معرفی کامل کتاب های زیست شناسی خیلی سبز

بررسی و تحلیل کتاب‌ها
2 ماه پیش
پایتخت کتاب
معرفی کامل کتاب های زیست شناسی خیلی سبز

انتشارات نام آشنا و محبوب خیلی سبز به حدی شهرت دارد که نیازی به معرفی کتاب‌های آن نداریم؛ اما گاهی برای دانش‌آموزان سوالات مختلفی از جمله زمان مناسب استفاده کردن از یک منبع، انتخاب منبع متناسب با نیاز خود و… پیش می‌آید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم برخی از کتاب‌های انتشارات خیلی سبز را معرفی کنیم و در مورد ویژگی‌های هر کتاب به صورت مفصل صحبت کنیم. از آنجایی که درس زیست شناسی مهم‌ترین و اصلی‌ترین درس رشته تجربی است، تصمیم داریم این مقاله را به معرفی کامل کتاب‌های زیست خیلی سبز اختصاص دهیم.

بهترین منابع زیست کنکور 1402 📚️

حتما بخوانید: بهترین منابع زیست کنکور 1402 📚️

بررسی و معرفی کامل کتاب های زیست شناسی خیلی سبز

مولفان کتاب‌های زیست خیلی سبز، در مورد نیازهای انواع دانش‌آموزان و داوطلبان آگاهی کاملی دارند و این کتاب‌ها را طوری طراحی کرده‌اند که نیازهای همه داوطلبان را پوشش دهند. البته هر کتاب زیست خیلی سبز یک هدف خاص را دنبال می‌کند؛ برای مثال برخی از کتاب‌ها مخصوص داوطلبان کنکور هستند و برخی دیگر برای دانش‌آموزان پایه دهم طراحی شده‌اند، همچنین تمرکز بعضی از کتاب‌ها روی درسنامه است و برخی دیگر بیشتر تست محور هستند.

به منظور آشنایی شما داوطلبان در ادامه ویژگی هر کدام از کتاب‌های زیست خیلی سبز را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم:

 ماجراهای من و درسام زیست شناسی خیلی سبز

مجموعه ماجراهای من و درسام خیلی سبز از کتاب‌های زیست شناسی خیلی سبز به صورت تک پایه موجود هستند و کاربرد چند گانه برای دانش‌آموزان دارند. درسنامه این کتاب‌ها جامع و کاربردی است و مکمل خوبی برای کتاب درسی محسوب می‌شود، در کنار درسنامه تعداد زیادی سوال تستی و تشریحی در این کتاب ارائه شده است که دانش‌آموزان را برای شرکت در امتحانات مدرسه و کنکور سراسری آماده می‌کنند. توصیه می‌کنیم این کتاب را از ابتدای سال تحصیلی تهیه کنید و به موازات تدریس معلم در کلاس، آن را مطالعه کنید.

در انتهای این کتاب بخش‌های مفیدی مانند چکیده فصل‌ها و نمونه سوالات امتحانی نیمسال اول و دوم وجود دارد.

زیست شناسی دهم، یازدهم و دوازدهم تست خیلی سبز

شاید تصور کنید که این کتاب صرفا شامل تست است و در آن خبری از درسنامه نیست؛ در حالی که این سری از کتاب‌ها، از جمله کامل‌ترین کتاب‌های زیست شناسی خیلی سبز هستند و علاوه بر درسنامه‌های کامل و قوی، تعداد زیادی تست دارند که انواع تیپ‌های مختلف تست‌های کنکور سراسری را پوشش می‌دهند. در درسنامه این کتاب همه مفاهیم از ابتدا و به صورت پایه‌ای توضیح داده می‌شوند و مولفان تمام مطالب، شکل‌ها و تصاویر کتاب درسی را تحلیل و بررسی می‌کنند.

