بهترین منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

03 اردیبهشت 1403
سارا رسولی
زمان مطالعه : 19 دقیقه
بهترین منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

موفقیت تحصیلی خواسته و آرزوی بسیاری از دانش‌آموزان است؛ این یعنی یک دانش‌آموز بعد از پایان دوران تحصیل خود، بتواند در رشته دانشگاهی مورد علاقه‌اش پذیرفته شود. اشتباه اکثر دانش‌آموزان این است که تصور می‌کنند برای رسیدن به این هدف، فقط باید چند سال آخر را تلاش کنند؛ در حالی که موفقیت یک شبه و سریع اتفاق نمی‌افتد و اگر می‌خواهید در آینده به جایگاه خوبی برسید، لازم است از همان ابتدا تلاش کنید.

 اگر قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارید، قبل از هر چیزی باید منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم خوبی تهیه کنید در غیر این صورت هر چقدر هم تلاش کنید به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید. در انتخاب بهترین منابع آزمون تیزهوشان گیج شده‌اید؟ نیاز به راهنمایی دارید؟ نگران نباشید این مقاله مخصوص شما نوشته شده است.

آنچه خواهید خواند ... (مشاهده بیشتر)

آشنایی با آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

دانش‌آموزانی که شش سال ابتدایی را تمام کرده‌اند و قصد ورود به مدارس تیزهوشان را دارند؛ لازم است بدانند که همان طور که از اسم مدرسه تیزهوشان مشخص است شرط پذیرفته شدن در این مدارس هوش و استعداد است، به همین دلیل در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان منبع طرح، سوالات کتاب درسی نیست؛ یعنی برای شرکت در این آزمون لازم نیست کتاب‌های درسی خود را مطالعه کنید.

به علاوه دقت کنید که سوالات این آزمون به صورت تستی است و اکثر دانش‌آموزان در پایه دبستان آشنایی زیادی با سوالات تستی ندارند. با بررسی دلایل موفقیت دانش‌آموزانی که طی سال‌های اخیر در این آزمون پذیرفته شده‌اند، متوجه شدیم حل کردن سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته بسیار موثر است.

تخفیف یهویی

برای دستیابی به سوالات آزمون‌های تیزهوشان ششم به هفتم سال‌های اخیر و سوالات مشابه آن، باید از منابع خاصی استفاده کنید. قبل از اینکه بهترین منابع شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم را معرفی کنیم، به چند سوال رایج در این زمینه پاسخ می‌دهیم.

بهترین کتاب برای قبولی در نمونه دولتی نهم

مقاله مرتبط: بهترین کتاب برای قبولی در نمونه دولتی نهم

محتوا و ساختار آزمون تیزهوشان چیست؟

محتوای آزمون ورودی مدارس تیزهوشان از سه دسته سوال زیر تشکیل شده‌است:

 • سوالات هوش
 • سوالات استعداد
 • سوالات خلاقیت

در این آزمون 65 سوال تستی و تشریحی به دانش‌آموزان داده می‌شود. 60 سوال تستی چهارگزینه‌ای که مدت زمان پاسخگویی به آن 50 دقیقه است؛ و 5سوال تشریحی که داوطلبان تنها 10 دقیقه فرصت دارند تا به آن‌ها پاسخ دهند.

 همچنین در آزمون تستی هر پاسخ نادرست یک سوم از نمره کل آزمون را کم می‌کند. به عبارت دیگر مانند کنکور، این آزمون هم نمره منفی دارد.

برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از کجا شروع کنم؟

 • اولین ومهم‌ترین قدم برای قبولی در هر امتحان و آزمونی داشتن یک برنامه‌ریزی اصولی در جهت مطالعه منظم و ثمربخش است.
 • ثبت نام در کلاس‌های آمادگی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم برای موفقیت در این آزمون گامی اساسی است.
 • شرکت در آزمون‌های آزمایشی گام بعدی برای زدن تیر خلاص و اطمینان از قبولی در آزمون‌ واقعی تیزهوشان است.

چه درس‌هایی در آزمون تیزهوشان ششم بخوانیم؟

چه درس‌هایی در آزمون تیزهوشان ششم بخوانیم؟
استفاده از بهترین منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، موفقیت شما را تضمین می‌کند.

برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیازی به خواندن کتب درسی نیست و سوالات تنها در راستای سنجش هوش و استعداد دانش‌آموزان طراحی می‌شود.

