بهترین کتاب های جمع بندی کنکور تجربی

02 شهریور 1402
زمان مطالعه : 7 دقیقه
بهترین کتاب های جمع بندی کنکور تجربی

بزرگترین عامل سردرگمی داوطلبان کنکوری در هفته‌های پایانی، نداشتن برنامه‌ریزی برای مطالعه و مرور مطالبی است که در طول سال خوانده‌اند. ممکن است این مشکل شما هم باشد که چطور می‌توانم در عرض کمتر از یک ماه این حجم زیاد از مطالب را مرور کنم؟ یا بپرسید که آیا برای مرور و جمع‌بندی همچنان باید از همان کتاب تست‌های قبلی‌ام استفاده کنم؟ بهترین کتاب‌ها برای این دوران کدامند؟ در واقع شما باید در دوران جمع‌بندی استراتژی خاصی داشته باشید؛ یعنی هم روش مطالعه و هم منابعتان را عوض کنید. در ادامه این مقاله به صفر تا صد جمع‌بندی کنکور تجربی در عرض یک ماه و معرفی بهترین کتاب‌های جمع‌بندی کنکور تجربی می‌پردازیم.

جمع‌بندی چه تاثیری در موفقیت داوطلبان کنکوری دارد؟

سال گذشته دانش‌آموزی داشتم که تا ماه آخر عالی پیشروی می‌کرد، در آزمون‌های مبحثی در طول سال جزو نفرات برتر شهرشان بود و ساعت مطالعه بالایی هم داشت. متاسفانه چند هفته آخر این داوطلب تحت تاثیر جو منفی اطرافش قرار گرفت و از درس خواندن نا امید شد. خلاصه ماجرا اینکه دوران جمع‌بندی را از دست داد و امسال مجدد پشت کنکوری است! وقتی از او پرسیدم کنکورت چطور بود؟ گفت سر جلسه کنکور انگار همه سوال‌ها آشنا بودند و فکر می‌کردم جواب‌ها را می‌دانم اما نمی‌توانستم چیزی حل کنم (عدم تسلط) و زمان هم کم آوردم (مدیریت ضعیف جلسه). ببینید دو اتفاقی که قرار است در دوران جمع‌بندی بیفتد و اهمیت این ایام را نشان می‌دهد دقیقا نقطه ضعف‌های این داوطلب هستند؛ یعنی رسیدن به تسلط و یادگیری مدیریت جلسه کنکور.

موفقیت در کنکور ؛ 12 راز رتبه برترها + تمام رشته‌ها

حتما بخوانید: موفقیت در کنکور ؛ 12 راز رتبه برترها + تمام رشته‌ها

ماه آخر از چه کتاب‌هایی استفاده کنیم؟

ماه آخر جزوات و کتاب‌های تستی که در طول سال استفاده می‌کردید را جمع کنید و در کمدتان بگذارید، ویدیوهای آموزشی مفصل و طولانی را هم! چون ما می‌خواهیم در عرض چند هفته کل مطالبی که در طول یک سال خوانده‌اید را جمع کنیم؛ پس قبول دارید که باید سرعت کار را بالا ببرید و طبیعتا به منابع متفاوتی هم نیاز دارید؟ بهترین منابع برای این دوران، کتاب‌های جمع‌بندی هستند.

ththr-min

درسنامه این کتاب‌ها مختصر و مفید و شامل همه نکات مهم و پرتکرار در کنکورهای گذشته است. در کتاب‌های جمع‌بندی خبری از تست‌های جزئی و خط به خط نیست و تست‌های این کتاب‌ها در قالب آزمون‌های شبیه سازی شده به کنکور هستند. حالا چطور از این کتاب‌ها استفاده کنیم و به عبارتی چطور مطالب را جمع‌بندی کنیم؟

برنامه جمع‌بندی برای ماه آخر

برای وقت باارزش باقی مانده باید یک برنامه‌ریزی عالی و هوشمندانه داشته باشید؛ روشی که در ادامه معرفی می‌کنیم بهترین روش برای جمع‌بندی مطالب است:

گام اول: در منزل آزمون دهید؛ اگر سطح شما متوسط یا ضعیف است در طول هفته دو آزمون و اگر قوی هستید سه آزمون برای حل کردن در نظر بگیرید. بهتر است از سوالات کنکورهای گذشته استفاده کنید و باید در شرایط کاملا مشابه کنکور سراسری آزمون دهید، در این آزمون‌ها تکنیک‌های آزمون دادن و مدیریت زمان را خوب تمرین کنید.

گام دوم: آزمون‌ها را به دقت تحلیل کنید و برای هر درس مشخص کنید که دقیقا کدام مطالب را فراموش کرده‌اید و تا آزمون بعدی برای مطالعه این مطالب برنامه‌ریزی کنید.

گام سوم: برای مرور هر درس به جای مطالعه درسنامه و حل تست آموزشی، از کتاب‌های جمع‌بندی تعدادی سوال انتخاب کرده و آنها را در زمان استاندارد حل کنید. در واقع هر روز از خودتان آزمون‌های تک درس بگیرید.

گام چهارم: هر روز یک روتین مشخص برای مطالعه متن کتاب درسی زیست، شیمی و زمین و نیز مرور فرمول‌های ریاضی و فیزیک داشته باشید. باید تا روز کنکور بارها و بارها متن کتاب درسی زیست را مطالعه کنید!

برنامه یک ماهه کنکور تجربی، تو یک ماه دکتر شو!

حتما بخوانید: برنامه یک ماهه کنکور تجربی، تو یک ماه دکتر شو!