این کتاب یک بانک تست از انواع تست‌های کنکور سراسری، سوالات تالیفی و سوالات آزمون‌های قلمچی است و تست‌های آن به صورت طبقه بندی شده ارائه می‌شوند. بخشی از این تست‌ها بلافاصله بعد از درسنامه و باقی مانده سوالات در انتهای هر فصل ارائه می‌شوند؛ سوالات انتهای هر فصل به صورت ترکیبی هستند. اگر زمان کافی برای حل همه تست‌های این کتاب را ندارید، توصیه می‌کنیم حتما سوالاتی که با رنگ آبی مشخص‌ شده‌اند را حل کنید. این کتاب پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی کاملی دارد.

 به طور کلی کتاب‌های تک پایه یا کتاب‌هایی که درسنامه قوی دارند، بهتر است به عنوان منبع اول مطالعه شوند پس باید این سری از کتاب‌ها را از اول سال تهیه کنید.

زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز

این کتاب در دو جلد تالیف شده است و یک مرجع کامل برای دسترسی به انواع سوالات تستی و کنکوری محسوب می‌شود.

زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز (جلد اول)

جلد اول کتاب زیست جامع خیلی سبز شامل سوالات تستی طبقه بندی شده برای هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است و خط به خط مطالب کتاب درسی را پوشش می‌دهد. در این کتاب علاوه بر سوالات کنکورهای سال‌های گذشته به تعداد کافی تست‌های تالیفی چالشی و متنوع طراحی شده است و مولف تست‌های مهم را نشانه‌دار کرده است. در انتهای جلد اول پاسخنامه کلیدی قرار دارد

دانلود بخشی از کتاب
99

پاسخنامه تشریحی زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز در جلد دوم این کتاب ارائه می‌شود. جلد دوم شامل درسنامه و پاسخنامه تشریحی است و در قسمت پاسخنامه تشریحی ضمن بررسی موشکافانه پاسخ هر سوال، نکات تکمیلی مفیدی هم بیان شده است.

از آنجایی که تمرکز این کتاب بیشتر روی تست و تمرین است و این کتاب یک منبع تست محور است نه درسنامه محور، بهتر است این منبع را به عنوان منبع دوم خود انتخاب کنید. یعنی ابتدا کتاب درسی و یک منبع درسنامه محور را مطالعه کنید و سپس در اواسط سال تحصیلی، این کتاب را به منظور حل تست و تمرین بیشتر تهیه کنید.

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

درسنامه زیست شناسی جامع کنکور خیلی سبز

اگر در فهم مطالب کتاب درسی مشکل دارید و نمی‌توانید تست‌های درس زیست شناسی را پاسخ دهید، احتمالا شما در این درس به صورت پایه‌ای ضعف دارید. راه‌حل این مشکل، حضور در کلاس درس یک معلم با تجربه است اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید در چنین کلاسی شرکت کنید، نگران نباشید زیرا کتاب درسنامه جامع زیست خیلی سبز می‌تواند در نقش یک معلم باسواد و دلسوز برای شما ظاهر شود.

دانلود بخشی از کتاب
99

این کتاب فاقد تست است و صرفا درسنامه‌هایی کامل و کاربردی برای تدریس مطالب کتاب‌های زیست پایه دهم، یازدهم و دوازدهم دارد.

توصیه می‌کنیم دانش‌آموزان کنکوری و پایه دوازدهم این کتاب را تهیه کنند و در کنار متن کتاب درسی به مطالعه آن بپردازند. لازم است از یک بانک تست به صورت همزمان استفاده کنید تا فرآیند یادگیری شما کامل شود.

زیست شناسی نردبام خیلی سبز

سه ویژگی اصلی این مجموعه نردبام خیلی سبز شامل؛ تست‌های دشوار و چالشی، پاسخنامه تشریحی کامل و نداشتن درسنامه است. از آنجایی که این کتاب درسنامه ندارد، نباید به عنوان منبع اول شما انتخاب شود بلکه بعد از مطالعه کتاب درسی و یک منبع درسنامه محور، برای حل تست‌های بیشتر و کار کردن در سطح بالاتر، می‌توانید این کتاب را تهیه کنید. توصیه می‌کنیم در اواسط سال تحصیلی و هنگامی که حداقل یک دور کتاب درسی و منبع اولتان را تمام کرده‌اید، مطالعه این کتاب را آغاز کنید. تمام تست‌های این کتاب به صورت تالیفی هستند و سوالات ترکیبی با آیکون خاصی از سایر تست‌ها متمایز می‌شوند.