البته باید بگوییم که در آزمون‌های چندین سال پیش؛ کتاب‌های درسی دانش‌آموزان، منابع اصلی برای طراحان سوال بود ولی در سال‌های اخیر روند سوالات تغییرات چشم‌گیری داشته است و پاسخ به سوالات چالشی‌تر و با تکیه بر استعداد، تحلیل و تفکر است.

در ادامه کتاب‌ها و منابعی که برای موفقیت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نیاز دارید را معرفی می‌کنیم:

ساندویچ هوش و استعداد تحلیلی ششم علامه حلی

ساندویچ هوش و استعداد تحلیلی ششم علامه حلی

کتاب ساندویچ هوش ششم انتشارات علامه حلی، جزء بهترین کتاب‌ها در زمینه آمادگی تیزهوشان است که مجموعه‌ای کامل از آزمون‌های سال‌های گذشته تیزهوشان را جمع‌آوری کرده است. وجه تفاوت این مجموعه کتاب با سایر کتاب‌های موجود بازار در زمینه تیزهوشان، نحوه پاسخ‌دهی به سوالات آزمون تیزهوشان است .

پاسخ‌نامه کتاب‌‌های ساندویچ به فراتشریحی بودن مشهور هستند، به این دلیل که علاوه بر پاسخ‌دهی تشریحی سوالات و ارائه نکته‌های درسی مربوطه، انواع راه‌حل‌های مختلف برای حل سؤال (گاهی تا چهار یا پنج راه‌حل) آمده و روش‌های اشتباه که با صحبت با دانش‌آموزان به‌دست آمده ذکر شده تا دانش‌آموزان از اشتباهات داوطلبان قبلی درس بگیرند؛ نکات مورد نیاز برای حل سوالات همچنین فوت‌و‌فن‌های آزمون دادن و تنظیم وقت هم ارائه شده است. دانش‌آموزان با خواندن این جواب‌ها تمام مهارت‌های مورد نیاز برای شرکت در آزمون را به‌دست می‌آورند.

تیزهوشان جامع ششم IQ گاج

تیزهوشان جامع ششم IQ گاج

این کتاب بهترین منبع برای پوشش دادن سوالات آزمون تیزهوشان است و شامل دو قسمت کلی؛ یعنی سوالات تستی برای سنجش هوش و سوالات تشریحی برای سنجش استعداد است. این کتاب چهار بخش اصلی دارد، در بخش صفر این کتاب، دانش‌آموزان با تاریخچه‌ مدارس سمپاد و مزیت‌های تحصیل در این مدارس آشنا می‌شوند. سوالات و مطالب بخش اول شامل مخزن و چرخ‌دنده، معماهای معروف و هوش زبانی است. بخش دوم یک درسنامه کوتاه اما کاربردی دارد و هدف آن بالا بردن قدرت تحلیل و استدلال دانش‌آموزان است، به علاوه سوالات این بخش به صورت طبقه بندی شده هستند و شامل سوالات استعداد تحلیلی و استدلال غیرکلامی است.

در انتها در قسمت سوم این کتاب سوالات آزمون‌های چند سال گذشته قرار دارد و در کنار آن‌ها، پاسخنامه تشریحی کامل و کاربردی برای مطالعه بیشتر مطالب ارائه شده است.

کتاب‌های هوش فرازمینی ET انتشارات گامی تا فرزانگان

هوش فرازمینی ET پنجم و ششم گامی تا فرزانگان

این مجموعه یکی از کامل‌ترین مراجع دوره‌های آموزشی فرامدرسه‌ای بوده و در قالب پنج کتاب تحت عنوان هوش زبانی در چهار فصل، هوش شهودی در سه فصل، هوش ریاضی در پنج فصل، هوش طبیعی در سه فصل و کتاب استعداد، سرعت دقت و تفکر ارائه شده است. این مجموعه کتاب‌ها به صورت تست محور و سوال محور هستند یعنی مطالب را در قالب سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته و نمونه سوالات مشابه آن آموزش می‌دهند. درسنامه این کتاب‌ها مفصل نیستند اما جامع و کاربردی بوده و در ضمن بررسی پاسخنامه تشریحی این کتاب بیان می‌شوند. در ضمن در کتاب‌های هوش فرازمینی ET تکنیک‌ها و راه‌حل‌های شرکت در آزمون و حل تست و نیز روش‌های مدیریت زمان مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم دبستان انتشارات مرشد مبتکران

