برای امتحان نهایی انگلیسی چی بخونم؟

مشاوره
23 اردیبهشت 1402
سارا رسولی
زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای امتحان نهایی انگلیسی چی بخونم؟

امتحانات نهایی برای دانش‌آموزان اهمیت زیادی دارند به خصوص امسال که قرار است نمرات کسب شده در این امتحانات، تاثیر مستقیمی روی نتیجه کنکور داوطلبان بگذارند. با نزدیک شدن به زمان برگزاری امتحانات نهایی، داوطلبان دچار استرس و اضطراب می‌شوند و بخش زیادی از این استرس مربوط به این است که اکثر دانش‌آموزان نمی‌دانند دروس را چطور و از روی چه منابعی مطالعه کنند. درس زبان انگلیسی یکی از دروس عمومی چالش‌ برانگیز است و بررسی سوالات امتحانات نهایی چند سال اخیر نشان می‌دهد که سوالات این درس به سمت پیچیده شدن و مفهومی شدن پیش رفته‌اند. برای کسب بهترین نمره در امتحان نهایی زبان مطالعه کتاب درسی کافی است؟ یا باید حتما کتاب کمک درسی تهیه کنیم؟ کدام کتاب‌ها برای مطالعه امتحان نهایی زبان انگلیسی بهتر هستند؟ این کتاب‌ها را از کجا تهیه کنیم؟

موفقیت در کنکور زبان ؛ راز موفقیت کنکور زبان چیست؟

حتما بخوانید: موفقیت در کنکور زبان ؛ راز موفقیت کنکور زبان چیست؟

اهمیت نمره امتحان نهایی درس زبان انگلیسی

با حذف شدن دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور سراسری، تنها راه تاثیر این دروس روی نتیجه نهایی داوطلبان نمرات کسب شده در امتحانات نهایی است. همان طورکه می‌دانید در کنکور 1402 سوابق تحصیلی سهم 40 درصدی دارند و از این 40 درصد بخش قابل توجهی مربوط به دروس عمومی است. یکی از اشتباهات رایج دانش‌آموزان این است که فکر می‌کنند معدل کل امتحانات نهایی روی نتیجه کنکور تاثیر دارد، در حالی که نمرات مربوط به تک تک دروس مهم است و نمره هر درس تاثیر جداگانه‌ای دارد و طبیعتا نمره بالا در سایر دروس، نمره کم یک درس خاص را جبران نمی‌کند. پس اگر در درسی مثل زبان انگلیسی ضعف دارید از همین الان به فکر رفع نقاط ضعفتان باشید. حالا برای مطالعه درس انگلیسی و رفع نقاط ضعف‌مان کتاب درسی بهتر است یا کتاب‌های کمک درسی؟

برای امتحان نهایی انگلیسی کتاب درسی بهتر است یا کتاب کمک درسی؟

یک هشدار جدی به همه دانش‌‌آموزانی که قصد شرکت در امتحانات نهایی یا امتحانات ترمیم نمره را دارند؛ به هیچ عنوان کتاب درسی را حذف نکنید! ببینید دو منبع خیلی مهم برای شرکت در امتحانات نهایی داریم؛ کتاب درسی و نمونه سوالات امتحانات نهایی سال‌های گذشته. پس خط به خط کتاب درسی را به خوبی مطالعه کنید اما یادتان باشد در برخی قسمت‌های کتاب درسی مطالب گنگ و نامفهوم بیان شده است و برای فهم آنها به یک کتاب کمک درسی هم احتیاج دارید. از طرفی گفتیم سوالات درس زبان انگلیسی در امتحانات نهایی پیچیده و مفهومی هستند، طبیعتا با مطالعه کتاب درسی به تنهایی، نمی‌توانید در امتحان این درس نمره 20 بگیرید. در ادامه بهترین کتاب‌های کمک درسی برای امتحان نهایی انگلیسی را معرفی می‌کنیم، همه این کتاب‌ها را می‌توانید به صورت آنلاین از وب سایت پایتخت کتاب سفارش دهید و در زمان کوتاهی درب منزل تحویل بگیرید، به این ترتیب در وقت و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌کنید.

خیلی سبز

 بهترین کتاب‌های کمک درسی برای امتحان نهایی انگلیسی

هر کتاب و منبعی مناسب شب امتحان طراحی نشده است، در واقع بهترین منابع برای شرکت در امتحانات نهایی باید یک سری ویژگی‌ها داشته باشند؛ برای مثال درسنامه‌ها باید تا حد امکان خلاصه اما کامل و کاربردی باشند و سوالات در چهارچوب سوالات امتحانات نهایی سال‌های گذشته طرح شده باشند. چون شما در شب امتحان یا فرجه چند روزه هر امتحان زمان کافی برای خواندن درسنامه‌های مفصل و طولانی ندارید، از طرفی یک درسنامه خلاصه و جمع‌وجور به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن نکات اصلی و مهم هر درس را مرور کنید.

کتاب‌های زیر بهترین کتاب‌های کمک درسی برای امتحان نهایی انگلیسی هستند:

بارم بندی درس انگلیسی در امتحانات نهایی

دانستن بارم‌بندی دروس به شما یک دید کلی برای برنامه ریزی کردن می‌دهد، با دانستن بارم بندی متوجه می‌شوید که کدام قسمت‌ها پرسوال‌تر هستند و لازم است زمان بیشتری برای آنها صرف کنید. امتحان درس زبان انگلیسی3 در تاریخ سه‌شنبه 1402/03/09 برگزار می‌شود و بارم نمره هر کدام از مهارت‌های امتحان زبان انگلیسی به شرح زیر است:

مهارتبارم نمره
( listening ) شنیداری4
( speaking ) صحبت کردن4
( reading ) خوانداری4
( writing ) نوشتاری4
(vocabulary) واژگان2
(grammar) دستور زبان2
بارم بندی

اگر برای امتحانات نهایی امسال آماده می‌شوید مطالب زیر را حتما مطالعه کنید:

چند سوال متداول

برای امتحان نهایی انگلیسی کتاب درسی بهتر است یا کمک درسی؟

کتاب درسی بسیار مهم است اما کافی نیست و باید در کنار کتاب درسی از منابع کمک درسی هم استفاده کنید.

از کدام بخش‌های کتاب زبان انگلیسی در امتحان سوال بیشتری طرح می‌شود؟

در مورد بارم بندی درس زبان انگلیسی در این محتوا صحبت کرده‌ایم.

بهترین کتاب‌های کمک درسی برای امتحان نهایی انگلیسی کدامند؟

کتاب‌های زبان انگلیسی دوازدهم بنی هاشمی، غول امتحان زبان انگلیسی دوازدهم مبتکران، گلبرگ زبان انگلیسی دوازدهم گل واژه، شب امتحان زبان انگلیسی دوازدهم خیلی سبز.

کتاب‌های کمک درسی برای امتحان انگلیسی را از کجا تهیه کنیم؟

اگر برای زمانتان ارزش قائلید، توصیه می‌کنم کتاب‌های مورد نیازتان را از وب سایت‌های قابل اعتمادی همچون پایتخت کتاب تهیه کنید.

درباره نویسنده

سارا رسولی

نویسنده : سارا رسولی

دانشجوی پزشکی اراک، فارغ التحصیل پروتز دندان تبریز ، مشاور تخصصی کنکور تجربی و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

ااااا دیدی چی شد؟ هیچ کس نظر نذاشته :(
آخرین مقالات پایتخت کتاب