زیست شناسی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز

زیست شناسی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز

کتاب زیست پایه خیلی سبز مناسب داوطلبانی است که به تازگی پایه یازدهم را تمام کرده‌اند و در تعطیلات تابستان می‌خواهند مطالب درس زیست شناسی پایه‌های دهم و یازدهم را جمع بندی کنند و برای آنها تست بزنند. مولف این کتاب قسمت جداگانه‌ای برای درسنامه در نظر نگرفته است بلکه درسنامه‌ها در داخل کادرهایی و در ضمن پاسخنامه تشریحی ارائه می‌شوند. از آنجایی که در تابستان زمان محدودی در اختیار دارید، طبیعتا وقت زیادی برای مطالعه درسنامه‌های پرحجم ندارید و این کتاب می‌تواند برای شما مناسب باشد. تمرکز این کتاب بیشتر روی تست و تمرین است و تعداد زیادی سوال چالشی و متنوع دارد.

دانلود بخشی از کتاب
99

توصیه می‌کنیم قبل از مطالعه این کتاب، حتما روی مطالب کتاب درسی به تسلط برسید.

کتاب کار زیست شناسی خیلی سبز

این سری از کتاب‌های کار خیلی سبز بیشتر برای آمادگی جهت شرکت در امتحانات تشریحی مدرسه هستند و بهتر است دانش‌آموزان این کتاب‌ها را از همان ابتدای سال تحصیلی تهیه کنند و همراه با تدریس معلم، مطالعه این کتاب را هم پیش ببرند. این کتاب شامل درسنامه‌های کاربردی، نمونه سوالات تشریحی یا امتحانی و سوالات تستی(به تعداد کم) است.

از بین کتاب‌های معرفی شده کدام کتاب را انتخاب کنم؟

پاسخ این سوال تا حد زیادی به پایه تحصیلی شما و توقعتان از یک کتاب کمک درسی بستگی دارد. توصیه می‌کنیم از قبل هدف خودتان را برای خرید یک کتاب کمک آموزشی زیست تعیین کنید. برای اینکه انتخاب راحت‌تر و هوشمندانه‌تری داشته باشید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • اگر دانش‌آموز پایه دهم یا یازدهم هستید و زمان زیادی در اختیار دارید یا در تعطیلات تابستان به سر می‌برید، می‌توانید از کتاب‌های تک پایه مانند ماجراهای من و درسام یا زیست شناسی تست خیلی سبز استفاده کنید.
  • اگر داوطلب کنکور سراسری هستید، طبیعتا زمان کافی برای مطالعه کتاب‌های تک پایه را ندارید و احتمالا بخواهید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید؛ پس کتاب‌هایی مانند زیست شناسی جامع کنکور تست خیلی سبز برای شما انتخاب مناسبی است.
  • اگر یک دور کتاب‌های درسی و تستی خود را مطالعه کرده‌اید و به دنبال حل تست‌های سخت‌تر و چالشی‌تر هستید،کتاب زیست شناسی نردبام خیلی سبز را امتحان کنید.

