بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

09 اسفند 1402
امیرحسین میری
زمان مطالعه : 17 دقیقه
بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

برای اکثر دانش آموزان رشته تجربی درس‌های شیمی و زیست در اولویت قرار دارند و یکی از درس هایی که مورد بی توجهی این دانش‌آموزان واقع می‌شود، درس شیرین اما دشوار ریاضیات است. در این مقاله قصد نداریم به شما راهکارهای ریاضیدان شدن را بیاموزیم؛ اما یادتان باشد که برای موفقیت در کنکور سراسری و رسیدن به هدفتان، لازم است با درس ریاضی آشتی کنید. هدف ما در این مقاله این است که بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی را به شما معرفی کنیم. همچنین در این‌جا به شما کمک می‌کنیم تا نقطه ضعف خود را به نقطه قوتتان تبدیل کنید و به این ترتیب یک گام بزرگ برای رسیدن به موفقیت بردارید.

آنچه خواهید خواند ... (مشاهده بیشتر)

اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی

اولین قدم در یادگیری هر درسی، انتخاب منابع مناسب و با کیفیت است؛ منبعی که تمام نیازهای شما را برطرف کند و بیانی جذاب و گیرا داشته باشد. قبل از انتخاب یک منبع مناسب برای درس ریاضی، باید چند نکته مهم را مدنظر قرار دهید.

برای مثال:

 • توقع شما از یک کتاب کمک درسی ریاضی چیست؟
 • سطح علمی خود را در درس ریاضی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
 • با چه نوع کتاب‌هایی بیشتر ارتباط برقرار می‌کنید؟

با درس ریاضی ارتباط برقرار نمی‌کنید؟ پایه علمی خوبی در این درس ندارید؟ درس ریاضی به یکی از چالش‌های شما تبدیل شده است؟ اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، باید بگوییم که خبر خوب این است که این موضوع فقط مشکل شما نیست؛ بلکه اکثر داوطلبان رشته تجربی با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند. اهمیت دانستن این حقیقت این است که اگر شما آموزش خوبی در این درس داشته باشید، می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

تخفیف یهویی

بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور

مقاله مرتبط: بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور

قبل از انتخاب منبع سطح خودتان را شناسایی کنید

طبیعتا اگر دانش‌آموز متوسط یا ضعیفی هستید و تصمیم دارید یادگیری ریاضی را از صفر شروع کنید؛ با دیدن تست‌های سخت و سنگین ناامید می‌شوید؛ به علاوه شما به منبعی با درسنامه قوی و کاربردی احتیاج دارید. از طرفی کتابی که مناسب یک داوطلب کنکور است، به احتمال زیاد کاربرد چندانی برای یک دانش‌آموز دهمی ندارد؛ پس در قدم اول یک کاغذ و خودکار بردارید و با خودتان صادق باشید؛ وضعیت شما در درس ریاضی در چه سطحی است؟ برای آگاهی از سطح علمی‌تان در درس ریاضی، می‌توانید نمرات سال‌های گذشته، درصدهای آزمون‌های آزمایشی و به طور کلی عملکردتان در این درس را مدنظر قرار دهید.

 اگر دانش‌آموز ضعیف یا متوسطی هستید یا می‌خواهید از پایه و به صورت اصولی درس ریاضی را یاد بگیرید، توصیه می‌کنیم سراغ کتاب‌های درسنامه محور بروید و در کنار آن متن کتاب درسی، تمرینات آن و نمونه سوالات استاندارد حل کنید. اگر در درس ریاضی پایه خوبی دارید و از آن یک غول بزرگ در ذهنتان نساخته‌اید؛ طبیعتا باید به دنبال منابعی باشید که تست محور هستند و سوالات دشوار و چالش برانگیزی دارند.

بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

یادتان باشد که برای کسب درصد مطلوب در تمام درس‌ها، باید مطالعه کتاب درسی را در الویت قرار دهید؛ اما همان طور که می‌دانید خواندن کتاب درسی برای ریاضیات، امری لازم است اما کافی نیست. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با کمک هم بتوانیم بهترین کتاب کمک درسی ریاضی را برای شما انتخاب کنیم.

کتاب خوش آوازه مهروماه؛ مناسب سطوح ضعیف تا متوسط

ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه

احتمالا اولین توصیه اکثر معلم‌های ریاضی و مشاوران کنکور سراسری، برای دانش‌آموزان ضعیف تا متوسط، کتاب ریاضی جامع مهروماه است. اما این کتاب چه ویژگی منحصر بفردی دارد که باعث شده تا این حد به محبوبیت برسد؟ درس ریاضی از آن دسته درس‌هایی است که ارتباط زیادی بین مطالب سه پایه وجود دارد؛ برای مثال مبحث تابع را در نظر بگیرید؛ در هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم مطالبی در مورد تابع آورده شده است که این مطالب کاملا بهم مرتبط هستند و باید به صورت یکپارچه مطالعه شوند.

کتاب ریاضی جامع مهروماه کار را برای شما راحت کرده است و با مطالعه این کتاب دیگر دچار سردرگمی نمی‌شوید و مجبور نیستید خودتان مطالب سه پایه را جمع آوری کرده و بهم ربط دهید. کتاب ریاضی جامع مهروماه در دو جلد موجود است؛ جلد اول شامل تست‌های هدفمند و طبقه بندی شده، یک آزمون در پایان هر فصل برای سنجش علمی دانش‌آموز در هر فصل، تست‌های کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی ده سال اخیر و آزمون‌های جامع شبیه ‌ساز کنکور است.

جلد دوم کتاب ریاضی جامع مهروماه شامل درسنامه و پاسخ تشریحی به همراه راه‌حل‌های خلاق و متنوع است؛ در تالیف درسنامه این کتاب، از لحنی ساده و روان استفاده شده است و می‌تواند جای خالی یک معلم باتجربه و صبور را برای شما پر کند. در انتهای هر فصل یک خلاصه‌ی نموداری از مطالب آن فصل قرار دارد که می‌توانید در ایام مرور و جمع بندی از آن استفاده کنید.

کتاب ریاضی جامع مهروماه به چه دانش‌آموزانی توصیه می‌شود؟

حتی دانش‌آموزانی که در درس ریاضی سطح علمی مطلوبی دارند هم می‌توانند از این کتاب استفاده کنند؛ زیرا در این کتاب بخشی تحت عنوان «برای 100%» به منظور به چالش کشیدن دانش‌آموزان خاص در نظر گرفته شده است.

این کتاب بیشتر مناسب آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری است که سطح متوسط یا ضعیفی دارند. برای داوطلبان با سطح علمی بالاتر یا دانش‌آموزان دهم و یازدهم کتاب‌های دیگری هم موجود است.

کتاب ریاضی خیلی سبز؛ همراه شما از دبستان تا کنکور

ریاضی دوازدهم رشته تجربی تست خیلی سبز

انتشارات خیلی سبز به فکر تمام دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی بوده و برای همه مقاطع، کتاب ریاضی تالیف کرده است. از آنجایی که بحث ما در این مقاله بیشتر در مورد کنکور سراسری است، ابتدا به بررسی کتاب‌ جامع ریاضی خیلی سبز می‌پردازیم. این کتاب در دو جلد تنظیم شده است که جلد اول آن به درسنامه و نکات، سوالات تستی و آزمون‌ها و جلد دوم به پاسخ‌نامه تشریحی اختصاص دارد.

تست‌های این کتاب، شامل سوالات تالیفی، کنکورهای سراسری سال‌های اخیر و برخی از آزمون‌های آزمایشی است و مولفان سعی کرده‌اند با قرار دادن علائم خاصی، سطح این تست‌ها را مشخص کنند. درسنامه کتاب ریاضی خیلی سبز تا حدی با درسنامه کتاب مهروماه تفاوت دارد؛ در کتاب جامع خیلی سبز، هر فصل به بخش‌های کوچک و کم حجمی تقسیم شده است و درسنامه آن بیشتر به صورت نکته و تست بیان می‌شود.

