارائه شده است.

بهترین منابع درس عربی پایه دوازدهم

حتما تا اینجای مقاله متوجه شده‌اید که بهترین منابع برای ترمیم معدل اکثرا مربوط به انتشارات‌های خاصی هستند؛ برای مثال تقریبا برای همه درس‌ها کتاب‌هایی مانند سیر تا پیاز گاج یا ماجراهای من و درسام و آموزش شگفت انگیز از انتشارات خیلی سبز را معرفی کردیم. برای اینکه توضیحات تکراری نشود و حجم مقاله بیش از اندازه زیاد نشود، از این به بعد اکثر منابع را فقط نام می‌بریم و اگر منبعی جدید بود در مورد آن توضیح می‌دهیم.

عربی دوازدهم جامع مبتکران:

عربی دوازدهم جامع مبتکران

در قسمت درسنامه این کتاب تمام موضوعات مربوط به قواعد به طور کامل تدریس شده و نکات تستی و تشریحی زیادی در قالب بخش “نکته نامه” مورد بررسی قرار گرفته‌اند. درسنامه همچنین شامل عنوان‌های دیگری مانند اشتباه شونده‌‌ها، کارگاه ترجمه، المعجم(لغت نامه کامل هر درس)، حل تمرین‌های کتاب و مرور و جمع بندی در یک نگاه است. این کتاب به منظور آمادگی برای شرکت در انواع آزمون‌های تستی و تشریحی تالیف شده است.

بهترین منابع درس دین و زندگی پایه دوازدهم

فرمول بیست دین و زندگی دوازدهم گاج:

فرمول بیست دین و زندگی دوازدهم گاج

اگر می‌خواهید نمره درس دین و زندگی شما در امتحانات ترمیم معدل 20 شود، توصیه می‌کنیم حتما این کتاب را تهیه کنید. درسنامه این کتاب با هدف تسلط دانش‌آموزان بر محتوای کتاب درسی تالیف شده و شامل قسمت‌هایی مانند مشاوره برای بررسی میزان اهمیت هر درس در امتحان نهایی، آموزش سبک مطالعه، ایستگاه آیه، حدیث و شعر، متن کتاب درسی، مرور سریع نکات و … است. در این کتاب 6 دوره نمونه سوال امتحانی همراه پاسخ تشریحی و بیش از 1000 پرسش تشریحی ارائه شده است. به علاوه با تهیه این کتاب می‌توانید به چهار ساعت فیلم آموزشی ویژه شب امتحان به صورت QR کد دسترسی پیدا کنید.

دانلود بخشی از کتاب
99

بهترین منابع درس زبان پایه دوازدهم

زبان انگلیسی دوازدهم میکرو گاج:

زبان انگلیسی دوازدهم میکرو گاج

مولف این کتاب به نمونه سوالات تشریحی امتحانات نهایی نپرداخته است و سوالات این کتاب به صورت تستی هستند؛ اما به دلیل اینکه درسنامه کتاب بسیار جامع و قوی است، آن را به شما معرفی می‌کنیم. درسنامه شامل سه قسمت اصلی یعنی گرامر، واژگان و بخش طلایی درک مطلب و کلوز تست است و در هر قسمت به خصوص بخش مربوط به کلوز و درک مطلب انواع تیپ سوالات مورد بررسی قرار گرفته است.

زبان انگلیسی دوازدهم گذرنامه مبتکران:

زبان انگلیسی دوازدهم گذرنامه مبتکران

مطالب این کتاب در چند گفتار ارائه شده است که هر گفتار شامل درسنامه جامع و کامل، نمونه سوالات تشریحی پرتکرار و سوالات تستی است، هر سوال پاسخ‌نامه تشریحی کاملی دارد که برخی نکات تکمیلی در ضمن این پاسخ‌نامه‌ها ارائه می‌شود. با خرید این کتاب و مطالعه آن در کنار کتاب درسی، می‌توانید همزمان خودتان را برای امتحانات ترمیم معدل و کنکور سراسری آماده کنید.

سخن آخر

روند پذیرش دانشجو در کنکور سراسری سال 1402 با تغییرات زیادی همراه بوده است و مهم‌ترین تغییر آن تاثیر مستقیم و 40 درصدی نمره امتحانات نهایی پایه دوازدهم در نتیجه نهایی کنکور است. برای جبران نمرات پایه دوازدهم، به هر دانش‌آموزی یک مرتبه فرصت شرکت در امتحانات ترمیم معدل داده شده است؛ پس متوجه می‌شویم که دانش‌آموزان باید در انتخاب منابع کمک آموزشی برای شرکت در امتحانات ترمیم معدل دقت زیادی داشته باشند. در این مقاله کار را برای شما راحت کردیم و بهترین منابع برای امتحانات ترمیم معدل پایه دوازدهم را معرفی کردیم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. سمیه گفت:

    با سلام و خسته نباشید ببخشید کتابهایی که معرفی کردید بی رشته تجربی شامل تمرینات کتب درسی همیشه مثلا برای دروس ریاضی و فیزیک و شیمی شامل تمرینات کتاب هم هست ؟

  2. کتاب گفت:

    بسیار زیبا جذاب

  3. حمید شربتی گفت:

    شیمی دهم تک جلدی رو کی میارید؟

آخرین مقالات پایتخت کتاب