محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تخفیف فقط در صورت خرید آنلاین از سایت

پايتخت کتاب

به‌روزترين فروشگاه اينترنتي کتاب

  • دسته بندي محصولات
فروشگاه

تحلیل کتاب زیست کنکور آبی قلم چی

تاریخ: 24 بهمن 1399

تحلیل کتاب زیست کنکور آبی قلم چی

سلام به همه همراهان عزیز و گرامی پایتخت کتاب.
کتاب زیست شناسی کنکور تجربی آبی قلم چی که این کتاب دو جلدی هست و تو جلد اول درسنامه و تست قرار گرفته و جلد دوم هم پاسخنامه است .

این کتاب جامع برای پایه دهم یازدهم دوازدهم تالیف شده که 664 صفحه ای به همراه 3800 تا سوال و کنکورهای داخل و خارج 99 که این کنکور ها هم مجموعا 100 تا سوالُ تشکیل میدن.
مولفین کتاب از هیات مولفان هستند‌ .

فهرست این کتاب خیلی کامل و جالبه اطلاعاتی که تو فهرست کتاب به شما داده علاوه بر اینکه فصل ها را مشخص کرده زیر موضوعات فصلمجموع تست های هر فصل و تعداد تست های هر زیر موضوع مشخص شده. و مستطیل های کوچکی که نشان دهنده تعداد پیمانه هاست.

پیمانه های 10 تایی و پیمانه های 20 تایی اگر کاربرد پیمانه را متوجه نشدید اشکال نداره 🙂 تو فهرست کتاب و کادر تست ها را نگاه کنید متوجه میشید زیاد خودتونُ درگیر نکنید.

یکی از موارد کاربردی تو فهرست کتاب آن قسمتی هست که نوشته ارزیابی پیشرفت. که این قسمت سه تا کادر داره. (مسلطمنسبتا مسلطم_مسلط نیستم) که قبل از هر مطالعه میتونید میزان تسلط خودتون را مشخص کنید.

اما بریم با درسنامه کتاب بیشتر آشنا بشیم.
درسنامه :

ابتدای فصلِ درسنامه یک صفحه آورده شده که تو این صفحه اطلاعاتی به شما میدن.
مثل : درخت دانش

درخت دانش که موضوع هر فصل را به چندتا زیر موضوع تقسیم میکنه،که این زیر موضوع ها برا هر فصل متفاوت هست که تو فهرست کتاب هم آورده شده بود و یک کادری به اسم کلید واژه قرار گرفته، که تو این کادر تعداد دفعاتی که این کلید واژه ها تو فصل تکرار شده را آوردند.

اینکار باعث میشه موقع خواندن متن کتاب درسی چندین بار توجه تون به این کلید واژه ها بیشتر باشه و تو کادرهای کوچکتری تعداد سوالات و آدرس دقیق که این سوالات چه تعداد و مربوط به کدام قسمت کتاب درسی هستند هم نوشته شده.

درسنامه های آبی قلم چی، خیلی مختصر و مفید هستند و حجم زیادی ندارن نسبت به درسنامه بقیه کتاب ها که از نمودار و نکات و جدول استفاده کردند.

شما تو کتاب آبی قلم چی این موارد را خیلی نمیبینید.و اگر درسنامه خیلی مختصری میخواید این کتاب میتونه مناسب شما باشه در غیر اینصورت اگر انتظار دارید که این کتاب مطالب مختلف را بصورت خیلی کامل برای شما آورده باشه باید بگم که چنین نیست.

اما این موضوع هم به این معنی نیست که درسنامه مطالب کمی داشته باشه و نتونید به تست ها پاسخ بدید اصلا اینطور نیست اتفاقا مطالب کتاب همه تست ها را پوشش میده.

فقط بستگی به خواسته شما از کتاب و درسنامه زیست داره که تعیین میکنه مناسب شما هست یا نه!

و البته داخل درسنامه ها از شکل های رنگی استفاده شده لحن درسنامه رسمی اما قابل فهم هست.