کتاب ریاضی جامع خیلی سبز به چه دانش‌آموزانی توصیه می‌شود؟

اگر شما از آن دسته داوطلبانی هستید که سطح علمی خوبی در درس ریاضی دارید و به مطالب کتاب‌های درسی‌تان تسلط کافی دارید؛ کتاب ریاضی جامع خیلی سبز برای شما انتخاب خوبی است.

در نظر داشته باشید که درسنامه این کتاب به صورت نکته و تست است و شامل توضیحات مفصل و موشکافانه نیست؛ به همین دلیل اگر پایه شما در درس ریاضی ضعیف است، ممکن است درک درستی از علت نکات گفته شده در این کتاب نداشته باشید؛ پس کتاب ریاضی جامع خیلی سبز را به عنوان منبع اول به شما توصیه نمی‌کنیم.

اگر دانش‌آموز پایه دهم یا یازدهم هستید، خبر خوب این است که انتشارات خیلی سبز علاوه بر کتاب جامع ریاضی، کتاب‌های تک پایه هم منتشر کرده است که درسنامه آن مختصر و به زبان ساده و قابل فهم بیان شده است. اگر می‌خواهید از این کتاب‌ها استفاده کنید؛ لازم است از قبل روی مطالب کتاب درسی و جزوه معلمتان تسلط نسبی داشته باشید.

ریاضیات جامع کنکور تجربی انتشارات گاج

از همین ابتدا باید بگوییم که اگر به دنبال کتابی با درسنامه جامع و کامل هستید، دور ریاضیات جامع انتشارات گاج را خط بکشید؛ اما اگر روی مطالب تسلط خوبی دارید یا جزوه معلمتان تمام مطالب مورد نیاز را پوشش می‌دهد و می‌خواهید بیشتر تست کار کنید، این کتاب مناسب شما است. ویژگی جالب و منحصر به فرد این کتاب، طبقه بندی تست‌ها به شیوه‌ای جالب و به کمک رنگ‌ها است. تست‌های کتاب ریاضیات جامع انتشارات گاج با سه رنگ مشخص شده‌اند.

برای نشان دادن تست‌های واجب و ضروری که همه داوطلبان باید آنها را حل کنند، از رنگ سبز استفاده شده است. تست‌هایی که به رنگ زرد هستند، به منظور تسلط بیشتر روی مطالب طراحی شده‌اند و به اصطلاح یک سروگردن بالاتر از تست‌های کنکور سراسری هستند؛ حل کردن تست‌های زرد شما را از تهیه یک منبع دوم بی‌نیاز می‌کند. دشوارترین و خلاقانه‌ترین تست‌های این کتاب، با رنگ بنفش مشخص می‌شوند؛ این تست‌ها غول مرحله آخر هستند و با تسلط روی این تست‌ها، خیالتان راحت می‌شود که از پس هر تستی در کنکور سراسری برخواهید آمد.

کتاب ریاضی میکرو طبقه بندی گاج به چه دانش‌آموزانی توصیه می‌شود؟

ریاضی رشته تجربی جامع کنکور میکرو گاج

از آنجایی که تست‌های این کتاب به دقت طبقه بندی شده‌اند، می‌توان گفت این کتاب برای همه دانش آموزان در تمامی سطوح مناسب است؛ اگر به ترتیب رنگ‌های سبز، زرد و بنفش تست‌‌های کتاب ریاضی جامع میکرو را کار کنید، می‌توانید به مرور زمان سطح خود را در درس ریاضی ارتقا دهید. البته اگر در این درس بسیار ضعف دارید و به دنبال یک درسنامه قوی و کامل هستید یا می‌خواهید درس ریاضی را از پایه یاد بگیرید، بهتر است در کنار این کتاب یک منبع درسنامه محور را نیز مطالعه کنید.

