بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403، منابع رتبه برترها

14 فروردین 1403
سارا رسولی
زمان مطالعه : 9 دقیقه
بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403، منابع رتبه برترها

آشنایی با بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 چه اهمیتی دارد؟ اکثر داوطلبان با درس روانشناسی رابطه خوبی برقرار می‌کنند و معتقدند مطالب این درس راحت‌تر از سایر دروس تخصصی انسانی است. با این حال میانگین درصد داوطلبان برای درس روانشناسی کنکور آنقدرها هم بالا نیست!

اکثر داوطلبان فکر می‌کنند کتاب درسی برای پاسخگویی به سوالات روانشناسی کنکور کافی است؛ در نتیجه برای خرید کتاب کمک درسی روانشناسی کنکور اقدام نمی‌کنند. در این محتوا می‌خواهیم بدانیم بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 کدامند؟ این منابع چه تفاوتی با هم دارند؟ کتاب‌های تست روانشناسی کنکور 1403 را از کجا تهیه کنیم؟

درس روانشناسی را دست کم نگیر!

اگر شما هم بیشتر زمانتان را صرف مطالعه دروس دشواری مثل عربی یا ریاضی می‌کنید و مطالعه درس روانشناسی را به بهانه راحت بودن مدام پشت گوش می‌اندازید، سخت در اشتباهید!

از آنجایی که روانشناسی تک‌ کتاب است و حجم مطالب آن به نسبت سایر دروس بسیار کمتر است، می‌توانید روی آن سرمایه گذاری کنید و حتی خودتان را برای درصد 100 آماده کنید!

تخفیف یهویی

یک درصد در کارنامه کنکور می‌تواند نتیجه شما را دگرگون کند اما چطور می‌توانیم به چنین درصد رویایی برسیم؟ با انتخاب صحیح منابع روانشناسی کنکور.

موفقیت در کنکور انسانی ؛ راز موفقیت کنکور انسانی چیست؟

مقاله مرتبط: موفقیت در کنکور انسانی ؛ راز موفقیت کنکور انسانی چیست؟

بهترین منابع روانشناسی کنکور برای 100 زدن

اکثر داوطلبان رشته انسانی اصلا کتاب کمک درسی خاصی برای روانشناسی کنکور تهیه نمی‌کنند و فکر می‌کنند کتاب درسی به تنهایی کافی است. دوستان توجه کنید که مطالب این درس اگرچه جذاب و شیرین هستند اما ممکن است هنگام مطالعه کتاب درسی به مطالبی بربخورید که برایتان گنگ و نامفهوم باشند.

از طرفی برای پاسخگویی به سوالات روانشناسی در کنکور، باید از قبل برای این درس تست زده باشید، کافی است سوالات روانشناسی چند کنکور گذشته را بررسی کنید تا متوجه شوید این سوالات چقدر هوشمندانه طرح شده‌اند! مواد لازم برای 100 زدن درس روانشناسی:

کتاب درسی

حتی اگر بهترین منابع کمک آموزشی روانشناسی را هم داشته باشید باز هم مطالعه کتاب درسی برای موفقیت در کنکور ضروری است.

خوشبختانه درس روانشناسی تک کتاب است و تنها منبع آن کتاب روانشناسی پایه یازدهم است!

من کتاب درسی ندارم و هرچقدر می‌گردم هیچ کتاب فروشی در سطح شهر کتاب درسی روانشناسی را به فروش نمی‌رساند. اگر شما هم چنین مشکلی دارید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت پایتخت کتاب، جدیدترین کتاب‌های درسی رشته انسانی را تهیه کنید.

آیا برای کنکور فقط کتاب درسی کافی است؟

مقاله مرتبط: آیا برای کنکور فقط کتاب درسی کافی است؟

بهترین کتاب‌های کمک درسی روانشناسی کنکور

بهترین کتاب‌های کمک درسی روانشناسی کنکور
داشتن بهترین منابع روانشناسی کنکور برای موفقیت لازم است.

زمانی که پدر مادرهایمان در کنکور شرکت می‌کردند مطالعه کتاب‌های درسی به تنهایی کافی بود چون اکثر سوالات کنکور دقیقا از خط به خط کتاب‌های درسی بودند! اما در حال حاضر سوالات کنکور به حدی مفهومی و خلاقانه شده‌اند که برای پاسخگویی به آن‌ها باید شما هم دروس را مفهومی یاد بگیرید.