و بعد از هر درسنامه چند تا سوال مربوط به آن قسمت برای یادگیری بیشتر شما آورده شده.
که آدرس صفحه کتاب درسیِ مربوط به این سوال هم آورده شده که حتما بعد از خواندن هر درسنامه مخصوصا تو درس هایی مثل زیست شناسی بلافاصله بعد از آن قسمت سوالات مربوط به آنها را بنویسید که اصطلاحا ما مشاورها میگیم این سوالات تست های آموزشی هستند که زمان دار نزنید.

بدون محدودیت زمان فقط برای اینکه ببینید اون درسنامه را متوجه شدید یا نه این تست ها را بزنید و یاد بگیرید و اشکالات آموزشیتون را پیدا کنید.

حالا بریم تست های این کتاب را باهم بررسی کنیم.

تست :

خب همونطور که بالا اشاره کردم بعد از هر درسنامه ها تعدادی سوال تحت عنوان پیمانه (1) و پیمانه (2) اورده شده که این سوالات تالیفی و منطبق با متن کتاب درسی هستند.که مولف کتاب تو مقدمه براتون زمان پاسخ گویی به سوال و رفع اشکال آن سوالات را مشخص کرده.
که حالا این زمان ها نسبت به سطح علمی شما و مهارتتون تو مدیریت آزمون و تست زنی متغییر هست.

آخر هر فصل آزمون ها با عنوان آزمون(جمع بندی) براتون آورده شده که تو این آزمون های جمع بندی از تست های کنکور سراسری داخل و خارج کتاب هست.

و تست هایی هم بین این تست ها وجود داره با عنوان مکمل این تست ها که بخش هایی از درسنامه که سوال کنکور را پوشش ندادند را پوشش میده.

همونطور که ابتدای این بررسی اشاره کردم این کتاب دوجلدی هست که جلد دوم کتاب پاسخنامه هست.که سوالات بصورت تشریحی بررسی شدند و علاوه بر تحلیل جواب سوال.بقیه سوالات هم مورد بررسی قرار گرفتند.

بریم باهم ببینم تعداد تست ها تو این کتاب چندتاست؟؟

زیست شناسی دهم
زیست شناسی دیروز، امروز و فردا60 تست
گوارش و جذب مواد گازی140 تست
گردش مواد در بدن180 تست
تنظیم اسمزی و دفع مواد زائد170 تست
از یاخته تا گیاه140 تست
جذب و انتقال مواد در گیاهان130 تست
زیست شناسی یازدهم
تنظیم عصبی220 تست
حواس 100 تست
دستگاه حرکتی 90 تست
تنظیم شیمیایی 130 تست
ایمنی110 تست
تقسیم یاخته100 تست
تولید مثل200 تست
تولید مثل نهان دانگان110 تست
پاسخ گیاهان به محرک ها120 تست
زیست شناسی دوازدهم
مولکول های اطلاعاتی220 تست
جریان اطلاعات در یاخته310 تست
انتقال اطلاعات در نسل ها140 تست
تغییر در اطلاعات وراثتی220 تست
از ماده به انرژی200 تست
از انرژی به ماده230 تست
فناوری های نوین زیستی160 تست
رفتارهای جانوران120 تست
کنکور داخل و خارج از کشور100 تست

مجموع 3900

اگر این کتا مناسب شما هست.میتونی همین الان از سایت کتابت را سفارش بدی تا ما تو سریع ترین زمان کتاب را به دستت برسونیم که از رقیب هات جا نمونی.

برچسب‌ها:

ادمین پایتخت کتاب

ما بروزترین سایت فروش اینترنتی کتاب هستیم

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

هدف ما، تبدیل این وبسایت به یک بانک کتاب اینترنتی و ایجاد تجربه لذت بخش برای شما است. به صورت 24 ساعته و در تمامی لحظات توان و تلاش مان را در جهت بهبود خدمات مان بکار می گیریم تا خیال شما همواره آسوده باشد. اطمینان داریم با هنر کار تیمی و قدرت تیم حرفه ای متخصصان پایتخت کتاب، این امر محقق میگردد.

فروشگاه اینترنتی پایتخت کتاب، مرکز خرید انواع کتاب های کمک درسی

Copyright © 2022 paytakhteketab.com