دانلود بخشی از کتاب
99

آشتی با درس ریاضی به کمک کتاب ریاضیات جامع تخته سیاه

اکثر داوطلبان کنکور تجربی مهندس بابک سادات را با بیان شیرین و روان او می‌شناسند، اگر یکی از فیلم‌های تدریس این استاد را دیده باشید کاملا منظور مرا درک می‌کنید. ایشان این بیان روان و جذاب را در کتاب ریاضیات جامع تخته سیاه نیز به کاربرده‌اند. اگر تمام راه‌های آشتی کردن با درس ریاضی را امتحان کرده‌اید اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اید، شاید این کتاب شما را نجات دهد.

ریاضی تجربی جامع کنکور تخته سیاه

درسنامه کتاب ریاضی تخته سیاه متناسب نیاز دانش‌آموزان ضعیف و متوسط طراحی شده است و در کنار مطالعه کتاب درسی، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. با اسکن کردن کیو آرکد موجود در صفحات این کتاب، می‌توانید به بخشی از تدریس استاد بابک سادات دسترسی پیدا کنید و فیلم‌های تدریس این استاد را تماشا کنید.

بعد از مطالعه هر مطلب، شما می‌توانید برای رسیدن به تسلط بیشتر، مثال‌های مفهومی و در عین حال ساده این کتاب را حل کنید. اگرچه کتاب جامع تخته سیاه فقط در درسنامه آن خلاصه نمی‌شود و شامل تست‌های کنکور سراسری و تست‌های تالیفی مشابه کنکور هم هست، اما اگر به دنبال یک کتاب تست محور با سطح علمی بالا و سوالات چالشی هستید، شاید این کتاب نیاز شما را رفع نکند.

کتاب ریاضی جامع تخته سیاه به چه دانش‌آموزانی توصیه می‌شود؟

این کتاب بیشتر به منظور علاقه مند کردن داوطلبان به درس ریاضی و یادگیری پایه‌ای و مفهومی این درس طراحی شده است؛ در نتیجه می‌توانیم بگوییم همه دانش‌آموزها با هر سطح علمی، می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

اما برای حل تست‌های سخت‌تر و آمادگی بیشتر برای کنکور سراسری، بهتر است در کنار این کتاب و پس از تسلط روی درسنامه آن، از یک منبع دوم هم استفاده کنید.

کتاب ریاضی جامع آبی رشته تجربی قلم‌چی

موسسه قلم‌چی بیشتر به واسطه آزمون‌های آزمایشی استانداردش شهرت دارد، همان طور که می‌دانید سطح سوالات آزمون‌های قلم‌چی از کنکور سراسری بالاتر است و در نتیجه می‌توانید به سوالات قلم‌چی به عنوان حریف تمرینی قوی و پر قدرت نگاه کنید. برای دسترسی آسان به سوالات درس ریاضی آزمون‌های قلمچی، می‌توانید کتاب ریاضی جامع آبی قلمچی را تهیه کنید.

ریاضی جامع کنکور رشته تجربی آبی قلم چی

مولفین این کتاب در کنار توضیح مطالب کتاب‌های درسی سه پایه، به بررسی موشکافانه تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر پرداخته‌اند و تست‌هایی مشابه سوالات آزمون‌های سراسری طراحی کرده‌اند، به عبارت دیگر اکثر سوالات کتاب ریاضی جامع آبی رشته تجربی قلم‌چی، تست‌های تالیفی و چالش برانگیز هستند.

معرفی چند کتاب‌ سطح بالا برای درس ریاضی کنکور تجربی

تا به اینجای مقاله روی صحبت ما بیشتر با دانش‌آموزانی بود که در درس ریاضی پایه قوی ندارند و تمرکز ما روی معرفی کتاب‌هایی بود که درسنامه جامعی دارند و برای داوطلبان متوسط و ضعیف مناسب هستند. اما دسته دیگر داوطلبان رشته تجربی، که البته تعداد کمی از داوطلبان هستند، به مطالب کتاب درسی تسلط خوبی دارند و کلیات هر مبحث را یاد گرفته‌اند و می‌خواهند سراغ کتاب‌هایی با سطح بالاتر بروند و با زدن تست‌های دشوار خود را برای شرکت در کنکور سراسری یا المپیاد آماده کنند.