هوش تاکتیک هوش و استعداد تحلیلی ششم مرشد مبتکران

این کتاب هم یکی از کامل‌ترین منابع برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است و در چیدمان مطالب و فصل‌های آن دقت زیادی به کار رفته است. این کتاب در دو جلد تالیف شده، در جلد اول آن که شامل سر فصل‌های هوش کلامی، الگوهای تصویری، تقارن و دوران، تجسم فضایی، آزمون‌های معتبر بین المللی هوش و… است؛ انواع سوالاتی که ممکن است در آزمون تیزهوشان مطرح شود، مورد بررسی قرار گرفته است.

در جلد دوم این کتاب پاسخ بانک سوال هوش و استعداد تحلیلی ششم مرشد مبتکران را داریم که پاسخ هر سوال را به دقت بررسی کرده و نکات لازم مربوط به آن‌ها را هم مطرح کرده است. طراحی این کتاب بر مبنای نظریه انواع هوش گاردنر است و به عنوان یک منبع کامل و جامع برای سوالات هوش در نظر گرفته می‌شود.

کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم مهروماه

هوش کمپلکس پنجم و ششم مهروماه

این کتاب مرجع اول منتخب دوره‌های آموزشی فرامدرسه‌ای است و سوالات آن مطابقت صد درصدی با رویکرد آزمون مدارس تیزهوشان دارد. این کتاب شامل متنوع‌ترین و استانداردترین سوالات تستی و تشریحی است که به صورت طبقه بندی شده ارائه می‌شوند. موضوع سوالات این کتاب هوش و استعداد غیرکلامی، هوش ریاضی، هوش و استعداد کلامی و ادبی، هوش فضایی و فنی، سوالات مربوط به خلاقیت، سرعت، دقت، توجه و تمرکز است. به علاوه در این کتاب سوالات مربوط به آزمون‌‌های تیزهوشان سال‌‌های گذشته به همراه تحلیل و بررسی دقیق پاسخ آن‌ها ارائه شده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

شاید برخی از دانش‌آموزان تصور کنند که سطح این کتاب بالا است و نمی‌توانند از پس مطالعه مطالب آن برآیند؛ اما توجه کنید که لحن این کتاب به حدی روان، جذاب و گیرا است که با مطالعه مطالب آن و حل مثال‌های متعدد این کتاب، می‌توانید به تدریج خودتان را برای شرکت در آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان آماده کنید. در انتها سوالات آزمون‌های ورودی تیز هوشان از سال 1395 تا 1401 به این کتاب ضمیمه شده است.

کتاب هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم کاهه

هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم کاهه

دانش‌آموزانی که در مقطع ابتدایی و متوسطه اول هستند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند؛ یعنی این کتاب برای شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان متوسطه اول و دوم کاربرد دارد. این کتاب درسنامه‌های مفصل و طولانی ندارد اما درسنامه‌های آن مختصر و کاربردی هستند و نکات مهم و کلیدی برای شرکت در آزمون تیزهوشان را مورد بررسی قرار می‌دهند. همراه با این درسنامه‌های مختصر اما کاربردی، 13 آزمون طراحی شده است. به علاوه در این کتاب 15 آزمون ترکیبی و 9 آزمون استعداد تحلیلی هم ارائه شده است. سوالات این کتاب متنوع هستند و در طراحی آن‌ها از انواع ایده‌های جدید و نو استفاده شده است؛ از این رو دانش‌آموزان را برای پاسخگویی به سوالات آزمون‌های ورودی مدارس خاص، از جمله مدرسه تیزهوشان آماده می‌کند.

دانلود بخشی از کتاب
99

بسته هوش تخصصی بهتر از خودم گامی تا فرزانگان

هدف از طراحی این مجموعه شبیه سازی فضای آزمون‌های مدارس تیزهوشان برای دانش‌آموزانی است که هیچ ایده و تصوری از نحوه برگزاری این آزمون و سوالات آن ندارند. به عبارت دیگر هر چیزی که برای پذیرفته شدن در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم لازم دارید را در بسته هوش تخصصی بهتر از خودم گامی تا فرزانگان می‌توانید بیابید.

