بهترین کتاب های کمک آموزشی برای ریاضی اول دبستان

بررسی و تحلیل کتاب‌ها
4 ماه پیش
پایتخت کتاب
بهترین کتاب های کمک آموزشی برای ریاضی اول دبستان

از آنجا که کودکان با ورود به پایه اول دبستان، دنیای جدید اجتماعی و علمی را کشف می‌کنند این پایه از اهمیت بسزایی برخوردار است. از اهداف مهم پایه اول ابتدایی شناخت حروف، اعداد و کلمات، کشف و پرورش استعدادهای بالقوه و شکل‌گیری شخصیت اجتماعی دانش‌آموزان است. نباید انکار کرد که سازمان آموزش و پرورش نیز به این مساله توجه ویژه‌ای دارد و معمولاً از معلمان مجرب و کارآزموده در این مقاطع استفاده می‌کند.

بهترین کتاب های کمک آموزشی برای ریاضی اول دبستان

آموزش صحیح دانش‌آموزان اول ابتدایی تاثیر زیادی بر روی سال‌های تحصیلی آینده دارد. در نتیجه بایستی علاوه بر کتب درسی در صورت نیاز به کتب کمک درسی نیز توجه ویژه‌ای داشت.

دانش آموزان در مقطع اول دبستان با دروس ریاضی، علوم، فارسی، نگارش و قرآن سر و کار دارند. در میان دروس فوق می‌توان از ریاضی به عنوان مشکل‌ترین درس نام برد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کتاب‌های کمک آموزشی برای ریاضی پایه اول را به شما معرفی کنیم.

بهترین کتاب های کمک آموزشی برای فارسی پایه اول دبستان

حتما بخوانید: بهترین کتاب های کمک آموزشی برای فارسی پایه اول دبستان

کتاب کار ریاضی اول دبستان خیلی سبز

کار ریاضی اول ابتدایی خیلی سبز

کتاب کار ریاضی اول دبستان خیلی سبز پرفروش‌ترین کتاب کمک درسی ریاضی پایه اول دبستان است. همچنین این کتاب به علت تقویت مهارت حل مسئله در دانش آموزان به یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی ریاضی پایه اول دبستان تبدیل شده است. در این کتاب به منظور تقویت مهارت‌های حل مسئله از تمرین‌های متنوع و خلاقانه استفاده شده است. سطح کتاب برای شروع مناسب است. این کتاب در 196 صفحه و قطع رحلی تدوین شده و نویسنده کتاب خانم الهه فتاحی است. بر روی کتاب عبارت “مورد تایید وزارت آموزش و پرورش” درج شده است.

کتاب شاهکار ریاضی اول دبستان کلاغ سپید

شاهکار ریاضی اول ابتدایی کلاغ سپید

مباحث کتاب شاهکار ریاضی اول دبستان کلاغ سپید مطابق با مباحث کتب درسی و همچنین شامل سؤالات و تمرین‌های طبقه‌بندی و متنوع است. هدف اصلی آن  بهبود آموزش و تسلط دانش‌آموزان اول دبستان می‌باشد. امتیاز این کتاب نسبت به دیگر رقبای آن طراحی آزمون‌های خودسنجی و توضیحات اضافه جهت راهنمایی والدین برای حل تمرینات است. هر فصل از کتاب شامل نمونه سؤالات متنوع و گوناگون با چیدمان ساده به دشوار است. در این کتاب برای ارزیابی بیشتر دانش‌آموزان، آزمون‌های عملکردی، خودسنجی و دوره‌ای نیز وجود دارد. تمامی این مباحث در 200 صفحه گنجانده شده و توسط عشرت بالغ و طاهره نقی نژادیان تالیف گردیده است.