اگر شما هم از آن دسته داوطلبانی هستید که با درس ریاضی ارتباط خوبی برقرار می‌کنید و می‌خواهید به کسب درصدهای بالا در این درس فکر کنید، حتما این نکته را می‌دانید که برای رسیدن به تسلط در درس ریاضی، نیاز به حل تست‌های بیشتری دارید. به عبارت دیگر درس ریاضی از آن دسته درس‌هایی است که روند آموزشی‌اش با حل تست تسریع می‌شود. پس در ادامه چند کتاب سطح بالا برای درس ریاضی معرفی می‌کنیم:

کتاب ریاضی آی کیو گاج

آی کیو ریاضی تجربی جامع کنکور گاج

کتاب ریاضی جامع آی کیو در دو جلد تالیف شده است، تست‌های این کتاب به ترتیب از آسان به سخت مرتب شده‌اند و مولفان این کتاب تمام تلاش خود را برای طراحی سوالات خلاقانه و دشوار به کار برده‌اند. شاید درسنامه این کتاب بیشتر جنبه مروری داشته باشد و خیلی مطالب را مفصل توضیح نداده باشد، اما با این حال نکات بسیار مهمی در ضمن پاسخ نامه تشریحی این کتاب آورده شده است.

ریاضیات تجربی جامع نشر الگو

ریاضی رشته تجربی جامع جلد اول الگو

در اکثر کتاب‌های ریاضی سطح بالا، تمرکز مولفان بیشتر روی طراحی آزمون و تست‌های دشوار و متنوع است و نباید از این دسته کتاب‌ها توقع یک درسنامه جامع و مفصل را داشته باشیم. مولفان کتاب ریاضی جامع نشر الگو هم همین روند را در پیش گرفته‌اند و با طراحی آزمون‌های متنوع و سطح بالا، دانش‌آموزان را برای رویارویی با هر سوالی در کنکور سراسری آماده می‌کنند. به علاوه این کتاب در دو جلد تالیف شده است و شامل درسنامه مختصر، بانک تست و پاسخ نامه تشریحی است.

کتاب‌های سه سطحی قلم‌چی

ریاضی پایه کنکور رشته تجربی دهم و یازدهم سه سطحی قلم چی

اگر به درس ریاضی علاقه زیادی دارید اما علی رقم تمام تلاش‌هایتان در این درس به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسید و نتیجه مطلوبی در آزمون‌های آزمایشی کسب نمی‌کنید؛ توصیه ما به شما مطالعه کتاب‌های سه سطحی قلم‌چی است. این کتاب‌ها در چهار جلد تالیف شده‌اند سه جلد اول برای پایه‌های دهم تا دوازدهم و جلد آخر به جمع بندی هر سه پایه اختصاص دارد.

سوالات کتاب‌های سه سطحی قلم‌چی به سه دسته سوالات نسبتا دشوار، دشوار، دشوارتر تقسیم شده است و همان طور که می‌بینید سطح همه سوالات این کتاب پیشرفته است و طبیعتا مناسب دانش‌آموزان ضعیف و متوسط نیست.

از بین منابع گفته شده کدام کتاب مناسب من است؟

حدس می‌زنم تا به اینجای مقاله با انواع کتاب‌های درس ریاضی رشته تجربی آشنا شده باشید؛ اما به احتمال زیاد در حال حاضر این سوال برای شما پیش آمده است که بالاخره از بین منابع گفته شده کدام کتاب مناسب من است؟ برای اینکه پاسخ دقیقی به سوال شما بدهیم، لازم است دقیقا بدانید در درس ریاضی در چه سطحی قرار دارید و توقع شما از یک کتاب کمک آموزشی ریاضی چیست.