در این مجموعه 10 دفترچه 60 سوالی تالیفی قرار دارد که شامل 16 مدل سوال هوش می‌شود، همچنین سه  آزمون خلاقیت (تورنس، گودیناف و ژان لویی) در این مجموعه ارائه می‌شود. به عنوان سایر قسمت‌های بسته هوش تخصصی بهتر از خودم، می‌توانیم به سوالات آزمون‌های تیزهوشان سال‌های اخیر، سوالات شبیه ساز آزمون‌های تیزهوشان، کارت طلایی اپلیکیشن بهتر از خودم و پاسخنامه تشریحی کامل و جامع اشاره کنیم.

کتاب هوش آزمون ششم خیلی سبز

اگر به دنبال کتابی با درسنامه مفصل و کامل هستید، کتاب هوش آزمون ششم خیلی سبز مناسب شما نیست، زیرا ممکن است این کتاب توقعات شما را برآورده نکند. با این حال اگر به دنبال منبعی هستید که تمام سوالات آزمون‌های تیزهوشان سال‌های گذشته را جمع‌آوری کرده باشد، این کتاب دقیقا برای شما طراحی شده است.

برای موفق شدن در آزمون مدارس تیزهوشان، باید با سبک سوالات این آزمون آشنا شوید و لازم است تعداد زیادی سوال مشابه سوالات آزمون تیزهوشان کار کنید.

هوش آزمون ششم خیلی سبز

در این کتاب علاوه بر سوالات آزمون‌های تیزهوشان سال‌های گذشته، 12 آزمون استاندارد شبیه سازی شده 120 سوالی طراحی شده است که با حل آن‌ها با انواع سوالات چالشی و ابتکاری آشنا می‌شوید. سوالات این کتاب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمام مطالب مربوط به آزمون‌های تیزهوشان را پوشش می‌دهند. به علاوه در قسمت پاسخنامه تشریحی این کتاب، پاسخ هر سوال به صورت موشکافانه و دقیق مورد بررسی قرار گرفته و در ضمن پاسخنامه تشریحی، نکات مربوط به هر سوال ارائه شده است.

کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم دکتر شاکری نشر تیزهوشان

یکی از قسمت‌های مهم و اصلی سوالات آزمون‌های تیزهوشان، سوالات استعداد تحلیلی است. به دلیل اهمیت این موضوع، کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم دکتر شاکری تالیف شده است.

هوش و استعداد تحلیلی ششم دکتر شاکری نشر تیزهوشان

این کتاب شامل درسنامه کاربردی و مفید و انواع سوالات شناسنامه‌دار (سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته) و سوالات تالیفی ابتکاری و چالشی به همراه پاسخنامه کاملا تشریحی است. سرفصل‌های اصلی و مهم این کتاب که بر اساس استانداردهای آموزشی ارائه شده است شامل هوش عمومی، هوش ریاضی و منطقی، هوش کلامی و هوش فضایی است. این کتاب علاوه بر آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، برای شرکت در مسابقات و المپیادهای علمی، آزمون‌های مدارس نمونه کشور قابل استفاده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

12 دوره آزمون جامع تیزهوشان ششم به هفتم قلم چی

به جرات می‌توان گفت موسسه انتشارات قلم چی یکی از بهترین موسسه‌ها در زمینه برگزاری آزمون‌های استاندارد است که از دبستان تا دانشگاه دانش‌آموزان را حمایت می‌کند. این موسسه مولف بهترین کتاب‌ها در زمینه کنکور و آزمون‌های ورودی مدارس خاص مانند تیزهوشان و نمونه دولتی است.

12 دوره آزمون جامع تیزهوشان ششم به هفتم قلم چی

کتاب 12 دوره آزمون جامع تیزهوشان ششم به هفتم قلم چی، شامل آزمون‌های استاندارد طبقه‌بندی شده است و سرفصل‌هایی مانند هوش کلامی و ادبی، هوش تصویری و فضایی، هوش ریاضی و منطقی و سوالات با موضوع سرعت، دقت و خلاقیت است. آزمون‌های این کتاب صد سوالی هستند و هر آزمون شامل چهار بخش است. در قسمت پاسخنامه تشریحی این کتاب، دلیل درستی و نادرستی هر گزینه و نکات مربوط به آن مورد بررسی قرار گرفته است.

