بهترین منابع کنکور انسانی

13 خرداد 1402
پایتخت کتاب
زمان مطالعه : 40 دقیقه
بهترین منابع کنکور انسانی

داوطلبان کنکور انسانی، مظلوم‌ترین داوطلبان کنکور سراسری هستند زیرا در اکثر مقاله‌ها و وب سایت‌های کنکوری، دائم در مورد روش مطالعه و کتاب‌های رشته‌های تجربی و ریاضی صحبت می‌شود و هیچ صحبتی راجع به بهترین منابع رشته انسانی زده نمی‌شود. این در حالی است که برخی از درس‌های مربوط به رشته انسانی سنگین و سخت هستند و ممکن است داوطلبان این رشته سوال‌های زیادی در مورد نحوه مطالعه این درس‌ها یا بهترین منابع مربوط به آن‌ها، داشته باشند.

اگر داوطلب رشته انسانی هستید و این مقاله را مطالعه می‌کنید، خبر خوبی برای شما دارم! در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین منابع برای موفقیت در کنکور رشته انسانی بپردازیم. حتما می‌دانید انتخاب یک منبع درست چقدر اهمیت دارد؛ در صورتی که تلاش زیادی برای موفق شدن در کنکور سراسری بکنید اما از منابع مناسب و درستی استفاده نکنید، احتمال اینکه به هدفتان برسید بسیار کاهش می‌یابد.

بررسی درس‌های کنکور رشته انسانی

قبل از هر چیزی قصد دارم کمی در مورد درس‌های مربوط به رشته انسانی و اهمیت هر کدام از آن‌ها در کنکور سراسری صحبت کنم. برخلاف یک باور قدیمی که در بین بسیاری از دانش‌آموزان وجود دارد، درس‌های رشته انسانی اکثرا مفهومی و تحلیلی هستند و درصد کمی از مطالب صرفا حفظ کردنی‌اند؛ پس با این دیدگاه به سراغ بررسی درس‌های این رشته می‌رویم.

درس‌های مهم برای پایه دهم

دروس عمومی پایه دهم رشته انسانی شامل فارسی، نگارش، دین و زندگی، آمادگی دفاعی، زبان انگلیسی، هنر، کارگاه کارآفرینی و تولید و تفکر و سواد رسانه‌ای است که از بین این درس‌ها، فارسی، زبان انگلیسی و دینی اهمیت زیادی دارند و معمولا دانش‌آموزان در یادگیری این درس‌ها مشکل دارند.

خیلی سبز

دروس اختصاصی این رشته اکثرا به صورت مفهومی و تحلیلی هستند و شامل درس‌های ریاضی و آمار، عربی زبان قرآن، علوم و فنون ادبی، جغرافیای ایران، اقتصاد، تاریخ ایران و جهان باستان، منطق و جامعه شناسی است. به عنوان یک داوطلب رشته انسانی باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری درس‌های عربی، اقتصاد، منطق، جامعه شناسی، جغرافیا و تاریخ بگذارید؛ زیرا این درس‌ها ضریب بالایی در کنکور سراسری داشته و برای داوطلبان رشته انسانی بسیار سرنوشت ساز هستند.

درس‌های مهم برای پایه یازدهم

اکثر درس‌های پایه یازدهم در ادامه مطالب پایه دهم بیان می‌شوند؛ برای مثال درس‌های فارسی، نگارش، دین و زندگی، زبان انگلیسی و هنر بین پایه‌های دهم و یازدهم مشترک هستند و در پایه یازدهم فقط دو درس انسان و محیط زیست و مدیریت خانواده و سبک زندگی به درس‌های عمومی اضافه می‌شوند. در مورد درس‌های اختصاصی هم ریاضی و آمار، عربی، علوم و فنون ادبی، جغرافیا، تاریخ و جامعه شناسی بین دو پایه دهم و یازدهم مشترک‌اند و در پایه یازدهم دو کتاب فلسفه و روانشناسی جدید هستند. از بین درس‌های پایه یازدهم، درس‌های فارسی ، دین و زندگی، زبان انگلیسی، عربی، علوم و فنون ادبی، جغرافیا، فلسفه، روانشناسی، تاریخ و جامعه‌شناسی بسیار مهم هستند و از جمله درس‌های رتبه ساز رشته انسانی محسوب می‌شوند.

درس‌های مهم برای پایه دوازدهم

سال آخر مقطع متوسطه مهمترین و پراسترس‌ترین سال برای دانش‌آموزان است؛ قطعا مهم‌ترین دلیل آن هم برگزاری کنکور سراسری در این سال است. انجام دو کار باعث می‌شود این سال سرنوشت ساز به خیر و خوبی سپری شود؛ اول اینکه به منظور آماده شدن برای شرکت در کنکور سراسری بهترین و مناسب‌ترین منابع را انتخاب کنید، دوم اینکه روی مطالب مربوط به دو پایه قبل تسلط کافی داشته باشید؛ زیرا اکثر مطالب هر سه پایه به صورت بهم پیوسته هستند.

درس‌های عمومی پایه دوازدهم رشته انسانی شامل  فارسی‌، دین و زندگی، زبان انگلیسی، نگارش، تحلیل فرهنگی، سلامت و بهداشت و مدیریت خانواده و سبک زندگی می‌شود و درس‌های اختصاصی این پایه کتاب‌های عربی، علوم و فنون ادبی، جغرافیا، فلسفه، ریاضی و آمار، تاریخ و جامعه شناسی هستند. توجه کنید که اکثر درس‌های پایه دوازدهم رشته انسانی مهم هستند و برای موفقیت در کنکور سراسری، باید روی تمام این درس‌ها به تسلط برسید.

بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور

حتما بخوانید: بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور

به پیوستگی مطالب در کنکور رشته انسانی توجه کنید

یکی از توصیه‌های ما به دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم این است که از همین الان اشکالات درسی خود را برطرف کنند و برای یادگیری بیشتر مطالب تست بزنند؛ زیرا بزرگترین اشتباه این است که همه این کارها را به سال آخر، یعنی سال دوازدهم موکول کنید.

همان طور که در این مقاله مطالعه کردید، اکثر درس‌های عمومی و اختصاصی، در هر سه پایه تکرار می‌شوند و فقط چند درس محدود مانند منطق و روانشناسی در هر سه پایه تکرار نمی‌شوند.

توصیه مهم بعدی این است که به پیوستگی مطالب در کنکور رشته انسانی توجه کنید؛ برای مثال فرض کنید دانش‌آموزی در پایه دوازدهم متوجه می‌شود در درس عربی ضعف دارد. اگر او برای حل مشکل خود صرفا روی مطالعه و یادگیری مطالب کتاب عربی پایه دوازدهم تمرکز کند، باید زمان و انرژی زیادی صرف کند و در انتها هم یادگیری او ناقص خواهد بود.

 دلیل این اتفاق همان بحث پیوستگی مطالب است؛ این داوطلب باید روی درس عربی هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به تسلط برسد. به همین دلیل یکی از ویژگی‌های منابع کمک آموزشی رشته انسانی، رعایت اصل پیوستگی مطالب است به این صورت که بهتر است برای مثال در یک کتاب و مجموعه به بررسی کتاب‌های عربی هر سه پایه بپردازیم.

بهترین منابع رشته انسانی برای دروس عمومی

دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی، مانند هر رشته دیگری شامل درس‌های فارسی، عربی، دین و زندگی و زبان انگلیسی است. در ادامه برخی از بهترین منابع درس‌های عمومی رشته انسانی را معرفی می‌کنیم:

منابع درس فارسی عمومی

درس فارسی شامل مباحث مختلفی مانند تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، املا و واژگان، دستور زبان و قرابت است. برای مطالعه مباحث گفته شده، هم می‌توانید از کتاب‌های موضوعی استفاده کنید و هم کتاب‌های جامع، همچنین اگر دانش‌آموز پایه دهم یا یازدهم هستید، کتاب‌های کمک آموزشی فارسی تک پایه هم گزینه بسیار خوبی برای شما است.