بهترین کتاب‌های جمع بندی زیست شناسی کنکور

مهم‌ترین منبع برای جمع‌بندی درس زیست کتاب درسی است؛ اما لازم است در کنار کتاب درسی از کتاب‌های جمع‌بندی هم استفاده کنید. مزیت این کتاب‌ها جمع‌آوری همه نکات درس زیست شناسی در کنکورهای گذشته، ارائه تست‌های ترکیبی و نکات ترکیبی است.

کتاب‌های جمع بندی زیست شناسی کنکور مهروماه، کنکوریوم تجربی پرومکس، آزمون پلاس زیست شناسی جامع کنکور گاج، موج آزمون زیست نشر الگو و فصل آزمون زیست شناسی کنکور خیلی سبز از جمله این منابع هستند.

بهترین کتاب‌های جمع بندی شیمی کنکور

در طی چند سال اخیر شاهد سخت‌تر شدن و مفهومی‌تر شدن سوالات درس شیمی در کنکور سراسری بوده‌ایم. از آنجایی که مشکل اکثر داوطلبان در جلسه کنکور این است که با دیدن چند سوال سخت و عجیب در درس شیمی روحیه‌ خود را کامل از دست می‌دهند، بهترین راه برای مقابله با این وضعیت حل سوالات دشوار و مفهومی برای درس شیمی است.

کتاب‌های موج آزمون شیمی نشر الگو، کنکوریوم تجربی پرومکس و فصل آزمون شیمی کنکور خیلی سبز از جمله بهترین کتاب‌های جمع بندی درس شیمی کنکور تجربی هستند.

بهترین کتاب‌های جمع بندی ریاضی کنکور

برای جمع‌بندی درس‌های ریاضی و فیزیک باید ابتدا فرمول‌ها و خلاصه‌ نویسی‌ها را مرور کنید و بعد تا می‌توانید تست کار کنید. اگر در طول سال تحصیلی تنبلی کرده‌اید و خلاصه خوبی برای دروس ریاضی و فیزیک ندارید، بهترین گزینه برای شما درسنامه‌های مختصر اما کامل کتاب‌های جمع‌بندی هستند.

کتاب‌های موج آزمون ریاضی رشته تجربی جامع کنکور الگو، جمع بندی ریاضی رشته تجربی کنکور مهروماه و جمع بندی ریاضی تجربی خیلی سبز بهترین کتاب‌ها برای جمع بندی درس ریاضی کنکور تجربی هستند.

بهترین کتاب‌های جمع بندی فیزیک کنکور

برای جمع‌بندی درس فیزیک می‌توانید از کتاب‌های جمع بندی فیزیک جامع کنکور رشته تجربی خیلی سبز، کنکوریوم تجربی پرومکس، جمع بندی فیزیک کنکور رشته تجربی مهروماه و موج آزمون فیزیک کنکور رشته تجربی نشر الگو استفاده کنید.

بهترین کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی کنکور

کل مطالبی که باید برای زمین شناسی کنکور مطالعه کنید 7 فصل کتاب زمین شناسی یازدهم است؛ پس در دوران جمع‌بندی وقت کافی برای مطالعه این مطالب از کتاب درسی را دارید. برای جمع‌بندی و مرور برخی نکات حفظی درس زمین شناسی و نیز حل آزمون و سوال زمان‌دار برای این درس، کتاب‌های جمع بندی زمین شناسی انتشارات مهروماه و زمین شناسی کنکور لقمه مهروماه منابع بسیار خوبی هستند.

کتاب‌های جمع‌بندی کنکور تجربی را از کجا بخریم؟

ماه آخر دو چیز برای داوطلبان کنکوری اهمیت دارد اول اینکه منابع درست و به درد بخوری انتخاب کنند، دوم اینکه برای تهیه منابع زمان زیادی صرف نکنند چون در ماه آخر تک تک دقایق اهمیت زیادی دارند. به همین دلیل توصیه ما به داوطلبان کنکوری، خرید آنلاین کتاب‌های مورد نظرشان از وب سایت‌های معتبری همچون پایتخت کتاب است.

یکی از مزایای خرید از پایتخت کتاب امکان دانلود و مطالعه نمونه‌ای از هر کتاب است؛ چون اگر می‌خواهید بدانید که کدام منبع برای شما مناسب‌تر است و با آگاهی بیشتری دست به انتخاب بزنید، باید نمونه‌ای از آن کتاب را مطالعه کنید. همچنین خرید اینترنتی از پایتخت کتاب نهایتا چند دقیقه از زمان شما را می‌گیرد و کتاب‌های خریداری شده را می‌توانید در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید.

سخن آخر

حتما شنیده‌اید که داوطلبانی بوده‌اند که با مطالعه در ماه آخر معجزه کرده‌اند و نتیجه‌شان را دگرگون کرد‌ه‌اند. اما چطور چنین چیزی امکان دارد؟ بخش زیادی از موفقیت شما در کنکور سراسری در گرو مرور و جمع‌بندی صحیح مطالب در هفته‌های پایانی است. در این مقاله در مورد روش جمع‌بندی برای داوطلبان کنکور تجربی صحبت کردیم، گفتیم که لازم است در این ایام از کتاب‌های مخصوص جمع‌بندی استفاده کنید و نیز بهترین کتاب‌های جمع‌بندی کنکور تجربی را هم درس به درس معرفی کردیم. در انتها در مورد بهترین روش برای خرید این کتاب‌ها؛ یعنی خرید از وب سایت پایتخت کتاب و مزایای آن صحبت کردیم.

درباره نویسنده

سارا رسولی

نویسنده : سارا رسولی

دانشجوی پزشکی اراک، فارغ التحصیل پروتز دندان تبریز ، مشاور تخصصی کنکور تجربی و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

ااااا دیدی چی شد؟ هیچ کس نظر نذاشته :(
آخرین مقالات پایتخت کتاب