20 آزمون شبیه ساز تیزهوشان ششم مرشد مبتکران

برای شرکت در آزمون تیزهوشان علاوه بر حل کردن سوالات سال‌های گذشته، باید به تعداد کافی آزمون شبیه سازی شده کار کنید. آزمون‌های شبیه سازی شده باید شامل سوالات استانداردی باشد که از روند کلی آزمون‌های تیزهوشان پیروی کند.

20 آزمون شبیه ساز تیزهوشان ششم مرشد مبتکران

کتاب 20 آزمون شبیه ساز تیزهوشان ششم مرشد مبتکران این امکان را برای شما فراهم می‌کند. این کتاب در هفت قسمت تالیف شده و شامل 12 آزمون 60 سوالی هوش ادبی، هوش ریاضی و محاسباتی و هوش استعداد تحلیلی، سه آزمون ویژه 100 سوالی هوش ادبی، هوش ریاضی و محاسباتی، هوش استعداد تحلیلی، پنج آزمون 40 سوالی دقتی و سرعتی و آزمون‌های تیزهوشان سال‌های گذشته به همراه پاسخنامه تشریحی کامل و دقیق است.

40 آزمون 5100 ثانیه ای ششم پویش اندیشه خوارزمی

40 آزمون 5100 ثانیه ای ششم پویش اندیشه خوارزمی

این کتاب، کتاب برگزیده آموزش و پرورش استان تهران است و نقطه قوت آن ارائه تست‌های متنوع، خلاقانه و فراشناختی است و تمرکز مولف کتاب هم روی همین موضوع بوده است. بخش اصلی این کتاب شامل 40 آزمون هدفمند و برنامه ریزی شده است که در سه سطح شامل آزمون آمادگی نمونه دولتی،  آزمون آمادگی تیزهوشان و آزمون آمادگی تیزهوشان و المپیاد علمی ارائه می‌شوند و دانش‌آموزان را برای شرکت در امتحانات ورودی مدارس خاص از جمله مدرسه تیزهوشان آماده می‌کند.

کتاب 40 آزمون 5100 ثانیه ای ششم پویش اندیشه خوارزمی بر خلاف اکثر کتاب‌هایی که معرفی کردیم، منطبق با سر فصل‌های کتاب‌های درسی است و شامل درس‌های فارسی، هدیه‌های آسمان، علوم تجربی، مطالعات اجتماعی، تفکر و پژوهش، ریاضیات و هوش و استعداد تحلیلی است.

20 آزمون اول این کتاب جامع نیستند و توصیه شده است که دانش‌آموزان این آزمون‌ها را به صورت هفتگی و موازی با آموزش در کلاس درس کار کنند؛ اما 20 آزمون انتهای کتاب به صورت جامع هستند و شباهت زیادی به آزمون‌های ورودی مدارس خاص دارند. در قسمت پاسخنامه تشریحی این کتاب، نکات مرتبط با هر سوال به ساده‌ترین شیوه ممکن توضیح داده شده‌اند.

کتاب 33 آزمون دقت و تمرکز انتشارات پویش

33 آزمون دقت و تمرکز نیترو پویش

برای قبولی در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، دقت و تمرکز حرف اول را می‌زند، به همین دلیل کتاب 33 آزمون دقت و تمرکز انتشارات پویش با هدف افزایش سرعت و دقت دانش‌آموزان تالیف شده است. سرعت عمل در امتحانات تستی اهمیت زیادی دارد و این کتاب تنها کتاب هوش سرعتی در ایران است و شامل بیش از ۱۶۰۰ سوال تالیفی برای افزایش دقت و تمرکز است که چیدمان هوشمند سوالات این کتاب، شما را به این هدف نزدیک می‌کند.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب پا به پا تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی

برخی از دانش‌آموزان تصور می‌کنند که قبولی در آزمون تیزهوشان فقط مخصوص تعداد خاصی است و آن‌ها حتی به خودشان اجازه شرکت در این آزمون را نمی‌دهند؛ در حالی که چنین تصوری کاملا غلط است.

اگر شما هم تصور می‌کنید برای شرکت در آزمون تیزهوشان وضعیت علمی خوبی ندارید و می‌خواهید از پایه شروع کنید؛ کتاب پا به پا تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی را تهیه کنید تا قدم به قدم به هدفتان نزدیک شوید.