مجموعه کتاب سیمی هایلایت، انتشارات مشاوران آموزش

یک کتاب کوچک و جمع و جور جیبی که به صورت منظم و منسجم مطالب مربوط به یک مبحث را جمع‌آوری کرده باشد، یکی از ابزارهای مفید برای داوطلبان کنکور سراسری است. همچنین از جمله تکنیک‌های مفید و کاربردی که اکثر مشاورها و دبیران به داوطلبان کنکور توصیه می‌کنند، برجسته کردن و هایلایت کردن مطالب مهم و کلیدی است.

حال تصور کنید کتابی با تمام این ویژگی‌ها موجود است، دیگر چه می‌خواهید! سری کتاب‌ هایلایت انتشارات مشاوران آموزش، کار را برای دانش‌آموزان رشته انسانی راحت‌تر کرده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توانیم به هایلایت املا و واژگان کنکور مشاوران آموزش، هایلایت تاریخ ادبیات و سبک شناسی کنکور مشاوران آموزش و هایلایت آرایه های ادبی رشته انسانی مشاوران آموزش اشاره کنیم.

قسمت‌های مختلف کتاب‌های هایلایت شامل درسنامه‌های جامع و کاربردی با تاکید روی نکات کلیدی، ترفندها و تکنیک‌های تستی، مثال‌های چالش برانگیز و تمرینات تستی برای آشنایی بیشتر با مطالب و پاسخنامه‌های تشریحی و کلیدی است.

تستیک ادبیات فارسی انتشارات مشاوران آموزش

تستیک ادبیات فارسی یازدهم مشاوران آموزش

از جمله بهترین کتاب‌ها برای یادگیری درس فارسی و حل تست فراوان از مطالب آموخته شده، کتاب‌های تستیک انتشارات مشاوران آموزش است. این کتاب‌ها مطالب مربوط به ادبیات فارسی هر پایه را به صورت جداگانه بررسی می‌کنند. این کتاب به سه قسمت اصلی تقسیم می‌شود؛ درسنامه جامع و کاربردی که در آن از زیاده گویی و حاشیه پردازی خبری نیست، تست‌های متنوع و فراوان و آزمون‌های تستی و تشریحی استاندارد و در نهایت پاسخنامه تشریحی دقیق و کامل. نکته مهمی که در تالیف این کتاب رعایت شده است این است که مطالب و سبک نوشتن آن‌ها کاملا منطبق با کتاب درسی است

برای مثال درسنامه‌ها مطابق کتاب درسی در سه قلمرو نوشته شده‌اند و هر متن از سه زاویه فکری، زبانی و ادبی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ چینش تست‌ها هم دقیقا از این قاعده پیروی می‌کند.

اگرچه این کتاب به کسانی که به دنبال حل تست بیشتر هستند توصیه می‌شود؛ اما سوالات آن صرفا به صورت تستی نیستند و قسمتی از این کتاب به آزمون‌های تشریحی (دو آزمون در پایان میان ترم اول، دو آزمون در پایان ترم اول، دو آزمون در پایان میان ترم دوم و چهار آزمون در پایان سال) اختصاص دارد.

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور

حتما بخوانید: نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور

کتاب‌ های فارسی موضوعی انتشارات مشاوران آموزش

از جمله کتاب‌های موضوعی برای درس فارسی که در آنها خط به خط کتاب درسی بررسی شده است، می‌توان به کتاب‌های قرابت معنایی، واژگان و املا و دستور زبان فارسی و آرایه ادبی موضوعی مشاوران آموزش اشاره کرد. دراین کتاب تک جلدی و جمع و جور، مباحث مربوط به هر سه پایه گنجانده شده است.

آرایه‌های ادبی کنکور الگو

آرایه های ادبی کنکور الگو

کتاب آرایه‌های ادبی نشر الگو، برای تمام دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی و هنر قابل استفاده می‌باشد.

ویژگی‌های این کتاب:

 • تدریس کامل تک تک آرایه‌ها با مثال‌های متعدد
 • تکنیک‌های ابداعی مولف از قبیل خوب – بد – زشت و موک
 • تست‌های کلی و ترکیبی تیپ بندی شده با متدهای ورود به تست
 • ضمیمه قالب‌های شعری و آرایه‌های اختصاصی رشته انسانی
 • پاسخنامه کاملا تشریحی

لغت و املا و تاریخ ادبیات کنکور هفت خان خیلی سبز

لغت و املا و تاریخ ادبیات کنکور هفت خان خیلی سبز

کتاب لغت، املا و تاریخ ادبیات انتشارات خیلی سبز به تالیف امیر افضلی، مریم ایران دوست، عباس براری جیرندهی از سری کتاب‌های مجموعه هفت خان خیلی سبز منبع بسیار مهمی برای آموزش و تست‌های لغت، املا و تاریخ ادبیات برای داوطلبان کنکور سراسری کلیه رشته‌های ریاضی، رشته تجربی و رشته انسانی می‌باشد.


دستور زبان فارسی موضوعی مشاوران آموزش

دستور زبان فارسی موضوعی مشاوران آموزش

در کتاب دستور زبان فارسی موضوعی مشاوران آموزش، به دستور زبان فارسی هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم پرداخته شده است. این کتاب‌ها شامل درسنامه کامل و کاربردی، تست‌های کنکور (داخل و خارج) سال‌های اخیر، تست‌های تالیفی نسبتا ساده پس از هر درسنامه و پاسخنامه است. پاسخنامه این دسته از کتاب‌ها بسیار دقیق است و در آنها به جزئیات سوالات پرداخته شده است.

قرابت معنایی موضوعی مشاوران آموزش

قرابت معنایی موضوعی مشاوران آموزش

در پاسخنامه کتاب قرابت معنایی موضوعی مشاوران آموزش، علاوه بر بررسی گزینه صحیح، سایر گزینه‌ها هم مورد بررسی قرار گرفته و علت رد کردن آن‌ها مشخص می‌شود.

شاید بتوان گفت تنها مشکل این کتاب‌ها این است که تست‌های سطح بندی نشده‌اند و سوالات مهم علامت‌دار و مشخص نیستند.

کتاب تناسب مفهومی و قرابت معنایی دریافت

تناسب مفهومی و قرابت معنایی جامع کنکور دریافت

کتاب تناسب مفهومی و قرابت معنایی انتشارات دریافت تالیف هامون سبطی از سری کتاب‌های مبحثی در درس ادبیات فارسی شامل فارسی دهم یازدهم و دوازدهم می‌باشد. این کتاب به خوبی و با مهارت فوق العاده، آموزش و تمرین مبحث قرابت معنایی را پیش می‌برد. دکتر هامون سبطی با سابقه چندین ساله در تدریس و تالیف درس ادبیات فارسی کنکور، کتابی غنی از نظر تست در سطح تست‌های استاندارد کنکور را تهیه و تالیف نموده است. کتاب قرابت معنایی هامون سبطی برای تمامی رشته ها قابل استفاده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

تیزشیم ادبیات فارسی کنکور مشاوران آموزش

هدف کتاب‌ تیزشیم انتشارات مشاوران آموزش، تسلط به نکات آموزشی و یادگیری روش‌های تست‌زنی است؛ به عبارت دیگر این دسته از کتاب‌ها تست محور هستند و به همین دلیل درسنامه کامل و جامعی ندارند. پس اگر روی مطالب کتاب‌های درسی خود به تسلط خوبی رسیده‌اید و می‌خواهید آموخته‌هایتان را محک بزنید، این کتاب برای شما مناسب است. از جمله ویژگی‌های مجموعه کتاب‌های تیزشیم انتشارات مشاوران آموزش، می‌توان به درسنامه چکیده که مطالب را به طور خلاصه بیان کرده است، تست‌های سطح بالا و دشوار (تحت عنوان‌های فصل آزمون‌ها، کتاب آزمون و کنکور آزمون) اشاره کرد.