اگر به دنبال یک درسنامه قوی و کامل هستید و تصور می‌کنید لازم است درس ریاضی را از پایه و قدم به قدم بیاموزید، توصیه ما به شما مطالعه کتاب جامع مهروماه یا کتاب جامع تخته سیاه است. البته به عنوان دانش‌آموزی که سطح مطلوبی در درس ریاضی ندارید، باید مطالعه کتاب درسی و حل تمرینات آن را نیز در برنامه خود قرار دهید.

آن دسته از داوطلبانی که مطالب و تمرینات کتاب درسی را به خوبی مطالعه کرده‌اند و وضعیت مطلوبی در درس ریاضی دارند، بهتر است به دنبال منابع تست محور باشند و با حل تست‌های متنوع و فراوان به تسلط کامل روی مباحث درس ریاضی برسند.

کتاب‌های ریاضی جامع خیلی سبز، کتاب ریاضی آبی قلم‌چی و کتاب‌های ریاضی میکرو طبقه بندی گاج، می‌توانند نیاز شما به حل تست‌های متنوع و خلاقانه را برطرف کنند. در صورتی که به دنبال تست‌های پیشرفته‌تر و دشوارتری هستید و می‌خواهید در درس ریاضی به درصد 100 برسید، تهیه کتاب‌های سه سطحی قلم‌چی، ریاضیات نشر الگو و کتاب ریاضی آی کیو گاج را در دستور کار خود قرار دهید.

سطح درسی دانش آموزبهترین منابع ریاضی کنکور تجربی
ضعیفکتاب درسی+کتاب جامع مهروماه یا کتاب جامع تخته سیاه
متوسطکتاب درسی+کتاب‌های ریاضی جامع خیلی سبز، کتاب ریاضی آبی قلم‌چی و
کتاب‌های ریاضی میکرو طبقه بندی گاج
پیشرفتهکتاب‌های سه سطحی قلم‌چی، ریاضیات نشر الگو و کتاب ریاضی آی کیو گاج
جدول پیشنهاد بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی بر اساس سطح درسی دانش‌آموز

کتاب‌های مناسب برای جمع بندی و مرور درس ریاضی کنکور تجربی

یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل مطالعه به خصوص در زمینه کنکور سراسری، جمع بندی مطالب است. تصور کنید داوطلبی درس ریاضی را به خوبی یاد گرفته است و به تعداد کافی تست و مسئله حل کرده و به تسلط نسبتا خوبی رسیده است، با این حال اگر چنین داوطلبی مطالب را به خوبی جمع بندی و مرور نکند، نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد و چه بسا تمام تلاش‌هایش به هدر می‌رود.

بهترین روش جمع بندی و مرور از نظر برترین مشاوران کنکور سراسری، روش آزمون دادن و سپس تحلیل دقیق آزمون است. به این ترتیب داوطلب از نقاط ضعف و قوت خود آگاه می‌شود و مطالب در ذهنش منظم خواهند شد.

در ادامه کتاب‌های مناسب برای جمع بندی درس ریاضی را معرفی می‌کنیم، توجه کنید که این کتاب‌ها آزمون محور هستند:

کتاب موج آزمون ریاضی نشرالگو

موج آزمون ریاضی رشته تجربی جامع کنکور الگو

کتاب موج آزمون ریاضی فاقد درسنامه است و لحنی رسمی و در عین حال روان دارد. هر فصل این کتاب به یک مبحث خاص اختصاص دارد و برای تسلط روی آن مبحث، آزمون‌های شبیه ساز آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری طراحی شده است. با حل آزمون‌های این کتاب می‌توانید خود را در درس ریاضی محک بزنید و با بررسی پاسخنامه تشریحی، نکات مفید و مهمی بیاموزید.