بهترین کتاب های کمک آموزشی برای فارسی پایه اول دبستان

حتما بخوانید: بهترین کتاب های کمک آموزشی برای فارسی پایه اول دبستان

کتاب کار و تمرین ریاضی اول ابتدایی منتشران

کار و تمرین ریاضی اول ابتدایی منتشران

در کتاب کار و تمرین ریاضی اول دبستان منتشران علاوه بر درس‌نامه‌های خلاصه و کاربردی (که بر اساس کلیه‌ مباحث کتاب درسی ریاضی اول ابتدایی است) سؤالات و تمرین‌های متنوعی نیز وجود دارد. به جرات می‌توان گفت که این کتاب جزء برترین کتاب‌های کمک‌ درسی اول دبستان است. سؤالات کتاب بر مبنای سؤالات استاندارد تشریحی، چهارگزینه‌ای، انتخاب کنید، جای خالی ، درست و غلط و … طراحی شده است. آشنایی دانش‌آموزان با انواع سؤالات استاندارد از محاسن این کتاب به حساب می‌آید. گردآورنده کتاب کار و تمرین ریاضی اول دبستان منتشران لیلا زهادی است.

کتاب کارپوچینو ریاضی اول ابتدایی گاج

کارپوچینو ریاضی اول ابتدایی گاج

کتاب کارپوچینو ریاضی اول دبستان انتشارات گاج منبع جامع آموزشی به منظور رفع  نیاز آموزگاران و والدین دانش‌آموزان منتشر شده است. این کتاب شامل تمرینات و مثال‌های متنوع نظیر رنگ‌آمیزی، جورچین، وصل کردنی و …  بر اساس شیوه‌ای نوین روان‌شناختی است. از مزایای این کتاب می‌توان به داشتن تصاویر،  طراحی جذاب و رنگی کتاب اشاره کرد. پدیدآورنده این کتاب خانم نادره معدنی است.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب رشادت ریاضی اول ابتدایی مبتکران

ریاضی اول ابتدایی رشادت مبتکران

کتاب رشادت ریاضی اول ابتدایی مبتکران به بهبود آموزش و درک بیشتر دانش‌آموزان از سرفصل‌های کتاب ریاضی اول ابتدایی کمک شایانی می‌کند. کلمه رشادت برگرفته از عبارت رمز شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان تیزهوش است. از مزایای این کتاب می‌توان به بیان شفاف و ساده، درس‌نامه‌های کتاب، بهره‌گیری از تصاویر متنوع و شاد، تمرین‌های متنوع و روش‌های خلاقانه اشاره کرد. این موارد موجب افزایش علاقۀ دانش‌آموز به درس ریاضی، آموزش بهتر مفاهیم و پرورش ذهنی او می‌گردد.

دانلود بخشی از کتاب
99
کار ریاضی اول ابتدایی قلم چی

کتاب کار ریاضی اول دبستان انتشارات قلم چی شامل ویژگی های زیر میباشد:

  • چندین سوال تالیفی بر اساس خط به خط کتاب درسی طراحی شده و در کلاس های درس مورد ارزیابی و محک توسط دانش آموزان قرار گرفته است.
  • به ازای 25 درس کتاب درسی ریاضی اول دبستان، 25 جلسه طراحی شده است تا تناظر یک به یک بین دو کتاب وجود داشته باشد.
  • به ازای هر زیرمبحث کتاب درسی، 12 سوال در این کتاب آمده است تا متناسب با نیاز هر مبحث تمرین کنید.
دانلود بخشی از کتاب
99

این کتاب علاوه بر آموزش کامل و روان به همراه تمرینات مختلف و استاندارد شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای به همراه پاسخ‌های کاملاً تشریحی، آموزش نکات کلیدی ، آموزش پیشرفته و تمرین، سوال‌های آزمون‌های مدارس تیزهوشان، هوش و استعداد تحلیلی است. کتاب رشادت ریاضی اول ابتدایی انتشارات مبتکران اثر مشترک مریم برجی اصفهانی و محمد برجی اصفهانی است.

جمع بندی

با توجه به اهمیت ویژه پایه اول ابتدایی و همینطور اهمیت بسزای درس ریاضی در میان دروس این مقطع توصیه می‌شود که والدین گرامی از کتاب‌های کمک درسی ریاضی پایه اول دبستان کمک گرفته و مانع ساخته شدن بنای تحصیلی کودکشان بر روی پایه نامناسب شوند. در این زمینه انتشارات‌های بزرگی کتب درخشانی تالیف کرده و به فروش می‌رسانند که به اختصار به شما والدین گرامی معرفی گردید. امیدواریم که در این امر مهم یاری‌رسان خوب شما باشیم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

  1. کاربر گفت:

    خیلی هم عالی

آخرین مقالات پایتخت کتاب