تیزشیم ادبیات فارسی کنکور مشاوران آموزش

کتاب ادبیات فارسی تیزشیم تمام مباحث مربوط به درس ادبیات از جمله واژگان و املا، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات، دستور زبان فارسی و قرابت معنایی را پوشش می‌دهد.

ادبیات فارسی جامع کنکور مشاوران آموزش

ادبیات فارسی جامع کنکور مشاوران آموزش

دانش‌آموزان پایه یازدهمی که قصد دارند در تعطیلات تابستان درس ادبیات فارسی پایه‌های دهم و یازدهم و دوازدهم را مرور کنند، می‌توانند از کتاب ادبیات فارسی جامع انتشارات مشاوران آموزش استفاده کنند. این کتاب درسنامه کامل و کاربردی دارد که تمامی مطالب را در سه قلمرو ادبی، زبانی و فکری مورد بررسی قرار داده است. این کتاب علاوه بر اینکه تمامی مطالب کتاب‌های درسی را پوشش می‌دهد، شامل مطالبی فراتر از متن کتاب هم هست؛ این مطالب تحت عنوان‌هایی مانند از دید کنکور، از کارگاه و از واژه‌نامه مشخص شده‌اند.

در این کتاب به تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر و تست‌های تالیفی مشابه کنکور سراسری پرداخته شده است، به علاوه تمامی سوالات در سه سطح آسان، متوسط و دشوار سطح بندی شده‌اند. پاسخنامه این سوالات کاملا تشریحی است و در ضمن بررسی پاسخ هر سوال، نکات مفیدی در مورد آن مبحث بیان می‌شود.

منابع درس عربی عمومی

 عربی یکی از درس‌های مهم و اصلی رشته انسانی است ولی همان‌طور که می‌دانید در دفترچه عمومی رشته‌های دیگر هم درس عربی یکی از درس‌های مهم است. در کتاب‌های عربی پایه‌های دهم تا دوازدهم رشته انسانی، قسمت‌های مشترکی با رشته‌های تجربی و ریاضی وجود دارد که به عنوان عربی عمومی رشته انسانی هستند. پس لازم است به عنوان دانش‌آموز رشته انسانی، توجه ویژه‌ای به این درس بکنید و در انتخاب منابع کمک آموزشی درس عربی، دقت زیادی داشته باشید.

کتاب ترجمه تعریب و مفهوم موضوعی مشاوران آموزش

ترجمه تعریب و مفهوم موضوعی مشاوران آموزش

این کتاب مطالب مربوط به ترجمه و تعریب پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش داده و علاوه بر دانش‌آموزان انسانی، برای دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی هم کاربرد دارد. در یک بخش از این کتاب به مبحث ترجمه و تعریب که یکی از مباحث پرسوال درس عربی است، پرداخته شده است. در ابتدا نکات مربوط به تست‌های ترجمه و تعریب کنکور سراسری بیان می‌شود، سپس روش‌های حل سوالات و استراتژی های مربوط به حل آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانلود بخشی از کتاب
99

دانش‌آموزان برای آشنایی بیشتر با نمونه سوال‌های تستی می‌توانند به قسمت آزمونک مراجعه کنند، به علاوه در پایان هر فصل آزمون‌های استاندارد بیشتری وجود دارد. در قسمت مفهوم این کتاب، مهم‌ترین مفاهیم موجود در کتاب درسی و مفاهیم خارج از کتاب گردآوری شده است و آزمون‌های مربوط به آنها طراحی شده است. بخش‌های دیگر این کتاب شامل 15 آزمون 15 سوالی از کلیه مباحث، پاسخنامه کاملا تشریحی و جامع و یک ضمیمه از شیوه ساخت فعل‌ها در زبان فارسی است.

فن الترجمه عربی کنکور الگو

فن الترجمه عربی کنکور الگو

کتاب فن الترجمه عربی کنکور نشرالگو دارای62 آزمون پیشرفته از مبحث ترجمه به سبک کنکور سراسری می‌باشد و دارای ویژگی‌های زیر است :

 • فرمول‌ها، قواعد و اصول ترجمه (30 فرمول)
 • لغت‌نامه ابتکاری و سطر به سطر از کتاب‌های درسی
 • کلمات متضاد و مترادف
 • تمام مفاهیم و قرابت‌های معنایی و جمع‌های مکسر کتاب‌های درسی
 • آزمون‌های ویژه از آیه‌ها و لغات و مفاهیم کتاب‌های درسی همراه با پاسخنامه تشریحی
دانلود بخشی از کتاب
99

جی‌بی ترجمه و مفهوم عربی کنکور خیلی سبز

جیبی ترجمه و مفهوم عربی کنکور خیلی سبز

کتاب ترجمه و مفهوم عربی کنکور که جزو کتب کنکوری مجموعه کتاب‌های جی بی انتشارات خیلی سبز می‌باشد؛ توسط گروه مولفان این انتشارات نوشته شده است. مهم ترین ویژگی کتاب های جی بی خیلی سبز، کوچک بودن و حمل آسان آن است. ضمنا این کتاب ها، سیمی هستند که ورق زدن بین صفحات را برای دانش آموزان راحت می کند.

این کتاب شامل مهارت‌های ترجمه، مفهوم و ضمائم می‌باشد.

تستیک عربی دهم رشته انسانی مشاوران آموزش

تستیک عربی دهم رشته انسانی مشاوران آموزش

این کتاب بیشتر مناسب کسانی است که می‌خواهند عربی را از صفر و به صورت پایه‌ای شروع کنند و بیشتر به درد دانش‌آموزان پایه دهم می‌خورد؛ البته داوطلبان کنکور هم می‌توانند از این منبع استفاده کنند اما ممکن است زمان لازم برای خواندن پایه به پایه کتاب‌ها نداشته باشند.

تستیک عربی یازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

تستیک عربی یازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

این کتاب شامل سه قسمت اصلی درسنامه، تست و تمرین و پاسخنامه کاملا تشریحی است. نکته مثبت و متفاوت درسنامه این کتاب، شروع هر درسنامه با یک خاطره یا داستان بسیار کوتاه است که به عنوان یک پیش‌زمینه برای شروع مطالب است. توصیه ما به دانش‌آموزان این است که قبل از اینکه به سراغ این کتاب بروند، روی مطالب کتاب درسی و جزوه معلم خود به تسلط برسند. بعد از اشراف روی مطالب کتاب درسی و درسنامه این کتاب، باید به تست‌های آن رجوع کنید.

تست‌های این کتاب به دقت سطح بندی شده‌اند و در سه بخش عامه‌پسند یا سوالات ساده، طبقه متوسط و باشگاه مبارزه یا تست‌های سخت، ارائه می‌شوند. مولف سعی کرده است اغلب سوالات این کتاب را در قالب تست‌های کنکور سراسری طراحی کند و از چهارچوب مطالب کتاب درسی فراتر نرود؛ با این حال ممکن است با سوالاتی مواجه شوید که سطح بالاتری از کنکور سراسری دارند و ایده طراحی آن‌ها کاملا نو است. در پایان تست‌های هر قسمت دو متن عربی آورده شده است که اکثرا جزو متن‌های کنکورهای سال‌های گذشته است.