توصیه می‌کنیم برای خرید منابع روانشناسی کنکور 1403 زمان کافی بگذارید و کتاب مناسب خودتان را تهیه کنید. در ادامه ویژگی‌های بهترین کتاب‌های روانشناسی کنکور را بررسی می‌کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

بهترین منابع مطالعه علوم و فنون ادبی کنکور انسانی 1403

مقاله مرتبط: بهترین منابع مطالعه علوم و فنون ادبی کنکور انسانی 1403

برترین منابع درسنامه محور روانشناسی کنکور انسانی

من در فهم برخی قسمت‌های کتاب روانشناسی مشکل دارم، با اینکه مطالب یک درس را حفظ هم می‌کنم اما نمی‌توانم تست‌های کنکور آن را حل کنم، مشکل من کجاست؟ مشکل این داوطلب فهم ناقص مطالب کتاب درسی است و برای حل این مشکل لازم است از کتاب‌های درسنامه محور روانشناسی کنکور انسانی استفاده کند.

پس از خواندن هر درس از کتاب روانشناسی، کافی است درسنامه یکی از کتاب‌های زیر را بخوانید و بعد پر قدرت به جنگ سوالات این درس بروید:

بهترین بانک تست‌های روانشناسی کنکور انسانی

من به توصیه شما عمل کردم و با مطالعه منابع درسنامه محور روانشناسی روی مطالب کتاب درسی حسابی مسلط شدم، حالا می‌خواهم بیشتر و حرفه‌ای‌تر تست بزنم، کدام منابع را پیشنهاد می‌کنید؟ به کنکوری‌های عزیز و داوطلبانی که به دنبال بانک تست روانشناسی کنکور انسانی 1403 هستند، کتاب‌های زیر را توصیه می‌کنیم:

کتاب‌های تست محور در کنار سوالات متنوع و استاندارد، درسنامه‌های جمع‌وجور و کاربردی هم دارند.

نکات مهم تست زنی ✍(تقویت مهارت تست زنی)

مقاله مرتبط: نکات مهم تست زنی ✍(تقویت مهارت تست زنی)

بهترین منابع جمع بندی روانشناسی کنکور

حدس می‌زنم شما عزیزان در طول سال تحصیلی بیشتر زمانتان را صرف مطالعه و تست‌زنی دروس چالشی همچون عربی کرده‌اید و شاید کمی از درس شیرین روانشناسی غافل شده‌اید؛ اما جای نگرانی نیست چون با مرور و جمع بندی نکات مهم این درس در چند هفته پایانی، می‌توانید درس روانشناسی را نجات بدهید و در این درس یک جهش بزرگ داشته باشید. در ادامه بهترین منابع جمع بندی روانشناسی کنکور را معرفی می‌کنیم:

روش جمع بندی کنکور؛ از کی و چطور جمع بندی کنیم؟

مقاله مرتبط: روش جمع بندی کنکور؛ از کی و چطور جمع بندی کنیم؟

بهترین منابع روانشناسی کنکور چه ویژگی‌هایی دارند؟

برای انتخاب بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 و در کل بهترین کتاب‌های کمک آموزشی باید به چند نکته توجه کنید تا بتوانید از بین منابع متنوعی که در بازار موجودند، منبعی را خریداری کنید که کاملا مناسب نیازهای شما باشد. برای انتخاب بهترین منابع روانشناسی کنکور به این سوالات پاسخ دهید:

 • در چه سطح علمی قرار دارید؟
 • آیا درک مطالب کتاب درسی برایتان دشوار است؟
 • آیا نیاز به حل تست بیشتر دارید؟
 • تا کنکور چقدر زمان دارید؟
بهترین منابع ریاضی و آمار کنکور انسانی 1403

مقاله مرتبط: بهترین منابع ریاضی و آمار کنکور انسانی 1403

بالاخره کدام کتاب روانشناسی کنکور برای من بهتر است؟

اکثر داوطلبان وقتی به این قسمت محتوا می‌رسند می‌پرسند که از بین منابعی که معرفی کردید، بالاخره کدام کتاب را انتخاب کنیم؟ کدام کتاب روانشناسی کنکور 1403 برای ما مناسب‌تر است؟ برای اینکه کارتان را راحت کنیم و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید، جدول زیر را طراحی کرده‌ایم:

اگه فهم کتاب درسی برات سختهاگه می‌خوای بیشتر تست بزنیاگه وقت نداری و دنبال یه کتاب جمع‌وجوری اگر خیلی خفنی و میخوای سنگین کار کنی
ماجراهای من و درسام روانشناسی یازدهم خیلی سبز  روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز  روانشناسی کنکور لقمه مهروماهنردبام روانشناسی کنکور خیلی سبز
روانشناسی یازدهم مشاوران آموزش  روان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش  جیبی نکته باز روانشناسی کنکور خیلی سبزفصل آزمون روانشناسی کنکور خیلی سبز
 روانشناسی جامع کنکور مهروماه   آی کیو روانشناسی کنکور گاج
 روانشناسی کنکور آبی قلم چی   موج آزمون روانشناسی کنکور الگو

در اکثر کتاب فروشی‌ها بیشتر قفسه‌ها به کتاب‌های کنکوری رشته تجربی و ریاضی اختصاص دارد و داوطلبان رشته انسانی مجبورند برای پیدا کردن منابع مورد نیازشان چند روزی در کتاب فروشی‌ها جستجو کنند.