کتاب‌های موضوعی و جیبی زیست خیلی سبز

کتاب‌های موضوعی خیلی سبز و جیبی خیلی سبز از جمله کتاب‌های پرطرفدار در بین دانش‌آموزان هستند؛ زیرا حجم زیادی ندارند و تنها به نکات اصلی و مهم می‌پردازند. البته این کتاب‌ها نباید جایگزین کتاب‌های کمک آموزشی اصلی شوند و بهتر است در دوران‌های خاصی مانند قبل از امتحانات یا دوران جمع‌بندی مطالعه شوند. در ادامه برخی از این کتاب‌ها را معرفی می‌کنیم:

شکل آزمون زیست شناسی موضوعی خیلی سبز

زیست شناسی تصویری موضوعی خیلی سبز

شکل‌های کتاب درسی زیست شناسی، همواره مورد توجه طراحان سوالات کنکور بوده‌اند اما متاسفانه در کتاب، توضیحات دقیق و کاملی برای این شکل‌ها وجود ندارد. کتاب زیست تصویری خیلی سبز این مشکل را برای داوطلبان حل می‌کند. در این کتاب نکات مربوط به تک تک شکل‌های کتاب بیان شده است و در کادرهایی با عنوان ترکیب با گذشته و ترکیب با آینده، همه نکات مربوط به این شکل‌ها از پایه‌های گذشته یا پایه‌های سال‌های بعد ارائه می‌شود. این کتاب تست و تمرین چندانی ندارد.

زیست شناسی گیاهی موضوعی خیلی سبز

زیست شناسی گیاهی موضوعی خیلی سبز

مبحث گیاهی یکی از دشوارترین مباحث درس زیست شناسی است و از آنجایی که کتاب درسی توضیحات پراکنده و نامفهومی برای این مبحث ارائه می‌کند، اکثر داوطلبان قسمت گیاهی را از برنامه مطالعه خود حذف می‌کنند. در کتاب زیست گیاهی خیلی سبز، مطالب به صورت دیگری تدریس می‌شود و همین موضوع فهم زیست گیاهی را بسیار آسان‌تر می‌کند. برای مثال مولفان در این کتاب به وفور از جدول‌های مقایسه‌ای و تعمیمی استفاده می‌کنند و مفاهیم را به ساده‌ترین زبان ممکن توضیح می‌دهند. در انتهای هر فصل در حدود 30 تست شامل سوالات کنکوری و تالیفی، قرار دارد.

عبارت های درست و نادرست زیست شناسی موضوعی خیلی سبز

عبارت های درست و نادرست زیست شناسی موضوعی خیلی سبز

از جمله سوالات چالشی درس زیست در کنکور، مشخص کردن عبارت‌های درست و نادرست است. در این کتاب برای هر گفتار از کتاب درسی تعدادی عبارت درست و نادرست ارائه می‌شود به علاوه قسمتی از این کتاب به بررسی قیدهای هر گفتار اختصاص دارد؛ این قسمت تحت عنوان قیدنامه مشخص شده است.

جیبی زیست شناسی هم، یازدهم، دوازدهم و گیاهی خیلی سبز

در این کتاب‌ها مولفان بیشتر به نکات مهم و اصلی پرداخته‌اند، این کتاب برای مرور سریع مطالب قبل از امتحانات مدرسه یا هفته‌های پایانی تا برگزاری کنکور کاربرد دارد. هر فصل از این کتاب شامل درسنامه، عبارت‌های مفهومی و عبارت‌های کنکوری است و در آن خبری از سوالات تستی نیست.

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور

حتما بخوانید: نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور

سخن آخر

انتخاب منبع کمک آموزشی اهمیت زیادی دارد و یک انتخاب هوشمندانه می‌تواند برای همیشه مشکل شما را در یک درس یا مبحث خاص برطرف کند. قبل از انتخاب هر منبع، لازم است اطلاعات کافی در مورد آن منبع داشته باشید تا بتوانید بهترین کتاب را متناسب با نیازهایتان انتخاب کنید. انتشارات خیلی سبز بهترین کتاب‌های کمک آموزشی زیست را برای آمادگی در کنکور سراسری و امتحانات مدرسه به چاپ رسانده است، در این مقاله به معرفی کامل کتاب‌های زیست خیلی سبز پرداختیم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. متین گفت:

    سلام کتاب شکل آزمون زیست شناسی موضوعی خیلی سبز کی منتشر میشه؟

آخرین مقالات پایتخت کتاب