تیزشیم عربی رشته انسانی کنکور مشاوران آموزش

تیزشیم عربی رشته انسانی کنکور مشاوران آموزش

سطح این کتاب هم نسبتا بالا است و لازم است به موازات آن، کتاب درسی هم مطالعه شود. درسنامه این کتاب مختصر اما کامل بوده و به صورت نکته محور است و از دو بخش قواعد و ترجمه تشکیل شده است، درسنامه به قلمی ساده نوشته شده و در آن از حاشیه پردازی اجتناب شده است. در انتهای هر درس، دو آزمون ۱۵ سوالی طراحی شده است که سوالات آن منطبق کنکور سراسری و به همان سبک است. پاسخنامه این کتاب به حدی تشریحی و کامل است که تمام نقص‌های درسنامه را برطرف کرده و تک به تک سوالات را مورد بررسی قرار داده و نکات را بیان کرده است.

کتاب تیزشیم عربی بهتر است به عنوان منبع اول و برای دانش‌آموزان ضعیف استفاده نشود، ممکن است دانش‌آموزان ضعیف یا کسانی که مطالعه درس عربی را به تازگی شروع کرده‌اند، در مواجه با این کتاب ناامید شوند.

کتاب عربی جامع کنکور مشاوران آموزش

عربی جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

این کتاب هم مانند اکثر کتاب‌ها، شامل سه قسمت درسنامه، پرسش‌های چهارگزینه‌ای و پاسخنامه تشریحی است. در ابتدای درسنامه این کتاب، هفت جدول شامل کلمات جدید، مصدرها، افعال و مترادف‌های جدید است. از آنجایی که قواعد درس عربی مفهومی هستند، لازم است با ذکر مثال توضیح داده شوند که این موضوع در این کتاب به خوبی رعایت شده است. برای تسلط روی قسمت ترجمه، لازم است ابتدا نکات مربوط به آن را به خوبی یاد بگیرید و پس از آن به تعداد کافی تست و نمونه سوال حل کنید.

مطالعه این کتاب چنین امکانی را برای شما فراهم می‌کند. مولفان این کتاب معتقد هستند که عربی بدون پاسخنامه تشریحی معنایی ندارد. در پاسخنامه تشریحی کتاب عربی جامع کنکور مشاوران آموزش، تک تک گزینه‌های غلط با دلیل رد شده‌اند و نکات مربوط به هر سوال بیان شده است.

کتاب جامع عربی انسانی انتشارات مهروماه

عربی جامع کنکور رشته انسانی مهروماه

کتاب جامع عربی انسانی انتشارات مهروماه شامل:قواعد، نکات ترجمه، جمع آوری لغات و عبارات مهم، متضادها و مترادف‌ها وجمع مکسرها به صورت درس به درس می‌باشد.

ویژگی بارز این کتاب:

 • پاسخنامه کاملا تشریحی به همراه ارائه نکات مهم و روش‌های تستی
 • حاوی تست‌های استاندارد و متنوع با تقسیم بندی ترجمه، تعریب، واژگان، مفهوم، مکالمه و قواعد هر درس
 • تیپ بندی سوالات قوائد و چینش سوالات از ساده به دشوار
دانلود بخشی از کتاب
99

منابع درس دین و زندگی

 یکی از درس‌های نسبتا ساده و قابل فهم در کنکور سراسری رشته انسانی، درس دین و زندگی است؛ اما حواستان به این نکته باشد که طی سال‌های اخیر سوال‌های این درس هم مفهومی شده است، به خصوص باید به قسمت آیات و پیام آن توجه کنید. به همین دلیل شما در این درس به یک منبع بسیار خوب نیاز دارید.

تستیک دین و زندگی دهم رشته انسانی مشاوران آموزش

سری کتاب‌های تستیک انتشارات مشاوران آموزش، در درس دین و زندگی برای پایه‌های دهم و یازدهم کتاب‌های جداگانه‌ای تالیف کرده است. این کتاب هم سه قسمت اصلی درسنامه، تست و تمرین و پاسخنامه تشریحی هم دارند.

تستیک دین و زندگی دهم رشته انسانی مشاوران آموزش

مولفان کتاب‌های تستیک معتقدند که این کتاب‌ها برای پرکاری تستی تالیف شده‌اند. درسنامه این کتاب برای یادگیری عمیق‌تر طبقه‌بندی شده است و پرسش‌هایی برای یادگیری مفهومی طراحی شده است. همچنین پیام آیات به خوبی توضیح داده شده است. ویژگی مثبت این کتاب این است که به تمرین‌های پایان هر درس و اندیشه و تحقیق‌‌ها هم پرداخته شده است؛ با بررسی کنکورهای سال‌‌های اخیر، متوجه شدیم که برخی از سوالات از این قسمت طراحی می‌شوند. در کنار درسنامه، به نمونه سؤالات امتحانی و پرسش‌های چهار گزینه‌ای پرداخته شده است و به منظور مرور مطالب، تست‌های مروری استانداردی ارائه شده است.

تستیک دین و زندگی یازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

تستیک دین و زندگی یازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

این کتاب در کنار مفاهیم کامل و جامع، صفحه‌آرایی و طراحی جذابی هم دارد که دانش‌آموزان را برای مطالعه مطالب ترغیب می‌کند. درسنامه این کتاب از حالت کلیشه‌ای و عادی خارج شده و قبل از هر درس استراتژی مطالعه آن درس بیان شده است. البته لازم به ذکر است که این کتاب بیشتر برای حل تست و تمرین طراحی شده است و به عنوان یک کتاب درسنامه محور محسوب نمی‌شود؛ پس لازم است در کنار مطالعه این کتاب، توجه ویژه‌ای به کتاب درسی خود داشته باشید. نکته دیگر در مورد این کتاب این است که سوالات آن به صورتی تستی و تشریحی است؛ یعنی در کنار بررسی تست‌های کنکور سراسری و سوالات تالیفی، به سوالات تشریحی و امتحانی هم پرداخته شده است.

سوالات تشریحی این کتاب شامل نمونه سوالات امتحانی، سوالات جای خالی و صحیح غلط است و دانش‌آموزان را برای شرکت در امتحانات مدرسه آماده می‌کند.

دین و زندگی دوازدهم مشاوران آموزش

دین و زندگی دوازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

دانش‌آموزان پایه دوازدهم که به دنبال یک منبع پایه به پایه برای مطالعه درس دین و زندگی هستند، می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. با توجه به اینکه در این کتاب ریز به ریز نکات درس دینی پایه دوازدهم بیان شده است، لازم است مطالعه آن در طول سال تحصیلی و به موازات تدریس اساتید صورت بگیرد. علاوه بر درسنامه کامل این کتاب که به تمام نکات متن، آیه‌های هر درس و پرسش‌های کتاب درسی پرداخته است، در قسمت سوالات این کتاب به بانک سوال غنی و کاملی از انواع سوالات تستی و تشریحی دست پیدا می‌کنید.

سوالات این کتاب شامل بیش از 600 پرسش امتحانی نهایی در دو سطح و بیش از 800 پرسش چهارگزینه‌ای است؛ اگر قصد موفقیت در امتحانات نهایی و کنکور سراسری را دارید حتما این کتاب را تهیه کنید.

کتاب دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

داوطلبان کنکور سراسری و دانش‌آموزهای پایه دوازدهم، زمان کافی در اختیار ندارند که کتاب‌های دین و زندگی پایه به پایه را مطالعه کنند؛ از این رو بهتر است برای مطالعه از کتاب‌های جامع استفاده کنند. درسنامه کتاب جامع دین و زندگی انتشارات مشاوران آموزش، بیانی روان و ساده دارد و با جزئیات به تمام مطالب کتاب درسی پرداخته است؛ از این رو همه دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. همچنین مولف این کتاب بین پیام آیات، روایات و متن کتاب درسی ارتباط برقرار کرده است. برای یادگیری بهتر مطالب، بعد از مطالعه درسنامه هر قسمت باید تست‌های مربوط به آن را حل کنید.

تست‌های این کتاب شامل سوالات کنکورهای سال‌های گذشته به همراه تست‌های تالیفی بر پایه سوالات کنکور سراسری، به همراه پاسخنامه تشریحی و کامل است.