پا به پا تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی

این کتاب درسنامه‌های مناسب، کامل و هوشمند برای تمام درس‌ها و سر فصل‌ها دارد. مطالب این کتاب به صورت درس به درس، همگام با کلاس‌های مدرسه و از آسان به سخت چیده شده است. در پاسخنامه تشریحی این کتاب علاوه بر بررسی پاسخ هر سوال، توضیحات و نکات مهم مورد بررسی قرار گرفته است.

دانلود بخشی از کتاب
99

31+1 استان تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی

31+1 استان تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی

یکی از بهترین منابع برای دسترسی به سوالات آزمون‌های سال‌های گذشته، کتاب31+1 استان تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمی است. این کتاب دو قسمت اصلی دارد؛ این دو قسمت شامل 16 آزمون 80 تایی نمونه دولتی استان‌های مختلف و آزمون‌های تیزهوشان است. سوالات این کتاب استاندارد هستند و سطح تست‌ها کاملا منطبق با سطح امتحانات مدرسه‌های برتر کشور است. این کتاب درسنامه کامل و جامعی ندارد و باید در کنار مطالعه آن، روی مطالب کتاب درسی تسلط کامل داشته باشید؛ البته پاسخنامه تشریحی این کتاب آموزش محور بوده و نکات مهم هر سوال را مورد بررسی قرار می‌دهد و روش‌های سریع و ساده برای پاسخ به سوالات نیز ارائه شده است.

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نارنجی

آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نارنجی

یک کتاب کم حجم و جمع و جور برای مرور نهایی مطالب و آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی مدارس خاص، کتاب آزمون تیزهوشان انتشارات نارنجی است. سر فصل‌های اصلی این کتاب شامل تعلیمات دینی و اخلاق، ادبیات فارسی، استعداد تحلیلی، علوم تجربی، ریاضیات و تفکر و پژوهش است. در این کتاب آزمون‌های تیزهوشان چند سال گذشته به همراه پاسخنامه تشریحی کامل و جامع ارائه شده است که با حل آن‌ها می‌توانید خودتان را برای شرکت در آزمون‌های ورودی مدارس خاص آماده کنید.

جدول معرفی کتاب‌های تیزهوشان براساس آموزش – تست یا شبیه سازی

1کتاب آی کیو هوش ششم گاجدرسنامه کوتاه + سوالات تستی و تشریحی
2کتاب‌های هوش فرازمینی ET انتشارات گامی تا فرزانگانسوالات شبیه ساز آزمون + پاسخنامه تشریحی
3کتاب هوش و استعداد تحلیلی انتشارات مرشد مبتکرانبانک سوال هوش + پاسخنامه تشریحی
4کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم مهروماهسوالات تستی و تشریحی + پاسخنامه کامل
5کتاب هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی ششم تا نهم کاههدرسنامه مختصر و مفید + آزمون
6بسته هوش تخصصی بهتر از خودم گامی تا فرزانگانسوالات آزمون‌های تیزهوشان + سوالات شبیه ساز
7کتاب هوش آزمون ششم خیلی سبزآزمون‌های شبیه ساز + پاسخنامه تشریحی
8کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم دکتر شاکریدرسنامه کاربردی +سوالات آزمون سال‌های گذشته
912 دوره آزمون جامع تیزهوشان ششم به هفتم قلم چیآزمون‌های استاندارد طبقه‌بندی‌شده + پاسخنامه تشریحی
1020 آزمون شبیه ساز تیزهوشان ششم مرشد مبتکرانآزمون‌های شبیه ساز + پاسخنامه تشریحی
1140 آزمون 5100 ثانیه ای ششم پویش اندیشه خوارزمیآزمون‌های هدفمند براساس کتب درسی + پاسخنامه تشریحی
12کتاب 33 آزمون دقت و تمرکز انتشارات پویش1600 سوال تالیفی برای افزایش دقت و تمرکز
13کتاب پا به پا تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمیدرسنامه‌ مفصل + سوال و پاسخنامه تشریحی
1431+1 استان تیزهوشان جامع ششم پویش اندیشه خوارزمیسوالات آزمون سال‌های گذشته + پاسخنامه تشریحی
15آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نارنجیآزمون‌های تیزهوشان سال‌های گذشته + پاسخنامه کامل
آخرین اخبار ادغام آزمون تیزهوشان با نمونه دولتی؛ مراحل ثبت نام

مقاله مرتبط: آخرین اخبار ادغام آزمون تیزهوشان با نمونه دولتی؛ مراحل ثبت نام

معرفی کتاب جامپینگ یا سمپادیوم

مسعود بیگدلی نویسنده کتاب جامپینگ، این کتاب را به منظور آماده سازی دانش‌آموزان ششم ابتدایی برای ورود به بهترین مدارس از جمله مدارس استعدادهای درخشان و تیزهوشان طراحی کرده‌است.