اگر می‌خواهید کتاب‌های روانشناسی کنکور انسانی که در این مقاله معرفی کردیم را با تخفیف ویژه و به صورت آنلاین خریداری کنید و سفارشتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید، از وب سایت فروشگاه پایتخت کتاب دیدن کنید. انواع کتاب‌های کمک درسی کنکور انسانی را می‌توانید از پایتخت کتاب مرجع خرید کتاب‌های کنکور انسانی بیابید. پایتخت کتاب مرجع خرید کتاب‌های روانشناسی کنکور است.

پیشنهاد ویژه پایتخت کتاب برای درس روانشناسی کنکور

بعد از بررسی نظرات داوطلبان در مورد بهترین منابع روانشناسی کنکور انسانی 1403، به این نتیجه رسیدیم که اکثر داوطلبان از کتاب‌های زیر بیشترین رضایت را داشتند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم منابع زیر را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهیم:

1- روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز

روانشناسی یازدهم تست خیلی سبز

درسنامه‌های این کتاب در عین خلاصه بودن همه نکات مهم را پوشش می‌دهند؛ اما شاید این درسنامه‌ها برای داوطلبان ضعیف کمی خلاصه باشند. ویژگی مثبت دیگر این منبع، استفاده از انواع تیپ‌های سوالات در قالب جدول، نمودار و… است. اکثر سوالات تالیفی استاندارد هستند و تعدادی سوال خلاقانه هم بین تست‌ها به چشم می‌خورد؛ در کل تهیه این کتاب را به داوطلبان متوسط توصیه می‌کنیم.

دانلود بخشی از کتاب
99

2- روانشناسی جامع کنکور مشاوران آموزش

روان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش

درسنامه‌های این کتاب با زبانی ساده و روان نوشته شده‌اند و در این درسنامه‌ها هیچ نکته‌ای از کتاب درسی از قلم نیوفتاده؛ پس این کتاب بهترین منبع برای داوطلبان ضعیف است. سوالات این کتاب به دقت طبقه‌بندی شده‌اند و تست‌های تالیفی درصد شباهت بالایی به سوالات کنکور سراسری دارند.

دانلود بخشی از کتاب
99

3- روانشناسی جامع کنکور مهروماه

روان شناسی جامع کنکور مهروماه

در این کتاب از جداول و نمودارها برای تقویت حافظه تصویری داوطلبان استفاده شده است. تعداد تست‌های این منبع از کتاب روانشناسی مشاوران آموزش کمتر و از کتاب روانشناسی تست خیلی سبز بیشتر است. از آنجایی که درسنامه‌های این کتاب مختصر هستند، می‌توانید برای مرور و جمع بندی از آن‌ها استفاده کنید.

دانلود بخشی از کتاب
99

سخن آخر

از آنجایی که سوالات روانشناسی کنکور فقط از یک کتاب (پایه یازدهم) طرح می‌شوند، می‌توانید روی این درس سرمایه گذاری ویژه‌ای کنید. کسب درصد بالا و پاسخگویی به سوالات خلاقانه این درس، بدون مطالعه کتاب‌های کمک درسی روانشناسی امکان‌پذیر نیست.

در این محتوا در مورد معیارهای مهم برای انتخاب بهترین منابع روانشناسی کنکور 1403 صحبت کردیم و بهترین کتاب‌های روانشناسی کنکور را متناسب با سطح داوطلبان و محتوای هر منبع معرفی کردیم. در انتها از داوطلبانی که از این منابع استفاده کرده‌اند دعوت می‌کنیم در کامنت این محتوا تجربیات خود را با سایر داوطلبان به اشتراک بگذارند. در صورتی که علاقه مندید مقاله “بهترین منابع کنکور انسانی” را نیز بخوانید.

درباره نویسنده

سارا رسولی

نویسنده : سارا رسولی

دانشجوی پزشکی اراک، فارغ التحصیل پروتز دندان تبریز ، مشاور تخصصی کنکور تجربی و عضو تیم تولید محتوای بانک کتاب پایتخت

نظرات کاربران ثبت دیدگاه
نظر خود را ثبت کنید
نظرات ثبت شده
 1. غزل آذر 23, 1402

  من که یکم میشه گفت قویم تو روان و کتاب خیلی سبزم تموم کردم برم مهر و ماه بگیرم؟ چون درصدم مونده رو یه عدد بیشتر نمیشه

  • پایتخت کتاب آذر 25, 1402

   سلام پایتختی عزیز💙بله میتونید از کتاب های مشاوران و یا مهروماه هم استفاده کنید چون تست های خیلی چالشی و پرمحتوایی داره که به شما خیلی کمک میکنه

آخرین مقالات پایتخت کتاب