دین و زندگی جامع رشته انسانی خیلی سبز

دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی خیلی سبز

کتاب دین و زندگی جامع رشته انسانی خیلی سبز درسنامه و تست‌های بسیار خوبی دارد. در درسنامه این کتاب آیات بسیار دقیق تحلیل شده اند و ارتباط آن‌ها با دیگر آیات هم بیان شده است. تست‌های کنکورهای سال قبل هم در بانک تست این کتاب گنجانده شده و سوالات تالیفی مشابه تست‌های کنکور هم هست که می‌توانید از آن‌ها در هر سطحی که هستید، استفاده کنید.

پاسخنامه ی تشریحی این کتاب در جلد دوم می‌باشد.

دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی مهروماه

دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی مهروماه

کتاب دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی انتشارات مهروماه، از سری کتاب‌های تست جامع تالیف زهرا جعفری یزنی و هادی هاشمی ویژه داوطلبان کتاب کنکور رشته انسانی منتشر شده است. این کتاب شامل درسنامه کامل و کاربردی دین و زندگی دهم، یازدهم و دوازدهم به همراه نکات کنکوری و ترکیبی و تست‌های تالیفی و کنکوری می‌باشد. همچنین در کتاب دین و زندگی جامع کنکور انسانی انتشارات مهروماه آزمون‌های دوره ای و جامع به صورت کیوآرکد ارائه شده است.

پاسخنامه تشریحی کتاب دین و زندگی جامع کنکور رشته انسانی مهروماه در جلد دوم می‌باشد.

منابع درس زبان انگلیسی

 یکی از چالش‌های پیش روی اکثر دانش‌آموزان رشته انسانی، درس زبان انگلیسی است؛ دلیل این موضوع این است که اکثر داوطلبان این رشته نسبت به درس زبان بی‌توجه هستند و برای مطالعه آن منبع مناسبی در اختیار ندارند. یک منبع مناسب و استاندارد برای این درس، راه را به شما نشان خواهد داد و یادگیری درس زبان انگلیسی را برای شما آسان‌تر می‌کند.

کتاب تستیک زبان انگلیسی دهم و یازدهم مشاوران آموزش

کتاب‌های تستیک زبان انگلیسی به صورت پایه به پایه طراحی شده‌اند و سطح آن‌ها مناسب همه دانش‌آموزان است. برای مثال دانش‌آموزان پایه دهم یا یازدهمی که قصد دارند درس زبان انگلیسی را به صورت اصولی و پایه‌ای مطالعه کنند، می‌توانند از درسنامه کامل و مفید این کتاب بهره ببرند. البته لازم به ذکر است که درسنامه این کتاب بیشتر به قسمت واژگان و گرامر اختصاص دارد و در آن صحبتی از نحوه تست‌زنی Cloze و Reading نشده است. مولف این کتاب برای آموزش قسمت گرامر از بیان مثال و تست‌های متنوع استفاده کرده و جدا از این سوالات، تست‌های استاندارد فراوانی در سه سطح ساده، متوسط و دشوار ارائه شده است. اکثر تست‌های این کتاب به صورت تالیفی هستند و مولف کمتر به تست‌های کنکور سراسری پرداخته است. یکی از نقاط مثبت این کتاب، ارائه سوالاتی تحت عنوان مرور بر درس‌های گذشته است که باعث می‌شود پیوستگی مطالب در ذهن دانش‌آموز حفظ شود.

کتاب زبان انگلیسی دوازدهم مشاوران آموزش

زبان انگلیسی دوازدهم مشاوران آموزش

کتاب زبان انگلیسی دوازدهم مشاوران آموزش شما را برای شرکت در هر آزمون تستی و تشریحی آماده می‌کند؛ به عبارتی این کتاب به درد دنیا و آخرت شما می‌خورد. لحن این کتاب رسمی و در عین حال روان است و شیوه نگارش آن به صورتی است که حتی دانش‌آموزان ضعیف هم می‌توانند از آن استفاده کنند. درسنامه این کتاب به خصوص در قسمت گرامر، بسیار خوب عمل کرده است، قسمت‌های مختلف درسنامه شامل گرامر، واژگان، کلوز تست و درک متن است و مولف این کتاب سعی کرده مطالب را در قالب سوالات تفهیم کند.

در قسمت سوالات این کتاب، به انواع تیپ‌های سوالات تستی و تشریحی پرداخته شده و سوالات روند استاندارد و نرمالی دارند. پاسخنامه تشریحی، در کنار بررسی دقیق هر سوال، نکات مفیدی را در کادرهای تحت عنوان تذکر بیان می‌کند.

کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مشاوران آموزش

زبان انگلیسی جامع کنکور مشاوران آموزش

در یک نگاه کلی قسمت‌های مختلف این کتاب شامل درسنامه، تست و تمرین، جدول واژگان، درک متن و کلوز تست، آزمون کنکوری و قسمت ضمیمه است. این کتاب برای همه بخش‌های زبان انگلیسی؛ یعنی واژگان، گرامر، کلوز تست و درک متن درسنامه‌های کاربردی دارد که بیشتر به صورت بیان نکات مهم تحت عنوان Golden tip است. تست‌های این کتاب به دو دسته تست‌های صد سؤال و درس‌به‌درس تقسیم می‌شوند؛ تست‌های صد سوال به صورت ترکیبی بوده و سطح نسبتا بالایی دارند. به برخی از نکات چالشی درس زبان انگلیسی مانند افعال نامنظم، لغت‌های شبیه به هم و معانی مختلف هر لغت، در قالب ضمیمه و در چند جدول پرداخته شده است.

و نترسیم از متن مشاوران آموزش

و نترسیم از متن مشاوران آموزش

از جمله ویژگی های کتاب و نترسیم از متن انتشارات مشاوران آموزش تالیف دکتر رضا کیاسالار :

 • در یک درسنامه مفصل به شما تکنیک‌های حل تست‌های cloze و درک مطلب را آموزش می‌دهد .
 • داشتن تعداد زیاد cloze و متن است که به شما کمک می‌کند تا در حل تست‌های cloze و متن کنکور حرفه ای عمل کنید.
 • در کنار هر متن، نکات مربوط به آن به صورت حاشیه نویسی توضیح داده شده
 • در هر متن کلمه‌های مهم خارج از کتاب‌های درسی، مشخص و معنی شده‌است.
دانلود بخشی از کتاب
99

بهترین منابع درس‌های اختصاصی رشته انسانی

دفترچه اختصاصی رشته انسانی شامل درس‌های ریاضی و آمار، اقتصاد، عربی، علوم و فنون ادبی، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق، علوم اجتماعی و روان شناسی است. درس‌های اختصاصی رشته انسانی بسیار مفهومی و تحلیلی هستند و ممکن است برای یادگیری عمیق آنها، کتاب درسی به تنهایی کافی نباشد؛ پس لازم است در کنار کتاب درسی از یک منبع مناسب و استاندارد استفاده کنید.

منابع درس علوم و فنون ادبی

کتاب تیزشیم علوم و فنون ادبی مشاوران آموزش

تیزشیم علوم و فنون ادبی مشاوران آموزش

کتاب علوم و فنون ادبی تیزشیم هم شامل همان قسمت‌هایی است که در سایر کتاب‌های این مجموعه وجود دارد. اگر بخواهیم یک توضیح کلی در مورد قسمت‌های مختلف این کتاب بدهیم، باید بگوییم که درسنامه آن به ‌صورت درس به درس تنظیم شده و تمام مطالب درس علوم و فنون ادبی هر سه پایه را پوشش می‌دهد. برجسته‌ترین ویژگی این کتاب، قسمت آزمون و تست‌های آن است که به صورت دو آزمون بعد از هر فصل، دو آزمون در پایان هر پایه و پنج آزمون جامع موضوعی در انتهای کتاب است. در بخش پاسخنامه تشریحی علاوه بر بررسی دقیق سوالات، به نکات و تکنیک‌های تست زنی پرداخته شده است.