این کتاب شامل 15 آزمون در قالب دو دفترچه است که هر دفترچه دارای 60 سوال است.سوالات به صورت طبقه بندی و پاسخنامه تشریحی سوالات به صورت کامل و جامع همراه با نکات کلیدی ارائه شده‌است. این کتاب یکی از بهترین منابع برای جمع بندی و آمادگی نهایی برای آزمون‌های سمپاد است که توسط انتشارات پویش خوارزمی منتشر و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته‌است.

کتاب‌های جمع بندی تیزهوشان

کتاب‌های جامع برای آمادگی تیزهوشان عبارتند از:

سخن آخر

تحصیل در مدارس خاصی مانند مدرسه تیزهوشان، مزیت‌های زیادی برای دانش‌آموزان دارد؛ در این مدارس سطح علمی دانش‌آموزان و استادها بالاتر از مدارس دولتی است و رقابت در این مدارس بیشتر است.

اگر می‌خواهید در انتهای دوره تحصیلی‌تان، بهترین نتیجه را گرفته و در رشته دانشگاهی مورد علاقه‌تان پذیرفته شوید؛ باید از همان ابتدای راه روش‌های درست مطالعه را یاد بگیرید و در یک محیط آموزشی مناسب تحصیل کنید. در این مقاله به بررسی بهترین منابع برای موفقیت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم پرداختیم.

بررسی سوالات رایج دانش‌آموزان

در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم از چه مطالبی سوال طرح می‌شود؟

در این آزمون از مباحث شکل‌های هندسی، عبارت‌های کلامی، استعداد تحلیلی، درک منطقی و روابط ریاضی سوال طرح می‌شود.

آیا آزمون تیزهوشان ششم به هفتم نمره منفی دارد؟

بله این آزمون نمره منفی دارد؛ یعنی به ازای هر سه سوال غلط یک سوال صحیح شما حذف می‌شود. اگر برای یک سوال دو گزینه را علامت بزنید، یک نمره منفی برای شما درنظر گرفته می‌شود.

در آزمون تیزهوشان ششم چند سوال طرح می‌شود؟

در هر سال تعداد سوالات با هم فرق دارد و نمی‌توان تعداد ثابتی برای آن در نظر گرفت، در سال گذشته در این آزمون دانش‌آموزان باید به 120 سوال در 100 دقیقه پاسخ می‌دادند.

بهترین منابع برای شرکت در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم چیست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال لازم است مقاله را مطالعه کنید.

درباره نویسنده

سارا رسولی

نویسنده : سارا رسولی

دانشجوی پزشکی اراک، فارغ التحصیل پروتز دندان تبریز ، مشاور تخصصی کنکور تجربی و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه
نظر خود را ثبت کنید
نظرات ثبت شده
 1. امیر دی 27, 1402

  کتاب ساندویچ هوش ششم جز بهترین‌هاست.

  • پایتخت کتاب دی 27, 1402

   💙

 2. پیمان آذر 12, 1402

  کتاب ساندویچ هوش 6 پس کی میاد؟

  • پایتخت کتاب آذر 12, 1402

   سلام پایتختی عزیز💙 بزودی موجود خواهد شد

 3. ناشناس آبان 24, 1402

  واقعیتش من بین اینا فقط دوتاشو داشتم و یک پنجم فک نکنم زده باشمشون ولی قبول شدم :)))

 4. محمد رضا آبان 10, 1402

  سلام کتاب ساندویچ هوش شش رو کی چاپ جدید رو میشه خرید؟؟؟؟؟

  • پایتخت کتاب آبان 10, 1402

   سلام پایتختی عزیز💙بزودی مجددا چاپ میشه و فروشش داخل سایت مون باز میشه.

 5. کیوان آبان 6, 1402

  ممنون از مطالب
  کتابای ساندویچ هوش شش و et واقعا عالی هستند

 6. ستین تیر 25, 1401

  واقعا عالی بود به پاسخ اون سوالى که در ذهنم بود رسیدم بازم ممنون

آخرین مقالات پایتخت کتاب