بهترین کتاب جمع بندی زمین شناسی کنکور

16 شهریور 1402
زمان مطالعه : 5 دقیقه
بهترین کتاب جمع بندی زمین شناسی کنکور

زمین شناسی یکی از دروس مظلوم رشته تجربی است چون اکثر داوطلبان عادت کرده‌اند مطالعه این درس را نادیده بگیرند و زمان مربوط به آن را به مطالعه سایر دروس اختصاص دهند. امسال قضیه درس زمین شناسی با سال‌های دیگر فرق دارد چون در کنکور 1402 برای این درس ضریب یک را در نظر گرفته‌اند و دیگر به هیچ وجه کم اهمیت نیست!

تا اینجای سال تحصیلی برای مطالعه درس زمین شناسی چه کارهایی انجام داده‌اید؟ اگر شما هم از آن دسته داوطلبانی هستید که مطالعه زمین شناسی را دائم پشت گوش انداخته‌اید و نمی‌دانید در این مدت کوتاه باقی مانده این درس را چطور مطالعه و جمع‌بندی کنید، این مقاله مخصوص شما نوشته شده است. قرار است در این محتوا به سیر تا پیاز جمع‌بندی زمین شناسی در ماه آخر بپردازیم و بهترین کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی کنکور را معرفی کنیم.

امسال مطالعه درس زمین شناسی را جدی بگیرید!

تا قبل از کنکور دی 1401 زمین شناسی فقط برای قبولی در برخی رشته‌ها مثل رشته داروسازی ضریب داشت اما امسال فرقی نمی‌کند که هدف شما چه رشته‌ای است، برای رسیدن به هدفتان باید درس زمین شناسی را جدی بگیرید. در دفترچه شماره3 تعداد 15 سوال به درس زمین شناسی اختصاص دارد و برای پاسخ‌گویی به این سوالات فقط 15 دقیقه زمان دارید!

خبر خوش این است که بررسی و تحلیل سوالات زمین شناسی کنکور دی امسال نشان می‌دهد که اکثر سوالات این درس از متن کتاب درسی طرح می‌شوند و داوطلبان با مطالعه دقیق کتاب درسی می‌توانند حداقل به 60 درصد سوالات درس زمین‌ شناسی پاسخ دهند. اما ممکن است تا الان برنامه ریزی خوبی برای مطالعه زمین شناسی نداشته‌اید و به عبارتی مطالب این درس را انباشته و تلنبار کرده باشید. در این فرصت کوتاه باقی مانده چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

ththr-min

بهترین روش برای جمع‌بندی درس زمین شناسی در ماه آخر

مهم نیست که تا الان چقدر کم کاری کرده‌اید، تصمیم بگیرید که از الان به بعد هر روز یک الی دو ساعت مطالعه درس زمین شناسی را در برنامه‌تان داشته باشید. اگر همه فصول را یک دور خوانده‌اید از این به بعد باید مرور کنید؛ یعنی ابتدا برای هر درس تعدادی تست زمان‌دار بزنید تا متوجه شوید که در کدام قسمت‌ها به مطالعه بیشتری نیاز دارند، سپس آن فصل را از کتاب درسی مطالعه کنید.

اگر همه مباحث را نخوانده‌اید، مطالب خوانده شده را به روشی که گفتیم مرور و جمع بندی کنید و در کنار آنها زمان جداگانه‌ای برای مطالعه سایر فصول در نظر بگیرید. برای جمع‌بندی درس زمین‌ شناسی مرور منظم نکات مهم و نکاتی که در سوالات کنکورهای اخیر تکرار شده‌اند بسیار کمک کننده است، این نکات را می‌توانید در کتاب‌های جمع بندی پیدا کنید.

برنامه یک ماهه کنکور تجربی، تو یک ماه دکتر شو!

حتما بخوانید: برنامه یک ماهه کنکور تجربی، تو یک ماه دکتر شو!

مهم‌ترین فصول کتاب زمین شناسی برای کنکور

حجم مطالب درس زمین شناسی به نسبت سایر دروس کم است و همه مطالبی که لازم است برای زمین مطالعه کنید، 7 فصل کتاب زمین شناسی پایه یازدهم است. توصیه می‌کنم همه مباحث این درس را حداقل یک مرتبه از روی کتاب درسی مطالعه کنید و هیچ فصلی را حذف نکنید. اما اگر مطالعه زمین شناسی را به تازگی و از صفر شروع کرده‌اید و فکر می‌کنید وقت کافی در اختیار ندارید، می‌توانید بیشتر روی فصول 1، 3 و 5 زمان بگذارید چون از این سه فصل در مجموع تعداد قابل توجهی سوال در کنکور مطرح می‌شود.

روش مطالعه زمین شناسی کنکور؛ چگونه زمین شناسی را 100 بزنیم؟

حتما بخوانید: روش مطالعه زمین شناسی کنکور؛ چگونه زمین شناسی را 100 بزنیم؟

بهترین کتاب جمع بندی زمین شناسی کنکور

بهترین و مهم‌ترین منبع برای جمع‌بندی درس زمین شناسی همان کتاب درسی و سوالات کنکورهای سال‌های گذشته است. اما اگر می‌خواهید این درس را حرفه‌ای جمع‌بندی کنید و یا نیاز به منبعی دارید که همه نکات مهم و تست خیز زمین شناسی را جمع‌آوری کرده باشد، باید از کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی کنکور استفاده کنید.

کتاب‌هایی مثل کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی انتشارات مهروماه و زمین شناسی کنکور لقمه مهروماه از بهترین کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی کنکور هستند.

یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای تهیه این منابع، مراجعه به وب سایت پایتخت کتاب است. در این وب سایت هر کتابی که برای دوران جمع‌بندی نیاز داشته باشید را می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید، همچنین در صفحه خرید هر کتاب لینک دانلود نمونه آن کتاب وجود دارد تا بتوانید با آگاهی کامل محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

بهترین کتاب های جمع بندی کنکور تجربی

حتما بخوانید: بهترین کتاب های جمع بندی کنکور تجربی

سخن آخر

اهمیت درس زمین شناسی در کنکور امسال بسیار بیشتر از کنکورهای سال‌های گذشته است و اگر تا به امروز مطالعه این درس را جدی نگرفته‌اید، حتما از این به بعد یک برنامه مناسب برای جمع‌بندی زمین شناسی در ماه آخر داشته باشید. در این محتوا در مورد بهترین روش برای جمع‌بندی درس زمین شناسی در ماه آخر صحبت کردیم، تست خیزترین فصول این درس را مشخص کردیم و در انتها به معرفی بهترین کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی کنکور پرداختیم.

درباره نویسنده

سارا رسولی

نویسنده : سارا رسولی

دانشجوی پزشکی اراک، فارغ التحصیل پروتز دندان تبریز ، مشاور تخصصی کنکور تجربی و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. کاظم گفت:

    تذکر بسیار خوبی بود.

آخرین مقالات پایتخت کتاب