تستیک علوم و فنون ادبی یازدهم مشاوران آموزش

تستیک علوم و فنون ادبی دهم مشاوران آموزش

مجموعه کتاب‌های تستیک بیشتر به صورت تست محور هستند و هدف از تالیف آنها آماده کردن داوطلبان برای رویا‌رویی با انواع سوالات کنکور سراسری است. قسمت‌های مختلف کتاب تستیک علوم و فنون ادبی یازدهم مشاوران آموزش، شامل درسنامه مختصر و کاربردی، تست های کنکورهای داخل و خارج سال‌های اخیر، سوالات تالیفی در چهارچوب مطالب کتاب درسی و با ایده گرفتن از سوالات کنکور و پاسخنامه تشریحی دقیق و کامل است. این کتاب به صورت تک جلدی ارائه شده و تمام نیازهای دانش‌آموزان پایه یازدهم را برآورده می‌کند.

علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش

علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش

کتاب علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش یک منبع جامع و کامل برای یادگیری قسمت‌های مختلف درس علوم و فنون ادبی است و مطالب مربوط به هر سه پایه را به خوبی پوشش می‌دهد. درسنامه این کتاب روی چهار موضوع اصلی درس علوم و فنون یعنی؛ عروض و قافیه، تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی، آرایه‌های ادبی و قرابت معنایی تمرکز دارد.

دانلود بخشی از کتاب
99

این کتاب برای همه دانش‌آموزان حتی دانش‌آموزان ضعیف هم مناسب است، دلیل آن این است که تست‌های کتاب از آسان به سخت چیده شده‌اند و همه نکات لازم برای حل تست‌ها به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. علاوه بر تست‌ها و سوالات مختلف، در قسمت درسنامه این کتاب کادرهایی تحت عنوان محک بزنیم وجود دارد که با حل آنها می‌توانید فرآیند یادگیری خود را تکمیل کنید. آخرین قسمت این کتاب، درسنامه تشریحی آن است که پاسخ هر سوال را به دقت مورد بررسی قرار داده است.

علوم و فنون ادبی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

علوم و فنون ادبی کامل کنکور میکرو طلایی گاج

یک کتاب علوم و فنون خوب برای کنکور، بیشترین چیزی است که یک داوطلب انسانی دنبالش می‌گردد و اتفاقا کمترین چیزی است که پیدا می‌کند، به‌جرات می‌توان گفت که کتاب پیش رو همان کتابی است که انتظار دارید. میکروطلایی «علوم و فنون ادبی کامل کنکور»، مطالب مربوط به درس علوم و فنون پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته‌ی انسانی را دربرمی‌گیرد. مؤلفان به‌منظور مطالعه‌ی آسان دانش‌آموزان، مباحث را در کتاب پیش رو به‌ صورت پایه‌ به‌ پایه و درس‌ به‌ درس چیدمان کرده‌اند.

علوم و فنون ادبی جامع کنکور تست خیلی سبز

علوم و فنون ادبی جامع کنکور تست خیلی سبز

ساختار کتاب علوم و فنون ادبی جامع رشته انسانی به شرح زیر است.
بخش اول: کلیات
بخش دوم: عروض و قافیه
بخش سوم: آرایه‌های ادبی
بخش چهارم: سبک شناسی
بخش پنجم: مفهوم و قرابت معنایی
بخش انتهایی: شامل پاسخنامه تشریحی و پاسخنامه کلیدی

علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه

علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه

این کتاب شامل ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • ارایه درسنامه کامل هر سه کتاب علوم و فنون ادبی جامع
 • آموزش گام به گام درس‌های عروض و قافیه به همراه QR-Code( رمزینه)
 • آموزش و تمرین سماعی این مباحث
 • ارائه درسنامه‌های روان و تکنیکی مخصوص مباحث آرایه‌های ادبی
 • دسته بندی فوق العاده مباحث تاریخ ادبیات و سبک شناسی، برای تثبیت موارد آموزشی
دانلود بخشی از کتاب
99

علوم و فنون ادبی جامع کنکور آبی قلم چی

علوم و فنون ادبی جامع کنکور آبی قلم چی

این کتاب شامل ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • سوال شناسنامه دار دارای مرجع مشخص و مرتبط با کتاب درسی
 • سوال از آزمون‌های کانون
 • درس نامه کاربردی با هدف پوشش تست‌های تیپ
 • آزمون جمع بندی : یک پیمانه سوال در پایان هر فصل
 • سوال ویژه برترها : دوپیمانه 20سوالی در پایان هر کتاب ویژه ترازهای برتر

عروض و قافیه کنکور موضوعی مشاوران آموزش

عروض و قافیه کنکور موضوعی مشاوران آموزش

همیشه کتاب‌های موضوعی یکی از آیتم‌های کاربردی در زمینه کنکور هستند که در بین دانش‌آموزان بسیار پر طرفدارند. مبحث عروض و قافیه نیز یکی از مباحث دشوار درس فارسی رشته انسانی است، از این رو با داشتن یک منبع موضوعی مناسب که در آن فقط به موضوع عروض و قافیه پرداخته شده است، حجم زیادی از مشکلات داوطلبان حل می‌شود. کتاب عروض و قافیه کنکور موضوعی مشاوران آموزش، در کنار درسنامه کاربردی مفید، تعداد کافی تست تالیفی و کنکور سراسری دارد. به علاوه این کتاب فقط شامل سوالات تستی نیست و آزمون‌های تشریحی استانداردی ارائه می‌دهد که دانش‌آموزان را برای شرکت در امتحانات مدرسه هم آماده می‌کند.

منابع درس ریاضی و آمار رشته انسانی

درس ریاضی و آمار از جمله درس‌هایی است که از جانب داوطلبان رشته انسانی مورد کم لطفی واقع می‌شود؛ شاید مهم‌ترین دلیل این موضوع نداشتن یک منبع مناسب است؛ زیرا کتاب درسی برای پاسخگویی به سوالات درس ریاضی و آمار به تنهایی کافی نیست.

هایلایت ریاضی و آمار کنکور مشاوران آموزش

اساس مجموعه کتاب‌های هایلایت انتشارات مشاوران آموزش، بر پایه برجسته کردن یا هایلایت کردن نکات مهم و اساسی مربوط به هر درس است.

هایلایت ریاضی و آمار کنکور مشاوران آموزش

کتاب هایلایت ریاضی و آمار کنکور مشاوران آموزش، در هفت فصل تالیف شده و تمامی مطالب درس ریاضی و آمار هر سه پایه را پوشش می‌دهد. این کتاب حتی برای دانش‌آموزان ضعیف هم قابل استفاده است زیرا بیانی ساده و روان دارد و برای یادگیری بهتر و عمیق‌تر هر مطلب، از تمرین‌ها و مثال‌های آموزشی استفاده شده است. تست‌های این کتاب شامل سوالات پر تکرار کنکورهای سال‌های گذشته و تست‌های تالیفی استاندارد است که اکثرا در سطح سوالات کنکور طراحی می‌شوند.

کتاب تستیک ریاضی و آمار یازدهم و دهم مشاوران آموزش

از آنجایی که در این مقاله به ویژگی‌های مجموعه کتاب‌های تستیک انتشارات مشاوران آموزش اشاره کردیم، برای پرهیز از طولانی شدن این مقاله، دیگر مطالب را تکرار نمی‌کنیم. در ادامه سایر منابع کمک آموزشی درس ریاضی و آمار رشته انسانی را به صورت تیتروار نام می‌بریم.

ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

از آنجایی که کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور مشاوران آموزش تست محور است، باید در کنار جزوه معلم یا یک منبع درسنامه محور و به عنوان منبع دوم مطالعه شود. این به معنی ناقص بودن درسنامه کتاب نیست؛ بلکه درسنامه این کتاب بسیار مفید و کاربردی است و شامل قسمت‌هایی مانند از حرف تا عمل، پاتخته، ابزارهای حل مسئله و آزمونک است. طراحی این کتاب و قسمت‌های مختلف آن، بیشتر مناسب داوطلبان کنکور سراسری و دانش‌آموزان سال آخر است و کاربرد کمتری برای دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم دارد.

تیزشیم ریاضی و آمار رشته انسانی کنکور مشاوران آموزش

تیزشیم ریاضی و آمار رشته انسانی کنکور مشاوران آموزش

کتاب تیزشیم ریاضی و آمار کنکور مشاوران آموزش در ۷ فصل شامل ۲۷ درس و ۱۸ آزمون تالیف شده و تمامی مطالب مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری را به صورت فشرده و کاربردی آموزش می‌دهد. سوالات این کتاب از دشوار به آسان چیده شده‌اند ولی اکثر تست‌ها سطح بالا هستند. در بخش پاسخنامه تشریحی، علاوه بر بررسی پاسخ سوالات، ترفندهای تست‌زنی آموزش داده می‌شود.

منابع درس اقتصاد

کتاب هایلایت اقتصاد کنکور مشاوران آموزش

هایلایت اقتصاد کنکور مشاوران آموزش

تمرکز درسنامه این کتاب بیشتر روی نکات کلیدی است و به صورت کاربردی و نکته‌محور بیان می‌شود. برای معرفی نکات کلیدی در ابتدای هر درس، از قسمت‌هایی تحت عنوان پرانتز باز و پرانتز بسته استفاده شده است. اگرچه این کتاب نکته محور است اما بازهم در قسمت حواس‌جمع، نکات مهم‌تری را که به دقت بیشتری نیاز دارند مورد بررسی قرار داده است. در انتها برای طبقه‌بندی و جمع بندی مطالب، از نمودارها استفاده شده است. در پایان هر بخش برای سنجش معلومات خود، می‌توانید به سوالات تستی استاندارد و متنوع پاسخ بدهید.

دانلود بخشی از کتاب
99

کتاب تیزشیم اقتصاد کنکور مشاوران آموزش

تیزشیم اقتصاد کنکور مشاوران آموزش

درسنامه این کتاب خلاصه است اما همه نکات لازم برای پاسخگویی به سوالات این درس را بیان می‌کند، همچنین تعداد تست‌های این کتاب زیاد نیست اما تمامی مطالب کتاب درسی را به خوبی پوشش می‌دهد. تمرکز کتاب تیزشیم اقتصاد، مانند سایر کتاب‌های این مجموعه، روی یادگیری ترفندهای تست‌زنی است و سطح سوالات این کتاب نسبتا بالا بوده و بیشتر مناسب داوطلبان متوسط روبه بالا است.

کتاب مسائل اقتصاد کنکور موضوعی مشاوران آموزش

مسایل اقتصاد کنکور موضوعی مشاوران آموزش

اگر روی مطالب کتاب اقتصاد تسلط خوبی دارید اما تصور می‌کنید که نمی‌توانید از عهده حل مسئله‌های این درس برآیید، تهیه کتاب مسائل اقتصاد کنکور موضوعی مشاوران آموزش بر شما واجب است. در این کتاب به صفر تا صد یادگیری مسائل محاسباتی درس اقتصاد پرداخته شده است و برای هر مسئله دو روش پیشنهاد می‌شود؛ روش اول به صورت تشریحی بوده و همان روشی است که در کتاب درسی معرفی شده و روش دوم، یک روش ساده و سریع یا به اصطلاح روشی کنکوری است. مطالعه کتاب درسی، درسنامه این کتاب و پاسخنامه تشریحی هر تست، از واجبات لازم برای به تسلط رسیدن روی مطالب این درس است.

منابع درس تاریخ و جغرافیا

هایلایت تاریخ و جغرافیا کنکور مشاوران آموزش

همان طور که می‌دانید کتاب‌های هایلایت به صورت جیبی جمع و جور به چاپ رسیده‌اند؛ اما در عین حال تمامی نکات مورد نیاز برای یادگیری هر درس را پوشش می‌دهند. پس مطالب مربوط به درسنامه به صورت نکته محور بیان شده و موضوعات به کمک نمودار تقسیم بندی شده‌اند.

اگرچه در این کتاب به تمرین‌های تستی هم پرداخته شده است؛ اما هدف اصلی از تالیف این سری از کتاب‌ها حل تست نیست؛ بلکه هدف آن، جمع آوری تمام نکات لازم در یک مجموعه برای مرور سریع مطالب است.

تستیک تاریخ و جغرافیا انتشارات مشاوران آموزش

سری کتاب‌های تستیک برای حل تست و سوال بیشتر و به منظور به تسلط رسیدن روی مطالب کتاب درسی طراحی شده‌اند. اگرچه ویژگی بارز این کتاب‌ها تست محور بودن آنها است؛ اما در عین حال یک درسنامه کامل و جامع به داوطلبان ارائه می‌دهند. در کنار مطالعه مطالب کتاب درسی تاریخ و جغرافیا و تسلط روی مطالب این دو کتاب که بیشتر به صورت حفظی هستند، برای تثبیت و سنجش آموخته‌هایتان می‌توانید از این کتاب استفاده کنید. لازم به ذکر است که کتاب‌های تستیک برای درس‌های تاریخ و جغرافیا به صورت پایه به پایه طراحی شده‌اند.

تیزشیم تاریخ و جغرافیا کنکور مشاوران آموزش

مشابه سایر کتاب‌های سری تیزشیم انتشارات مشاوران، کتاب‌های تیزشیم تاریخ و جغرافیای این انتشارات نیز به هدف آموزش جامع و نکته‌محور، ارائه آزمون‌های متنوع استاندارد و تمرین ترفندهای مهم تست‌زنی به چاپ رسیده است. تست‌های این کتاب‌ها سطح بالایی دارند اما در صورت مطالعه درسنامه و نکات مربوط به پاسخنامه تشریحی، می‌توانید به تست‌های هر قسمت پاسخ دهید.

کتاب تاریخ جامع کنکور مشاوران آموزش

تاریخ جامع کنکور مشاوران آموزش

مولفان این کتاب درسنامه کتاب را پس از بررسی موشکافانه سوالات کنکور سراسری و بر همین اساس تالیف کرده‌اند؛ در واقع هدف اصلی که درسنامه‌های این کتاب دنبال می‌کند، آموزش تحلیلی مباحث درس تاریخ است. مولف برای توضیح بهتر مطالب، از ابزارهایی مانند جدول‌های مقایسه‌ای و نمودارهای توالی رویداد بهره گرفته است. تست‌های این کتاب شامل سوالات کنکور سراسری و تست‌هایی است که بر اساس نکات موجود در سوالات کنکور طراحی شده‌اند.

دانلود بخشی از کتاب
99

تاریخ و جغرافیا دوازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

قسمت‌های مختلف این کتاب‌ها شامل دسته بندی مطالب به صورت نمودار، درسنامه جامع و کامل با توالی رویدادها و تعداد زیادی پرسش چهارگزینه‌ای به همراه پاسخنامه تشریحی دقیق است.

منابع درس فلسفه و منطق

شاید یادگیری موضوعات متنوع و اشراف به قضایای درس فلسفه و منطق، برای شما تبدیل به یک چالش شده است؛ به همین دلیل در کنار کتاب درسی و تدریس معلم، به یک منبع تخصصی نیاز دارید تا اشکالات شما در این درس را رفع کند و مطالب دشوار و پیچیده را به زبانی ساده برای شما توضیح دهد.

کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش

فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش

درسنامه کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش کامل و جامع است و در آن مولف کوشیده سخت‌ترین مفاهیم را با بیانی ساده برای دانش‌آموزان توضیح دهد، به علاوه از آنجایی که مطالب درسنامه تقسیم بندی شده هستند، باعث انسجام مطالب در ذهن دانش‌آموزان می‌گردد. مطالب هر درسنامه به چند سر تیتر مهم شامل ریزه‌کاری‌ها، اشتباهات رایج، سین‌جیم و درسنامه را جمع‌و‌جور کنیم، تقسیم بندی شده است. علاوه بر درسنامه، تست‌های این کتاب هم به صورت دسته‌بندی شده هستند و کار را برای دانش‌آموزان راحت‌تر می‌کند. طبقه بندی تست‌های این کتاب به صورت سوالات ساده و آموزشی تحت عنوان دست‌گرمی، سوالات مهم و استاندارد با عنوان برویم سر اصل مطلب، سوالات کمی سخت‌تر از کنکور و آزمون‌های جامع است.

فلسفه و منطق جامع کنکور مهروماه

فلسفه و منطق جامع کنکور مهروماه

کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور انتشارات مهروماه این ویژگی‌ها رو دارد :

 • 4200 تست سطح بندی شده و تست‌هایی برای شروع، موضوعی تقسیم بندی شده‌اند تا دید کلی به اون درس پیدا کنید
 • تست هایی برای مهارت، مخصوص تسلط و تثبیت مباحثه که تنوع تستی خیلی خوبی دارد
 • پاسخنامه واقعا تشریحی و پر از نکته

منابع درس جامعه شناسی

کتاب هایلایت جامعه شناسی کنکور مشاوران آموزش

هایلایت جامعه شناسی کنکور مشاوران آموزش

در کتاب کوچک و جمع وجور هایلایت جامعه شناسی، هر چیزی که برای پاسخگویی به سوالات این درس نیاز دارید را می‌آموزید. هر درسنامه از چند قسمت تحت عنوان‌های اصطلاح‌ شناسی، متن‌خوانی که بدنه اصلی درس محسوب می‌شود و در نهایت تحلیل متن برای برقراری ارتباط بین مفاهیم مختلف این درس، تشکیل شده است. سوالات این کتاب بیشتر شامل تست‌های کنکوری است و کمتر به سوالات تالیفی پرداخته شده، به علاوه به منظور کاهش حجم این کتاب، در آن خبری از پاسخنامه تشریحی نیست و باید تنها به پاسخنامه کلیدی اکتفا کنید.

کتاب جامعه شناسی دوازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

جامعه شناسی دوازدهم رشته انسانی مشاوران آموزش

ساختار و طراحی این کتاب به گونه‌ای است که دانش‌آموز را برای شرکت در امتحان نهایی آماده می‌کند؛ زیرا در این کتاب حدود 900 سوال تشریحی مطرح شده است. تعداد تست‌های این کتاب از تعداد سوالات تشریحی آن کمتر است اما با این حال با حل تست‌ها و تسلط روی درسنامه کامل و کاربردی این کتاب، می‌توانید خودتان را برای آزمون‌های تستی و کنکور سراسری هم آماده کنید.

منابع درس روان شناسی

کتاب تیزشیم روان‌شناسی مشاوران آموزش

تیزشیم روان شناسی مشاوران آموزش

ویژگی‌های برجسته کتاب تیزشیم روانشناسی مشاوران آموزش، درسنامه‌های روشمند و مفهومی، خط راهنمای تستی، تست‌ها و سوالات هدفمند، آزمون‌های درس‌‌به‌درس و جامع است. نقطه قوت کتاب تیزشیم روان‌شناسی، تیپ بندی دقیق سوالات با به کارگیری واژه‌هایی مانند مفهومی، ترکیبی، کنکاشی، چالشی و… است

روان‌شناسی جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

روان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش

درسنامه این کتاب بسیار کامل و جامع است و تمامی نکات مورد نیاز را پوشش می‌دهد، به علاوه کاربردی بوده و با مطالعه آن به هیچ منبعی برای خلاصه نویسی و نکته برداری نیاز نخواهید داشت؛ زیرا واژه‌های مهم، قیدها و کلمات کلیدی در درسنامه این کتاب برجسته شده‌اند. برای تسلط بیشتر روی مطالب درسنامه و تثبیت آن‌ها، لازم است به تعداد کافی تست کار کنید؛ تست‌های این کتاب هم به صورت تالیفی و هم تست‌های کنکور سراسری است و به دقت طبقه بندی شده است.

دانلود بخشی از کتاب
99

تست‌های تالیفی این کتاب تشابه زیادی با سوالات کنکورهای سراسری دارد و در چهار بخش اصلی مفهومی، ترکیبی، کنکاشی و حافظه‌ای تقسیم بندی شده است. پاسخنامه تشریحی این کتاب کامل و مفید است و در بررسی سوالات به روابط علی و معلولی و دلایل رد یا قبول هر گزینه می‌پردازد. در مقابل هر سوال شماره صفحه مربوط به آن نوشته شده تا دانش‌آموزان بتوانند به سرعت به کتاب درسی مراجعه کنند.

دو کتاب جامع و خفن از انتشارات مشاوران آموزش

مجموعه 23 کتاب جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

23 کتاب جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش

اگر به دنبال یک کتاب کامل و جامع هستید که کاربردی همه جانبه برای شما داشته باشد، توصیه ما مجموعه 23 کتاب جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش است. این کتاب به صورت دو جلدی طراحی شده و به منظور آمادگی برای امتحان نهایی، پرکاری تستی و مرور و جمع‌بندی مطالب همه درس‌ها در قالب تست و آزمون تالیف شده است. در این کتاب میانبرهای کنکوری و روش مطالعه مطالب به صورت کنکوری ارائه شده است.

قسمت پاسخنامه تشریحی (جلد دوم) 23 کتاب جامع کنکور رشته انسانی مشاوران آموزش نکات مهم و اضافه‌تری بیان شده است.

12 کتاب جامع دروس عمومی رشته انسانی مشاوران آموزش

12 کتاب جامع دروس عمومی رشته انسانی مشاوران آموزش

در هفته‌های باقی مانده تا برگزاری کنکور سراسری یا امتحانات مدرسه، بهترین کار مرور و جمع بندی مطالب است. یکی از بهترین روش‌ها برای مرور و جمع بندی سریع مطالب، استفاده از سوالات تستی استاندارد است. 12 کتاب جامع دروس عمومی رشته انسانی مشاوران آموزش یک بانک تست کامل و جامع است که ۴۷۶۲ تست شامل سوالات کنکور و تست‌های شبیه سازی شده دارد. طبقه بندی مطالب این کتاب به صورت درس به درس و پایه به پایه است.

بهترین منابع کنکور انسانی

حتما بخوانید: بهترین منابع کنکور انسانی

صحبت پایانی

منابع کمک آموزشی رشته انسانی به اندازه رشته ریاضی و تجربی تنوع ندارد و از این نظر در حق داوطلبان این رشته کم لطفی شده است. اما انتشارات مشاوران آموزش و انتشارات خیلی سبز و انتشارات مهروماه به فکر این داوطلبان بوده و کتاب‌های کاربردی و مناسبی برای این داوطلبان منتشر کرده است. در این مقاله به بررسی و معرفی مهم‌ترین منابع عمومی و اختصاصی این رشته پرداختیم.

درباره نویسنده

پایتخت کتاب

نویسنده : پایتخت کتاب

تیم نویسندگان پایتخت کتاب متشکل از دانشجویان برتر از سراسر دانشگاه های ایران

نظرات کاربران ثبت دیدگاه

نظر خود را ثبت کنید

نظرات ثبت شده

 1. ترنم گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای جامعه کتاب مشاوران بهتره یا خیلی سبز ؟

آخرین مقالات پایتخت کتاب