دانلود بخشی از کتاب
99

100 آزمون ریاضی مهروماه

آزمونیوم ریاضیات تجربی پلاس مهروماه

این کتاب برای مرور هر فصل و یادآوری تکنیک‌ها، یک درسنامه‌ مختصر و در عین حال کامل دارد. آزمون‌های کتاب 100 آزمون ریاضی مهروماه شامل آزمون‌های تفکیکی، آزمون‌های جامع و آزمون‌های ترکیبی است. اگرچه این کتاب به هدف آموزش داوطلبان طراحی نشده است و بیشتر هدف آن سنجش داوطلبان است؛ اما در عین حال نکات آموزشی مفیدی دارد.

دانلود بخشی از کتاب
99

آزمون پلاس ریاضی تجربی گاج

آزمون پلاس ریاضی رشته تجربی کنکور گاج

اگر می‌خواهید درس ریاضی را به سرعت جمع بندی کنید و وقت زیادی تا برگزاری کنکور سراسری ندارید، توصیه می‌کنیم کتاب آزمون پلاس ریاضی تجربی گاج را تهیه کنید. این کتاب شامل 30 آزمون استاندارد است و مطالب آن با  با بودجه‌بندی کنکور سراسری و کنکورهای آزمایشی هماهنگ است.

دانلود بخشی از کتاب
99

فصل آزمون ریاضی جامع خیلی سبز

فصل آزمون ریاضی تجربی خیلی سبز

کتاب فصل آزمون ریاضی خیلی سبز دارای ۱۸ فصل و ۷۸ آزمون است و سطح سوالات آن نسبتا پیشرفته بوده و در نتیجه مناسب داوطلبان متوسط و قوی است؛ پس لازم است قبل از حل آزمون‌های این کتاب، روی مباحث درسی ریاضی به تسلط خوبی رسیده باشید.

دانلود بخشی از کتاب
99
منابع کنکور 1403 سازمان سنجش + لیست منابع درسی 1403

مقاله مرتبط: منابع کنکور 1403 سازمان سنجش + لیست منابع درسی 1403

صحبت پایانی

درس ریاضی از آن دسته درس‌هایی است که اگر بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، متوجه خواهید شد که مطالب آن بسیار شیرین و جذاب است. برای رسیدن به این هدف باید ابتدا منابع مناسب خودتان را پیدا کنید؛ توجه کنید که شاید یک کتاب طراحی بسیار خوبی داشته باشد و چه بسا افراد زیادی با خواندن آن به نتیجه مطلوبی رسیده باشند اما آن کتاب نتواند نیازهای شما را برطرف کند. پس قبل از تهیه هر منبعی به اندازه کافی وقت بگذارید و منابع مختلف را با هم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر درک مفاهیم درس ریاضی برای شما دشوار است و این درس برای شما به یک غول بی شاخ و دم تبدیل شده است، باید صبر و حوصله داشته باشید و با یک برنامه مستمر و استاندارد مطالعه این درس را آغاز کنید. ناامید نشوید و روش‌های مختلف را امتحان کنید، من به شما قول می‌دهم که اگر تمام تلاش خود را بکنید این درس روزی به سکوی پرتاب شما به سوی اهدافتان در کنکور سراسری تبدیل خواهد شد.

درباره نویسنده

امیرحسین میری

نویسنده : امیرحسین میری

دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی تجزیه دانشگاه صنعتی شریف، دانش آموخته برتر المپیاد علمی دانشجویی کشور، عضو بنیاد ملی نخبگان، مدرس شیمی پایه و کنکور و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه
نظر خود را ثبت کنید
نظرات ثبت شده
 1. محمد مرداد 7, 1402

  سلام. تحلیل کتاب هرکول رو هم بذارید لطفا.

  • پایتخت کتاب مرداد 7, 1402

   سلام
   بله برای محصولات هم داریم به ترتیب توضیحات مفصل میزاریم

 2. نوشین مرداد 6, 1402

  ممنون از توضیحات کاملتون

آخرین مقالات پایتخت کتاب